Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test wzmacniacza słuchawkowego ZENek uno (V2)


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

ZENek Uno był tworzony z myślą o słuchawkach wysokoomowych, do słuchawek powyżej umownej granicy 100 om można go brać w ciemno.

Co do niskoomowych to już nie zawsze łapię synergię, czy w pełni napędza (tu mam konkretnie na myśli K/Q701).

 

Rzeczywiście z niskoomowymni jest słabo. Przeważnie łapią muła. Ale jak dla mnie już od 60 omów jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zbyt wielu niskoomowych z ZENkiem nie przesłuchałem, ale z SHP9500 czy modowanymi Fatality fajnie grał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi się akurat SHP9500 z ZENkiem nie podobały. Owszem basu im dodał, ale jak dla mnie nawet za dużo i był jakby sztucznie napompowany. 16 omowe L2 to już w ogóle tragedia. Nawet Superluxy HD681 dostały jakiegoś muła.

 

Ale 60 omowe Pro80 już grają fajnie, mimo, że basu też im przybywa. DT880 250 om to już bajka :)

Edytowane przez Herman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odkopuje temat.. Czy ktoś miał problem rozjeżdzania się kanałów (abstrahuje od tego, że na początku potka jeden gra głośniej), im głośniej tym bardziej to słychać? W okolicy godziny 12-13 wyraźnie słyszę, że lewy kanał podgłaśnia się bardziej niż prawy. Czy wymiana potencjometra tylko załatwia sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 3.02.2015 o 10:27, Perul napisał:

Wielkie dzięki Maćku za poświęcony czas i rzetelny opis :) .

 

Zenek Uno ma duże wzmocnienie napięciowe, więc z wysokoomowcami radzi sobie dobrze (przynajmniej nie narzekałem na współpracę z DT990 600ohm), ale właśnie przy bardziej wymagających niżej omowych słuchawkach (ortodynamiki) może brakować mocy. W pierwszej wersji było większe wzmocnienie prądowe. Myślimy z bratem o znalezieniu "złotego środka" w tym względzie, żeby przy wymagających niskoomowcach też było dobrze :) .

Jaka jest moc wyjściowa Uno v2 przy 32 ohmach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 32 to niezbyt duża, on był robiony pod słuchawki wyżej omowe (bardzo fajnie gra z 250 ohm Beyerami).
Ale jakby mu zmienić rezystory na wyjściu na mniejsze, to możnaby wyciągnąć z niego więcej mocy przy niskoomowych.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perul napisał:

Przy 32 to niezbyt duża, on był robiony pod słuchawki wyżej omowe (bardzo fajnie gra z 250 ohm Beyerami).
Ale jakby mu zmienić rezystory na wyjściu na mniejsze, to możnaby wyciągnąć z niego więcej mocy przy niskoomowych.

Jaka najmniejsza wartość i moc zalecana? Chciałem kiedyś obniżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka najmniejsza wartość i moc zalecana? Chciałem kiedyś obniżyć.

Tak naprawdę to można całkiem usunąć rezystory, ale trzeba wtedy uważać, żeby nie zewrzeć wyjścia, tj wkładać i wyjmować wtyczkę przy minimalnej głośności (potencjometr na minimum).
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Perul napisał:

Przy 32 to niezbyt duża, on był robiony pod słuchawki wyżej omowe (bardzo fajnie gra z 250 ohm Beyerami).
Ale jakby mu zmienić rezystory na wyjściu na mniejsze, to możnaby wyciągnąć z niego więcej mocy przy niskoomowych.

Dziękuję za odpowiedź. Używam do HD580, ale zastanawiam się nad wymianą słuchawek na coś, co raczej będzie miało niższą impedancję.

Jeszcze jedna rzecz. W mojej wersji v2 (kupionej dwa lata temu od forumowicza) od początku był mały problem z nierównym graniem kanałów przy wychyleniu potencjometru do "godziny" 9. Czy to powszechne zjawisko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wiatrak napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Używam do HD580, ale zastanawiam się nad wymianą słuchawek na coś, co raczej będzie miało niższą impedancję.

Jeszcze jedna rzecz. W mojej wersji v2 (kupionej dwa lata temu od forumowicza) od początku był mały problem z nierównym graniem kanałów przy wychyleniu potencjometru do "godziny" 9. Czy to powszechne zjawisko ?

Nierówność potencjometru zwłaszcza na początku skali, to dość częsta przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
4 godziny temu, wiatrak napisał:

Czy przyczyna tego jest 0,5 Ohma na wyjsciu ES100 ?

Jest to możliwe, ZENek ma na wejściu 10kohm z tego co pamiętam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć koledzy, mam pytanie apropos op-ampów w Zenku duo. Czy są to duale czy single? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności