Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki zamknięte hd562, hd6000, pro80, hd280pro


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchawki otwarte mam to teraz coś w drogę szukam.

Dział co kupić jest dla mnie nie strawny ...

 

Słuchawki zamknięte

hd562, hd6000, pro80, hd280pro

 

MOE i inne momki gdzie maja przesyt basu raczej nie specjalnie mnie interesują hd280 to jest min i to pewnie bym nie wytrzymał z ich impedancją.

 

HD562 są najmniejsze.

 

Raczej nie specjalnie powyżej 300 ...

Szukam na test chętnie osłucham wyżej wymienione, ew sugestie bo nie wiem co tu wybrać.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz Redów to trudno....

Momki nie mają przesytu basów...ile ja Wam będę tłumaczył :(

Masz rację! Im brakuje góry i sceny ;)

 

Retter a co się stało z 545@265? Szukasz czegoś łatwiejszego do napędzenia?

Edytowane przez miki_w1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uh, nie trawisz działu co kupić, więc piszesz temat "co kupić" w złym dziale?

RnvjgyC.png

 

Z Takstarów Pro80 są mniej ubasowione niż HD6000 więc moja sugestia to raczej te pierwsze. Oczywiście w przypadku tych słuchawek na koszcie zakupu się nie kończy - recabling jest właściwie obowiązkowy, a i wymiana padów im się przyda. W zamian dają całkiem niezłą scenę jak na zamknięte, doskonałą izolację i dosyć dobrą równowagę brzmienia, z lekkim podbiciem środka.

 

Z drugiej strony - szukasz czegoś na drogę - a w drogę bardziej nadają się Sennki... No ale to jest inny przedział cenowy.

Edytowane przez chilli
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie chcesz Redów to trudno....

Momki nie mają przesytu basów...ile ja Wam będę tłumaczył :(

Masz rację! Im brakuje góry i sceny ;)

 

Retter a co się stało z 545@265? Szukasz czegoś łatwiejszego do napędzenia?

 

Żebym się nie obraził...... Nic im nie brakuje !!!! Z Wami to dyskutować jak ...w dyskotece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Andrewek, nie strawny nie używalny w takiej formie.

 

@ Lord Rayden, tak jak pisałem Ci na PM, gdyby były czarne okej a tak krzyczą tandetnym plastikowym kolorem czerwonym mam słuchawki, to model fajny mały ale zbyt krzyczy ta odmiana kolorystyczna. Czarne były by okej.

Dla mnie momki będą raczej nie strawne już szybciej hd25 ale te z uwagi na cenę pomijam ...

 

@miki_w1, 545 się sprzedały a 565 zostają, szukam czegoś na spacer czasami co mi da więcej mięsa niż 565 i 600 ale jakoś zagra, problem w tym że nie trawie specyficznego dźwięku jaki jest w większości słuchawek, zwyczajnie uzupełniam paletę brzmień o coś zamkniętego.

 

@chilli, pisz jakoś zrozumialej :P pro80 czy hd6000 są bardziej ubasowione ? hd6000 rekablowane własność szwagiero słuchałem zadziwiły bo nie tłukły basem, czy to to? nie wiem musiał bym dłużej ich posłuchać,

 

Chciałbym CAL z lekkością HD600 i deko lepszą górą, i ceną która mnie nie ubije :P Ale czy to możliwe ?

Nad tematem trochę już myślałem, robiłem nie dawno CALe było całkiem okej po 30min już mi się znudziły ... wróciłem do hd600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miki_w1, 545 się sprzedały a 565 zostają, szukam czegoś na spacer czasami co mi da więcej mięsa niż 565 i 600 ale jakoś zagra, problem w tym że nie trawie specyficznego dźwięku jaki jest w większości słuchawek, zwyczajnie uzupełniam paletę brzmień o coś zamkniętego.

 

@chilli, pisz jakoś zrozumialej :P pro80 czy hd6000 są bardziej ubasowione ? hd6000 rekablowane własność szwagiero słuchałem zadziwiły bo nie tłukły basem, czy to to? nie wiem musiał bym dłużej ich posłuchać

No ładnie, a mi 545 sprzedać nie chciałeś :P

 

HD6000 grają inną szkołą niż większość słuchawek, wg mnie na kablu wyciągającym górę są znakomite. Mimo nowoczesnego designerskiego wyglądu grają deko oldschoolowo. Gęstsze i bardziej muzykalne niż Pro80. IMO lepsze od momków, więcej góry, świetna średnica i akuratny bas. Nie wiem jeszcze jak momki na srebrze grają :) Na moim magicznym kabelku ich nie sprawdzę, bo momki cholery mają jacka 2,5mm...

 

HP100 jeszcze przychodzą do głowy, ale nie tak muzykalne jak hd6000 i droższe. No i wersja przed burzą że basu nie mają, dzisiaj chyba niedostępna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mi się właśnie obraz wyłania HD6000, pro80 nie słuchałem ale miałem hi2050. Ale znowu wszystko dawno ...

Generalnie spory mętlik bez słuchania nie wiem czy się obejdzie bo tu nie mam aż takiego rozeznania precyzyjnego w zamkniętych.

 

HP100 są za drogie jak na max 15% czasu słuchania.

Może być tak ze te zadanie spełnią ex85 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem wszystkich popularnych Takstarów. Pro80 i HI2050 porównywałem bezpośrednio oraz Pro80 i HD6000 bezpośrednio.

Pro80 to takie HP100 rev2 z gorszej jakości basem, chyba trochę gładszą średnicą i mniej okiełznaną górą. Scenicznie podobnie.

HD6000 gęstsze, średnicowe, faktycznie mają coś z orto albo wysokich Sennków (niska średnica).

 

Z pary HI2050 i Pro80 wolę HI2050 po modach na welurach, dźwięk mniej zduszony, średnica "wyższa", góra tak samo syczy, ale za to holografia o poziom wyżej. Na skórce HM5 HI2050 grają podobnie jak Pro80, tylko mniej góry a więcej basu.

 

Ale mniej basowych, zamkniętych, z bdb średnicą, w tej cenie chyba nie ma. Łatwiej o doki.

 

Hmm są jeszcze DT660 ale ciężko dostępne, i nie lubisz Beyerów :)

 

Trzeba było 545 nie sprzedawać albo sprzedać mi ;)

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miki ale mam 565 i sobie je zostawiam w drewnie dają taki dźwięk zamknięty DO DOMU jaki mogę zaakceptować i gdzie hp100, k550 nawet nie dojdą ze swoim graniem choć to nadal kompromis.

Teraz szukam czegoś na spacer na rower, mniejszych bardziej tłumiących nadających tępo basem, ale nie tak żeby mi mózg się wylewał ...

 

No i szkoda mi tak katować hd25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szwagierowe HD6000 są kapitalne, jakbym wiedział, że na zmienionym kablu tak grają, to bym się zastanowił, czy nie kupić takich zamiast M50x.
Btw. M50-tki też mają potencjał, skoro upychając troche płatków kosmetycznych pod pady dla odsunięcia drivera od ucha (lepszy komfort) poprawiła się nieco scena + zwiększyła się nieco ilośc basu i góra wyostrzyła, muszę z innymi padami pokombinować.

Ale w kateogrii "niespecjalnie powyżej 300" to wg mnie tylko HD6000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD-562 -

39 mm drivers,101 dB SPL, 70 ohms, 10 - 22000 Hz, 200mW,

Pro80 -

Ø53mm, 60Ω, 101 ± 3dB, 15Hz - 25kHz, 250mW

HD6000-

53mm, 60Ω ± 30%, 10Hz ~ 25kHz, 100 ± 3 dB. 250mW

HD280 pro

64Ω, 102 dB, 8 - 25 000 Hz

 

HD6000 mogą najszerzej grać, pady do nich da się kupić wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam HD6000.

Po prostu nie rozumiem, dlaczego zakładasz temat w złym dziale, uzasadniając to nijak. Ale rozumiem, że Ciebie obowiązują inne zasady na forum :)

 

I tu zgadzam się z opinią @chilli "Uh, nie trawisz działu co kupić, więc piszesz temat "co kupić" w złym dziale?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo to PROTEST ukryty :D na takowy stan rzeczy :P

Dział co kupić też nie jest do tego odpowiedni, każdy z tych modeli mnie ciekawi.

 

To temat też o popularnych zamkniętych w których da się wyjść. Nie podałem tu wszystkich bo są tylko wybrane, nie jako w sobie ma też "szukam na test" czyli do przesychania bo mam już taki mętlik.

 

No i nabić postów bym nie mógł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że temat jest w końcu w odpowiednim dziale to napiszę :)
Testowałeś Momentumy i wiesz, że mają za dużo basu? Bo jak nie to koniecznie je sprawdź!

 

Z innych mobilnych masz mniej basowe Beyerdynamic DTX501p. Od biedy Shure SRH440 też mogłyby robić za "miastowe" słuchafony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem wszystkich popularnych Takstarów. Pro80 i HI2050 porównywałem bezpośrednio oraz Pro80 i HD6000 bezpośrednio.

Pro80 to takie HP100 rev2 z gorszej jakości basem, chyba trochę gładszą średnicą i mniej okiełznaną górą. Scenicznie podobnie.

HD6000 gęstsze, średnicowe, faktycznie mają coś z orto albo wysokich Sennków (niska średnica).

 

Z pary HI2050 i Pro80 wolę HI2050 po modach na welurach, dźwięk mniej zduszony, średnica "wyższa", góra tak samo syczy, ale za to holografia o poziom wyżej. Na skórce HM5 HI2050 grają podobnie jak Pro80, tylko mniej góry a więcej basu.

 

Ale mniej basowych, zamkniętych, z bdb średnicą, w tej cenie chyba nie ma. Łatwiej o doki.

 

Hmm są jeszcze DT660 ale ciężko dostępne, i nie lubisz Beyerów :)

 

Trzeba było 545 nie sprzedawać albo sprzedać mi ;)

Czyli w hd6000 trzeba odzyskać górę i wyższą średnice, a w pro80 stępić lekko górę (krzykliwa rodem z hi2050 buuu) a odzyskać bas coś jak mod Fatso.

 

HD6000 mają zaletę ze są składane czyli zaleta hd562, tu pro80 ma minusa.

To teraz pytanie jak zechce wymienić na welury jaki rozmiar ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno właśnie Pro80 by Fatso mają lepszy bas i brak krzykliwej góry. Zresztą w HI2050 zmiana kabla + padów na HM5 soft znacznie ucina tą górę. Także spokojnie się da to uciąć.

HD6000 odzyskują górę na miedzi. Jest jej wtedy w sam raz IMO, ale mniej niż hmm do referencji 5x5.

Jakby jeszcze coś ze sceną HD6000 zrobić to byłoby super, niestety nie mam pojęcia jak powiększyć scenę nie zmniejszając gęstości dźwięku, niby da się bo Audeze mają podobnie gęsty dźwięk + większą scenę, ale to nie ten budżet lekko, no i jednak HD6000 grają gęściej (matematyka :P), do tego hd6000 zamknięte a zamknięte lcd-xc są bardziej spokojne niż otwarte modele.

 

Welurki HM5 podobno wchodzą na HD6000. Ktoś tu takie welurowe hd6000 sprzedawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Chciałbym CAL z lekkością HD600 i deko lepszą górą, i ceną która mnie nie ubije :P Ale czy to możliwe ?...

Koniecznie przesłuchaj Takstary HD2000, to właśnie takie CAL po poprawkach i z nieco chudszym graniem (zwłaszcza bas). Scena większa niż w CAL, ale mniejsza niż w pro80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...Chciałbym CAL z lekkością HD600 i deko lepszą górą, i ceną która mnie nie ubije :P Ale czy to możliwe ?...

Koniecznie przesłuchaj Takstary HD2000, to właśnie takie CAL po poprawkach i z nieco chudszym graniem (zwłaszcza bas). Scena większa niż w CAL, ale mniejsza niż w pro80.

 

Akurat bas CAL bym nie chciał zmniejszać bo uzupełniam paletę brzmień, a raczej dodać im jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności