Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ADL by Furutech GT40 Alfa - mój lider - chcę go!


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to mało profesjonalne i pewnie nikt mi nie uwierzy, ale mocno namieszał mi w głowie ten maluch. W sumie to nie taki maluch bo możliwości ma duże. Na słuchawkach głównie słucham w podróży czasem przed snem, ale pierwszy raz od dawna nie chciałem przerywać słuchania tylko na słuchawkach właśnie dzięki temu co pokazał GT. Mój sprzęt stacjonarny nie ma dziurki :( ze słuchawek nie skorzystasz dlatego wpadł mi od razu GT40 w oko. Odkrył na nowo moje słuchawki i wiele płyt. Pokazał mi jak znów się cieszyć. Miał być w sprzedaży u nas w styczniu - czekamy na dostawę, jak możecie zaklepcie go sobie na odsłuchy. :) a jak zdecydujecie sie na zakup powołajcie się na mnie będzie spory rabat :)

 

 

"Gdybym miał ocenić tę jednostkę wyłącznie w ramach wykonania DAC [przetwornika cyfrowo-analogowego], to zasłużyłby na pięć gwiazdek. Ale on jest znacznie lepszy..." What Hifi UK

 

 

Furutech Alpha Design Labs (ADL) GT40α to wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy z funkcją wzmacniacza słuchawkowego i przedwzmacniacza gramofonowego MM i MC umożliwiający rejestrowanie sygnału analogowego. To niewielkie pudełeczko jest prawdziwym kombajnem medialnym opartym na najwyższej klasy podzespołach.

 

ADL0000001-2.jpg

GT40α to 24bit/192kHz przetwornik USB, wzmacniacz słuchawkowy oraz przedwzmacniacz gramofonowy w jednym! GT40α umożliwia zgrywanie płyt gramofonowych na dysk twardy komputera! Zachowując oczywiście najwyższą jakość wierną oryginałowi. GT40α stworzony został specjalnie dla entuzjastów najwyższej klasy brzmienia. Przechowujących lub chcących przechowywać swój materiał muzyczny na dyskach komputerów.

Wzmacniacz słuchawkowy zadowoli wszystkich posiadaczy słuchawek nawet tych najwyższej klasy. Bez problemu poradzi sobie nawet z 300 Ω słuchawkami wprowadzając nas w zaczarowany świat muzyki dostępny tylko dla użytkowników najlepszych konstrukcji audio. Niebanalny dopracowany wygląd dopełnia całości.

 

GT40a_back_736.jpg

Za słowami pochwał idą tez zdobyte nagrody, GT40α zdobył wiele nagród między innymi jako produkt roku magazynu "What Hi-Fi?" Nie czekaj wypróbuj już dziś niesamowity ADL GT40α!

Główne cechy GT40α:

  • wysokiej jakości chip 192kHz/24bit
  • wysoka jakość audio 192kHz/24bit deklasująca standardowe 44.1kHz/16bit
  • współpracuje z najbardziej profesjonalnymi sterownikami audio dla odtwarzania i nagrywania w 24bit/192kHz
  • zasilanie zasilaczem zewnętrznym - dzięki czemu nie ma problemów z mocą urządzenia
  • wzmacniacz słuchawkowy wysokiej jakości dla słuchawek od 16 do 300 Ω
  • przedwzmacniacz gramofonowy MM i MC - rejestrowanie winyli na dysku komputera
  • możliwość rejestrowania sygnału audio ze źródeł analogowych takich jak radio, gramofon itp.
  • najwyższej klasy złącza audio - pozłacane




GT40α USB DAC Specyfikacja techniczna:

  • USB i analogowy system odtwarzania i nagrywania mediów audio
  • Łącza: USB 2.0, analogowe złącze wyjścia/wejścia.
  • Odtwarzanie USB : 24bit/192KHz (Max)
  • Nagrywanie USB: 24bit/192kHz (Max) supports 44.1/48/88.2/96/176.4/192kHz
  • Pasmo przenoszenia: 20Hz ~ 20kHz (+/-0.5 dB)
  • SN ratio:-90dB (A-wtd) / Line Output
  • Wyjście liniowe: 5 Vrms
  • Wejście liniowe: MC 0.4mV / MM 4.0mV / Line 2V
  • Moc wyjścia słuchawkowego: 1% THD 1kHz (Max) 94mW (16 ohm), 110mW (32ohm), 98.6mW 9 ohm), 23mW (300ohm)
  • Zasilanie: zasilacz sieciowy pod Erp step2, wyjścia 2Wire typu AC, klasa II, rozgałęźnik AC/DC z wymiennym wejściem DC 15V / 0.8A / 12W
  • Wymiary: 150 (W) x 111 (D) x 57 (H) mm
  • Waga: 650g

ADL_GT40alpha_1-580x271.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Bywalec

Dla mnie sprzet pierwsza klasa. Polecam każdemu.

Na dodatek można podłączyć go jeszcze do głośników.

Kupilem jeszcze w starej cenie z rabatem. Wiem że można się dogadać ze sklepami na jakieś droższe rzeczy.

 

Acha. Pod Mackiem śmiga odrazu. Pod PC należy zainstalować drivery, ale póżniej różnicy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Możecie pomóc? Zastanawiam się nad kompletem AMP/DAC ADL Furutech GT40a Beyerdynamic DT990 PRO. Ktoś miał doczynienia z takim zestawem? Jak te słuchawki spisują się w takim połączeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem go krotko ale raczej nie podszedlby mi pod beyery, odebralem go jako zbyt chudego do nich co moze srednio zrobic ich srednicy...

W takim razie może lepszym kompanem będą AKG Q701?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radze najpierw wybrac sluchawki, a nie uzalezniac je od zrodla

Zgadzam się w 100%. Wyszedłem z pytaniem od innej strony, ponieważ mam możliwość zakupu zestawu ADL+słuchawki w dobrej cenie. Nie wiem, które lepsze? DT990 PRO 250 Ohm czy AKG Q701?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolejny test GT40A - nie znam wujka, ale jak poleca sprzęt, który lubię to się z nim zgadzam :)

 

http://wujek-gadzet.pl/przetwornik-cyfrowo-analogowy-adl-gt40%CE%B1-recenzja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem wczoraj na odsłuchu ww bohatera, poświeciłem mu prawie godz, to trochę mało ale pierwsze co mi się nasunęło na myśl to wycinek z którejś recenzji że on nic nie narzuca i tak chyba faktycznie jest. Gra poprawnie, bez wybijania żadnych pasm przed siebie, w porównaniu z nfb-15 miałem odczucie że gra z większa rozdzielczością, lepiej wszystko poukładane, przyjemnie. Nfb-15 jakiś taki nachalny i jazgotliwy, mało muzykalny, za to z dużo większym zapasem moc.

Edytowane przez Teti
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nabyłem ten wzmacniaczyk wiec się podzielę z Wami moją opinią, generalnie wzmacniacz gra na dosyć niskim poziomie , pre gramofonowe i usb liniowe słabizna, wzmacniacz broni się jednie swoją funkcjonalnością szczególnie gdy korzystamy okazjonalnie z gramofonu ponadto można go wziąć do biura na delegacje czy urlop zagra lepiej od karty z laptopa, ogólnie nic szczególnego ADL nie pokazał takie tanie granie. Porównując w ADL wzmacniacz słuchawkowy do Grahama Slee Solo to wypada bardzo słabo.

Edytowane przez Renia239
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności