Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony NWZ M500 Series


Play

Rekomendowane odpowiedzi

W dobie flagowych ZXów i ostatnio popularnego A15, gdzieś zniknęło info o serii M500.

 

NWZM504BLARGE.jpg

 

link do specyfikacji

http://www.sony.pl/electronics/walkman/nwz-m504

 

 

W Polsce mamy tylko wersję z pojemnością 8 gb (M504), za to można ściągnąć z Japonii wersję 16 gigabajtową (acz z japońskimi krzaczkami w menu). Co fajne, można go sparować ze smartfonem przez BT bądź NFC i przy jego pomocy odtwarzać muzykę bezpośrednio z telefonu.

 

Angielskojęzyczna recenzja + krótkie porównanie do ZX1 (w opisie)

 

 

 

 

Pytanie - czy ktoś miał styczność z tym sprzętem i jest w stanie cokolwiek na jego temat napisać?

Edytowane przez Play
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo wysoka, i wcale taki mały nie jest. A15 jest delikatnie większy, przy czym chudszy, a działa dłużej na baterii (nawet dwukrotnie). Wydawał się spory, a jest nawet za mały dla mnie, wieczorem może zrobię zdjecie porównując do Szufle 1G, bo jest podobnych gabartów.

 

Czy jest to bardzo świeży sprzęt, można się go spodziewać w salonach Sony Centre? Chętnie bym przesłuchał, bo Sony mi ostatnio przypasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie on bardzo interesuje ze względu na możliwość sparowania z telefonem. Jeśli zagra na poziomie Sony F, to wg mnie może być z tego bardzo fajny grajek. Muszę go upolować na odsłuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga nie ma znaczenia, A15 to maleństwo, naklejka Core i3 to pół szerokości całego urządzenia:

 

IMG_20150130_205635.jpg IMG_20150130_205710.jpg

 

dorzuć do tego slot na karty, baterię, oraz genialny dźwięk i jestem kupiony.

 

 

Edytowane przez Mecin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga nie ma znaczenia, A15 to maleństwo, naklejka Core i3 to pół szerokości całego urządzenia:

 

attachicon.gifIMG_20150130_205635.jpg attachicon.gifIMG_20150130_205710.jpg

 

dorzuć do tego slot na karty, baterię, oraz genialny dźwięk i jestem kupiony.

 

 

Jacek i Placek:)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten A15 wlasnie wydaje mi sie taki filigranowy, delikatny, cienki, Twoje zdjecia to jakby potwierdzaja. Dlatego sony 585 jakos bardziej do mnie przemawia wizualnie

 

Nie dopasujesz, pancerny jak kuchenka - za gruby, mały zgrabny - za cienki ^^.

 

A tak poważnie to mimo że jest w większej części wykończony plastikiem, jest on bardzo miły w dotyku, zmatowiony, jakby delikatnie przygumiony. Przód aluminium niby, wszystko dopasowane idealnie zero luzów skrzypów itp. Nie chce mi się przekonywać innych, ale mi serio bardzo, bardzo podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam slabosc do nieco wiekszych klockow. Ten A15 przypomina mi nano 1/2gen, chyba nawet rozmiarowo cos podobnego. Nano jakos szybko mi sie znudzil, natomiast iPod mini juz ze 2lata ze mna sie wloczy, mimo, ze wcale nie jest taki mini;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko - bardzo fajna barwa, basik dobry technicznie, nieco oddalone granie. fajna dynamika. ALE - nie powiedziałbym, że gra lepiej od mojej Lumii 720, a jeśli już, to tylko w niektórych aspektach i nie jest to spora różnica. analogicznie Lumia też ma kilka cech dźwięku, które są ciekawsze od Soniacza.

 

przy czym - ja testuję tylko na Bloxach BE3, Soundmagicach EP30 i Philipsach SHP5500 (czyli nie jest to ekstraklasa, ale lubię te słuchawy). no i porównuję dopiero ze dwie godziny

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play, nie wiem co tam w środku Twojego soniaka siedzi ( co w moim też nie wiem, bo nie wnikam ), ale ja złapałem świetną synergię A15 z MX985.

Do tego stopnia, że od zakupu jeszcze nie odpalałem stacjonarnego toru. Wiadomo, że muza nie będzie tak szczegółowa i dociążona jak z dużych klocków, ale mam tyle funu, że głowa mała ...

 

I nie jest to żadna adrenalina zakupowa.

 

Czemu piszę ? Kurczę, podepnij pod ten "gwizdek" jakieś lepsze pchły czy coś co da się z niego swobodnie napędzić. Na próbę chociaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam lepsze, Bloxy ;) a z Bloxami jakoś synergii aż tak fajnej załapać nie chce. MXy są dla mnie za duże, zwyczajnie mi wypadają z uszu i gubię gąbki. na razie go trzymam, mam w razie czego dwa tygodnie na zwrot, to potestuję go trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, trochę więcej o dźwięku

 

chudszy, niż inne soniacze, jakie miałem okazję testować. przy czym nie jest analityczny (chociaż szczegóły są ładnie ukazane), a raczej wciągający (choć tu pewnie też dużo zależy od słuchawek). jak dla mnie to raczej pod ciepłe i bardziej basowe słuchawki. świetna kontrola pasm, dobra synergia z MDR1 (w sumie nic dziwnego) i z momentum on ear (odsłuchy krótkie, ale dało się zauważyć, że te słuchawki lubią się z tym grajkiem). również z Fatal1ty z zaklejonym jednym bassreflexem. zdecydowanie bardziej podchodzi mi jego granie, niż toucha 4g. mocy nie ma powalająco, ale pod portable starczy całkowicie skala głośności. ogólnie bardzo mi się spodobał ten grajek, ale jednak wraca. chwilowo nie mam kasy na to, żeby go trzymać i dobierać jeszcze słuchawki pod niego za podobną kwotę, czego mi trochę szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :)

 

Zaś co do A15, okazało się, że można z niego słuchać większych słuchawek, ale ponad 32 Ohm chyba raczej nie ma sensu.

 

I teraz tak ... Myślałem, że z K550 będzie dobrze. Niby jest, ale znacznie lepiej jest z moimi przerabianymi Grado 325. A15 uspokoił w nich górę, a one w nim dół -pełna kooperacja.

W rezultacie otrzymałem coś co gra ze sobą razem w miarę równo na pasmach, a dodatkowo jest szczegół ( zasługa gradosów ) i fun ( zasługa A15 ).

 

Jestem zadowolony znacznie bardziej z Grado+A15 niż wcześniej z x5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności