Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test Aune S16


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

pierwsze wrażenia super (jak na moje preferencje, które opiszę później) , ale taki Xonar Essence STX wychodzi obronną ręką.

 

Auć (!), wyszło mi, że Aune jakieś 4x droższy ...

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adivxv miał raczej na myśli to, że Xonar na tle S16 nie jest kompletnym paściem i coś tam potrafi. Takie utwierdzenie się, że w swojej cenie Essence jest dobrym wyborem. Nie chodziło o postawienie go na równi czy wyżej od S16... przynajmniej na moją logikę :wacko:

 

S16 to nie pierwsza lepsza integra, taka klasa m-daca (porównywane oba sprzęty bezpośrednio) bym powiedział. To taki kompleksowy tor słuchawkowy wysokiej klasy w świetnej cenie. Najwyższy AKM (w sumie to wyższy, niż oficjalny najwyższy, bo powstał dla Aune S16 wyłącznie) w połączeniu ze świetnym i mocnym wzmakiem (3W przy 32ohm).

 

Jeśli jest ktoś zainteresowany odsłuchami w Warszawie to można podejść do Audiomagica, mają S16, T1 MK2, S1, S2.

Edytowane przez Mayster
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adivxv miał raczej na myśli to, że Xonar na tle S16 nie jest kompletnym paściem i coś tam potrafi. Takie utwierdzenie się, że w swojej cenie Essence jest dobrym wyborem. Nie chodziło o postawienie go na równi czy wyżej od S16... przynajmniej na moją logikę :wacko:

o toż mi chodzi , Essence to dobra karta (w cenie 650zł) jak dla mnie i zdania nie zmienię ale jak już chcecie nieco bliższego porównania, to wyjście słuchawkowe w pewnych aspektach Aune S16 miażdży te od Xonara. Więcej nie ma sensu tu opisywać, bo to nie ta klasa urządzeń.

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wzmacniacz mocniejszy (i lepszy) w S16.

 

No to AM będzie szturmowane :)

 

Wzmacniacz lepszy, a co dopiero sama kostka DACa. Nie ma porównania obu tych urządzeń jak chodzi o klasę brzmienia, a jedynie opłacalność zakupu w swoich przedziałach cenowych :)

 

Mayster, nie bądź "adwokatem diabła" ;)

Daj szansę wypowiedzi adivxv :P

 

Chciałem tylko sprostować, bo źle odczytałeś jego wypowiedź przypuszczam. W żaden sposób nie ograniczyłem możliwości wypowiedzi adivxv.

 

/No i właśnie sam zainteresowany się wypowiedział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chciałem tylko sprostować, bo źle odczytałeś jego wypowiedź przypuszczam. W żaden sposób nie ograniczyłem możliwości wypowiedzi adivxv.

 

/No i właśnie sam zainteresowany się wypowiedział :)"

 

Luzik, przecież w mojej wypowiedzi były : " ;):P "

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

słucham sobie słucham i momentami mnie ten DAC imponuje (AH-D600) ale chciałoby się troszkę więcej wycisnąć z DT150. Tudzież Xonar Essence STX aż tak wiele odstaje jakościowo od S16 na tych słuchawkach, bardziej odczuwalna jest większa scena ,w tym 3D na S16 i po trochę dynamika,rozdzielczość, itp. Kwestia zgrania ? Sytuacja nieco się zmienia się gdy podepniemy pod Aune wzmacniacz Yulong A28 od razu czuć lekkiego kopa w; oddechu, swobody, więkrzej przestrzenności, rozdzielczości i dynamiki. Zyskują pod tymi aspektami też D600 ale już nie są tak lepsze scenicznie od DT150 na Aune jak z A28 . Ogólnie super wzmacniacz. Z tego co słyszę można wywnioskować, że DT150 robią świetny użytek z odpowiednich i chyba tez drogich wzmacniaczy.Trochę podobna sytuacja występuje jeszcze na Yulong D200.

 

druga sprawa, filtry na S16 -Slow SD2 bardziej leci po głębi ,a Sharp SD1 tez po głębi ale i odczuwalnie szerzej, co bardziej mi odpowiada, aczkolwiek muszę to dokładniej zbadać, bo nie wiem, czy to jakieś placebo :lol:

 

@edit

 

warto wspomnieć , że holografia w tym Aune S16 jest fenomenalnym odczuciem jak dla mnie (bo też nic lepszego nie słyszałem), ten wgląd w scenę dźwiękową oraz otaczające nas dźwięki, tak jakbyśmy założyli aktywne okulary 3D. Wspaniały efekt ,niby to człowiek od początku słyszy ale docenia dopiero teraz.Oj ciężko będzie się teraz przestawić na coś inaczej grającego.

 

DAC potrafi ładnie zgrywać się również z jasnymi i zbyt jasnymi słuchawkami.A te które potrzebują jaśniejszej strony mocy, to je otrzymają, kolejna duża zaleta tego DACa.

 

to co również bardzo mi się spodobało mi się w tym urządzeniu, to prezentacja niskich tonów, nie jest ich za dużo, czy za mało, jest ich w sam raz. Bas jest zróżnicowany, niesamowicie przyjemny w odbiorze,dodatkowo świetnie dyscyplinujący AH-D600 i jego mocno basowe zapędy.

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Skonfrontowalem sobie wczoraj S16 z AGD nfb28. Jako kombo bardzo fajny klocek. Osobiscie przeszkadza mi braki w szerokosci sceny i nieco mniejsze jej napowietrzenie. Gora jest taka troche dziwna... jeszcze dzis to sobie sprawdze. Na pewno ma ona gorsza holografie niz w nfb28. Bo nizsze instrumenty to ten sam poziom. Natomiast na plus w stosunku do AGD minimalnie rozdzielczosc i nizej schodzacy dol (acz natomiast nieco bardziej monotonny).

 

Jednak wiem ze go oddam a zostawie nfb28. Bo uzywam go tez jako DACa (do monitorow czy wba master) i tu moim zdaniem jest lepszy niz Aune S16. Jeszcze bardziej w Aune S16 wychodza tu braki w scenie, mniejsze napowietrzenie i separacja instrumentow. Takze wspomniana holografia na gorze. Do tego dochodzi nieco odchudzenie i suchosc srodka i gory - wokale robia sie bardziej matowe, juz nie tak gladkie, nasycone i przyjemne jak przy graniu jako kombo a gora zaczyna bardziej szelescic i rozciagac sie po scenie. DAC aune natomiast dzieki odchudzeniu lepiej kontroluje dol.

 

Kolejnym plusem AGD to funkcjonalnosc - liczba We/Wy i wieksze mozliwosci wykorzystania tego klocka i jego elementow (DAC, Pre, wzmak, wejscie na wzmak). Aune oferuje tylko DAC, wzmak sluchawkowy single i preamp. Brakuje mi przede wszystkim wejscia na wzmak i wyjscia zbalansowanego na sluchawki.

 

Summa summarum ja zostaje przy AGD.

Edytowane przez grubbby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skonfrontowalem sobie wczoraj S16 z AGD nfb28. Jako kombo bardzo fajny klocek. Osobiscie przeszkadza mi braki w szerokosci sceny i nieco mniejsze jej napowietrzenie. Gora jest taka troche dziwna... jeszcze dzis to sobie sprawdze. Na pewno ma ona gorsza holografie niz w nfb28. Bo nizsze instrumenty to ten sam poziom. Natomiast na plus w stosunku do AGD minimalnie rozdzielczosc i nizej schodzacy dol (acz natomiast nieco bardziej monotonny).

 

Jednak wiem ze go oddam a zostawie nfb28. Bo uzywam go tez jako DACa (do monitorow czy wba master) i tu moim zdaniem jest lepszy niz Aune S16. Jeszcze bardziej w Aune S16 wychodza tu braki w scenie, mniejsze napowietrzenie i separacja instrumentow. Takze wspomniana holografia na gorze. Do tego dochodzi nieco odchudzenie i suchosc srodka i gory - wokale robia sie bardziej matowe, juz nie tak gladkie, nasycone i przyjemne jak przy graniu jako kombo a gora zaczyna bardziej szelescic i rozciagac sie po scenie. DAC aune natomiast dzieki odchudzeniu lepiej kontroluje dol.

 

Kolejnym plusem AGD to funkcjonalnosc - liczba We/Wy i wieksze mozliwosci wykorzystania tego klocka i jego elementow (DAC, Pre, wzmak, wejscie na wzmak). Aune oferuje tylko DAC, wzmak sluchawkowy single i preamp. Brakuje mi przede wszystkim wejscia na wzmak i wyjscia zbalansowanego na sluchawki.

 

Summa summarum ja zostaje przy AGD.

 

"Braki w szerokości sceny"? "Dziwna góra"? Użytkowałem to combo wielokrotnie jeszcze po odbyciu właściwej recenzji i zupełnie nie sformułowałbym tego typu zarzutów pod adresem S16. W scenie jedynie stany przejściowe wypadły nieco gorzej na tle chociażby DACa-80, ale ani nie było tam ubytków szerokości względem niego, ani też góra nie była "dziwna".

 

Gdy coś jest "dziwne" najczęściej mówi się wtedy, gdy nie wie się jakie jest. Można znać kompletny użyty tu tor testowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skonfrontowalem sobie wczoraj S16 z AGD nfb28. Jako kombo bardzo fajny klocek. Osobiscie przeszkadza mi braki w szerokosci sceny i nieco mniejsze jej napowietrzenie. Gora jest taka troche dziwna... jeszcze dzis to sobie sprawdze. Na pewno ma ona gorsza holografie niz w nfb28. Bo nizsze instrumenty to ten sam poziom. Natomiast na plus w stosunku do AGD minimalnie rozdzielczosc i nizej schodzacy dol (acz natomiast nieco bardziej monotonny).

 

Jednak wiem ze go oddam a zostawie nfb28. Bo uzywam go tez jako DACa (do monitorow czy wba master) i tu moim zdaniem jest lepszy niz Aune S16. Jeszcze bardziej w Aune S16 wychodza tu braki w scenie, mniejsze napowietrzenie i separacja instrumentow. Takze wspomniana holografia na gorze. Do tego dochodzi nieco odchudzenie i suchosc srodka i gory - wokale robia sie bardziej matowe, juz nie tak gladkie, nasycone i przyjemne jak przy graniu jako kombo a gora zaczyna bardziej szelescic i rozciagac sie po scenie. DAC aune natomiast dzieki odchudzeniu lepiej kontroluje dol.

 

Kolejnym plusem AGD to funkcjonalnosc - liczba We/Wy i wieksze mozliwosci wykorzystania tego klocka i jego elementow (DAC, Pre, wzmak, wejscie na wzmak). Aune oferuje tylko DAC, wzmak sluchawkowy single i preamp. Brakuje mi przede wszystkim wejscia na wzmak i wyjscia zbalansowanego na sluchawki.

 

Summa summarum ja zostaje przy AGD.

 

"Braki w szerokości sceny"? "Dziwna góra"? Użytkowałem to combo wielokrotnie jeszcze po odbyciu właściwej recenzji i zupełnie nie sformułowałbym tego typu zarzutów pod adresem S16. W scenie jedynie stany przejściowe wypadły nieco gorzej na tle chociażby DACa-80, ale ani nie było tam ubytków szerokości względem niego, ani też góra nie była "dziwna".

 

Gdy coś jest "dziwne" najczęściej mówi się wtedy, gdy nie wie się jakie jest. Można znać kompletny użyty tu tor testowy?

 

W stosunku do NFB28 tak, odczuwam braki w szerokosci - acz nieco lepiej pozyucjonuje plany w glab. Z tego co pamietam Maciek mial podobne spostrzezenia. Acz on zarzucil to wzmacniaczowi, dla mnie sekcja DAC w tym aspekcie tez nie bryluje.

Nie traktuj moich slow zbyt mocno bo to sa nie braki bezwzgledne a w tym porownaniu. Calosciowo to bardzo fajne urzadzenie, acz nie zachwycilo mnie po prostu i nie skloni do zmiany.

 

 

Co do dziwnosci masz absolutna racje dlatego napisalem "Gora jest taka troche dziwna... jeszcze dzis to sobie sprawdze". Aby potwierdzic tylko przypuszczenia ktorych jeszcze nie potrafilem do konca sformulowac. Juz potrafie wiec gora nieco jasniejsza, podkreslona nieco moim zdaniem. Nalezy do tych z kategorii jasnych. Jest nieco bardziej "rozporszona", z gorsza lokalziacja, mniej precyzyjna. Bardziej szeleszczy. AGD ma grubsza, naturalniejsza dla mnie (acz to subiektywne) oraz lepsza pod wzgledem holografii, pozycjonowania. Jest tez bardziej rozdzielcza - aune nieco bardziej "szeleszczac" czasem zamydla tu obraz. Ale srodek i gorna srednica chyba ciut bardziej rozdzielcza niz w AGD.

Jak mowie to jest w pojeciach wzglednych. Bo bezwzglednie calkiem udane urzadzenie.

 

Co do uzytego toru testowego to bylo to przede wszystkim porownanie z NFB-28. Jako transport PC z WaveIO na zmiane. WaveIO dawalo jeszcze wieksza przewage AudioGD, co znaczy ze ma on slabszy odbiornik USB.

Do testow sekcji DAC uzywany wzmak NFB28 i WBA Virtuss-01 dla sluchawek oraz dodatkowo odsluchy na Fostex pm0.5n .

Sluchawki HE500, dt990 600ohm i HE400i.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności