Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test Aune T1 MK2


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

laiki znów mnie uciekli.... Ja miałem mk1 , srh 1440 faktycznie na standardowej lampie nie chciały grać, było za ostro i chudo, jak piszesz, ale na ruskiej wojskowej, (nie pamiętam symbolu) już było świetnie, q701 ze standardową b. dobrze się zgrywały, hd600 nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że z Q również nie będzie kolorowo. Dwójka podobno łagodniejsza w górze, cieplejsza, z tego co czytam na hedfaju, też mniej w szerokość sceny, a trochę bardziej w głębię. Stąd pewnie dla szurków dwójka i tak trochę lepsza, ale to dalej nie to. Za to z S16 miodzio :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już miałem z tą lampką z mk2 - 6922 EH , z 6n23p-EW - czyli ruską wojskową srh 1440 zagrały wspaniale, a aune t1 "zaczęła grać jak lampka" ;) czarować znaczy :) no i basu było pod dostatkiem i ciepła...

 

A tą 6n23p-EW nabyłem na alledrogo za 20 chyba pln... Wszakże tanio :)

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem. Zmiany to pewnie detale, jednak inna lampa (chociaż pod koniec w MK1 była już ta sama) i inny odbiornik, więc chyba potężnych zmian nie ma.

 

Do zmian jeszcze dochodzi poprawione zasilanie.

 

Lampa 6922 nie jest wyznacznikiem wersji Aune T1, ponieważ obie wersje (MK1 i MK2) były i są oferowane przez producenta z lampą 6N11 (wariant kilkadziesiąt złotych tańszy) oraz wersja droższa, czyli z EH6922 właśnie. U nas dostępna jest tylko wersja lepsza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już miałem z tą lampką z mk2 - 6922 EH , z 6n23p-EW - czyli ruską wojskową srh 1440 zagrały wspaniale, a aune t1 "zaczęła grać jak lampka" ;) czarować znaczy :) no i basu było pod dostatkiem i ciepła...

 

A tą 6n23p-EW nabyłem na alledrogo za 20 chyba pln... Wszakże tanio :)

 

Mi się w sumie podoba to "mało lampy w lampie", podobnie jak w Valhalli 2. Lubię też taki charakter mocniejszej średnicy, ale super że lampką można to konkretnie dograć. Pewnie też dlatego, że jest w sekcji przetwornika, pewności nie mam, ale wydaje mi się że ma to większy wpływ niż lampeczka gdzieś tam na końcu.

 

Mayster, dzięki za info. W necie mało konkretów.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa siedzi w dacu, robiłem eksperymenty, grałem bez lampy. Wzmak bez lampy gra, po line in, bez lampy po usb, nic nie gra , ergo lampa siedzi w dacu :)

My jednak ten gust mamy podobny :D Valhalla2 tez mi się podobała za nielampowość. A tu plus bo w aune t1 jedna lampką całkiem sie charakter urządzenia zmienia - z nielampowego tranzystorka na lampiaczka :) przy zerowym praktycznie koszcie...

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w DACu. Ciekaw jestem czy to rzeczywiście ma większy wpływ na brzmienie niż lampa w ampie, wydaje mi się że tak. iMpus proponował mi podesłanie lampek, kusiło, ale nie wyrobiłbym się, gdybym jeszcze miał tube roll-ować.

 

Gust chyba rzeczywiście podobny, tak też ostatnio myślałem - muszę nadrobić kilka pozycji słuchawkowych z Twojej kolekcji i pewnie żałować, że się jednak na SHP9500 wtedy nie skusiłem :P

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja stockową 6922 odbieram jako ciepłą, chyba najlepszym sq charakteryzował się philips sq e88cc, jednak z 880 ciął za mocno, stąd korzystałem z genalexa.

 

Żałuję tylko że nie spróbowałem amperexa który to mógłby być najbardziej synergiczny z beyerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam mały problem ze swoim T1, otóż foobar łapie czkawkę przy odtwarzaniu muzyki. Czasami laguje na sekundę czy dwie, a czasem zacina się całkiem, aż trzeba kliknąć na pasek postępu utworu, albo odtworzyć kawałek od początku... Ale problem powtarza się ciągle i bardzo utrudnia (uniemożliwia wręcz) korzystanie z urządzenia.

Ustawienia outputu w foobarze: WASAPI (push): INterfejs SPDIF (2 - AUNE T1MK2 TUBE USB DAC)
Ustawienia urządzenia: 2 kanały, 24-bit, 44100 Hz

Edytowane przez Paulie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Wasapi było ok.

 

Po wgraniu wasapi do foobara.

W foobarze Preferences/Advanced i tam zakładka playback. Dalej zakładka Wasapi i Hardware buffer in MS ustaw na 50 (obojętne który, bylebyś z tego później korzystał).

Dalej Preferences/Output i w menu rozsuwanym wybierz WASAPI (event/push - w zależności któremu ustawiłeś buffer). Dalej ustaw Buffer Lenght na jakieś 1500 na początek bezpieczne. Ustaw sobie 24 bit.

 

Jeszcze pasowałoby wejśc we właściwości aune t1mk2 we właściwościach dźwięku i tam powyłączać wszelkie ulepszacze, zaznaczyć obsługiwane częstotliwości itd. Niestety nie pamiętam co było w tamtych zakładkach.

 

Sprawdź coś takiego i napisz jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop? Jeśli tak to jeszcze spróbuj wyłączyć opcje oszczędzania energii poprzez wyłączanie zasilania portu usb w swoim energy managment. A oprócz tego w panel sterowania i tam też powyłączaj opcje oszczędzania energii na portach usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń urządzenie z menedżera urządzeń. Wypnij i wepnij jeszcze raz w 2.0, może ponownie wgra sterowniki. Możliwe, że wrzucił je pod 3.0 i nie mógł z nich skorzystać pod portem 2.0.

 

Bufor 50 - 400 to jakoś mało. U mnie sam program nie radzi schodzić poniżej 1000 ms, a ja ustawiam dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co oznacza dopisek NOS przy lampie?

Czekam na T1 MK2, powinien dotrzeć we wtorek.

Przymierzam się do zakupu 6N2P-EW na start.

Na niektórych aukcjach jest dopisek NOS.

Jestem zielony w temacie lamp, a chcę żeby lampka pasowała do T1.

Czy dopisek NOS oznacza lampę nieużywaną?

 

Ok, chyba mam NOS (new old stock) czyli stara lampka, nieużywana.

Czy dobrze rozumiem?

Edytowane przez mbk84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności