Skocz do zawartości

Odtwarzacz na codzień + na snowboard


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

zarejestrowałem się, bo liczę na waszą pomoc w doborze odtwarzacza mp3.

 

Posiadałem odtwarzacz Iriver T20FM (1gb) i przez dobre 7-8 lat spelniał swoje funkcje i pewnie dalej nie szukałbym nic nowego, gdyby nie to, że nie mogę go znaleźć.

 

W ramach tego poszukuje czegoś w miarę kompaktowego z wbudowaną baterią o czasie grania ok 12h (może być więcej), co pozwoli mi na słuchanie kursów językowych w drodze, muzyki (np. podczas jazdy na snowboardzie), czasami będzie wykorzystywany jako dyktafon, żeby utrwalić sobie wykład, czy zrobić notatkę głosową.

 

Nie mam przekonania do takich płaskich odtwarzaczy jak sensa zip itd, bo boje się, że je zgniotę, uszkodzę. Jednocześnie jak znalazłem NWZ-B183F, który powinien spełniać moje oczekiwania, to brak informacji/testów odnośnie jakości dźwięku, mylne informacje czy ma dyktafon czy nie (raz na stronie podaja tak,a raz tak) i ta zatyczka usb - boje się, że po tygodniu ją zgubię.

Znowu iRiver T60 - wydaje się być duży i zasilany jest na paluszki (a ja sukcesywnie odchodzę od ładowani paluszków na rzecz ładownia USB/zasilacz lub wymiany ogniw Li-ION 18650/CR123)

 

Czy mogę liczyć na waszą pomoc - nie musi mieć wodotrysków, wystarczy odtwarzanie muzyki, dyktafon, wytrzymałość, przyzwoity czas pracy na baterii.

 

PS.

Lubię słuchać muzyki jak koszę latem - wtedy używam pchełek pod ochronniki słuchu:)

 

Co do budżetu, to nie chciałbym przekraczać kilkuset złotych 300-500, ale wiadomo, że jak się trafi coś dobrego za 150/100 to lepiej.

 

A jakby ktoś miał wątpliwości - to muszę mieć mp3 player, bo kożystam z samsunga solid i tam opcja słuchania dźwięku/słuchawki jest raczej kiepska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Twoje wymagania spełnia właśnie clip zip, którego wykluczyłeś. Sam go używam do sportów (rolki, łyżwy), nigdy nie miałem problemów z działaniem a był nie raz ładnie poturbowany podczas wywrotek, tak samo nie raz zaliczył podłogę bo mi wypadł, mało waży to nic mu się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sport chyba nie ma dyktafonu, ja bym brał zip albo +, zip jest trochę nowszy z lepszym wyświetlaczem więc tutaj jak wolisz ;) Nie zapomnij wgrać obowiązkowo RockBox'a jak byś się zdecydował, zyskuje nie tylko dźwiek ale ta kontrola, ten system playlist mmmm, nie widziałem praktyczniejszego softu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiony clip+, wydaje się być całkiem fajny - na zdjęciach wygląda dużo gorzej niż w rzeczywistośći. Myśląłem, że będzie duży i nie poręczny,a to takie maleństwo, porównywalne z moim starym odtwarzaczem.

 

Biorę się za instalacje RockBoxa i szukam słuchawek, które nie będą za duże i nadadzą się również do komutera:)

 

Dzięki za pomoc, gdyby nie wy, to w żadnym wypadku nie zdecydowałbym się na ten odtwarzacz.

A tak nie popełniłem tego błedu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje, dobry wybór!
Mnie zip bardzo pozytywnie zaskoczył ^_^ Uważaj na RB bo na początku może to wyglądać trochę chaotycznie, daj sobie 1-2 dni i jak przyswoisz zasady działaniu systemu i sterowanie to nie będziesz chciał wracać na nic innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności