Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pomiędzy Audio-Technica ATH-AD700X a Shure SRH1440


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś nieco nietypowo, bo recenzja, która właściwie jest nie tyle recenzją samą w sobie, co łącznikiem pomiędzy testami ATH-AD700X oraz SRH1440. Opisuje słuchawki, ale i kable, do których podchodzę zazwyczaj z dużą powściągliwością...

Jednak mam nadzieję, że komuś pomoże w wyborze. Zapraszam:

 

"W zeszłym roku szybkimi mailami dogadałem się z Manu na zwrotną wymianę słuchawek. Ja mu dostarczyłem Audio-Technicę ATH-AD700X, a po odsłuchach wróciły do mnie wraz z Shure SRH1440 doposażonych w kilka gadżetów (kabel stockowy, tzw. srebrny Jim i basowy FAW CS mk2; oryginalne pady welurowe oraz od SRH1540 zrobione z alcantary). [...]"

Pomiędzy Audio-Technica ATH-AD700X a Shure SRH1440

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstra. Dzięki za porównanie. Zatęskniłem teraz za ATH, a ostatnie mnie znów bierze na Q701.

 

SRH1440 trzeba stworzyć dobre warunki, potrzeba im dobrej synergii. Jest spoko u mnie z Heedem Canampem II i Nano iDSD, ale ostatnio miałem opad szczęki z Aune S16 - zabrzmiały sporo łagodniej i równiej, bo górę i wyższe średnie rzeczywiście mają mocne. Jeszcze nie próbowałem nawet zmiany padów, a mam komplecik od HM5. Z Aune T1 juz na przykład były żyletki.

 

A moje SRH1440 są masywne i mocne, co prawda wyglądają jak nówki. Pewnie manu dał im tam ostro czadu, dlatego się rozklekotały :) Ale dobrze wiedzieć, że jednak konstrukcja nie jest taka trwała. SRH1440 i tak spodobały mi się bardziej niż 1840...

 

Swoją drogą, mam teraz Tagę HTA-700B (chyba wersja 2015) do testu. Bardzo ciekawy sprzęt. Długo go masz? Kupowałeś z kolumnami, dobrze pamiętam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawe mocowanie jest lekko poluzowane, takie już dostałem od Crisisa, na stojaku się obsuwa, ale nie na głowie... Nic nie klekocze oczywiście :D, igła Panie, a Inszy utyskiwał obrazowo nad tym prawym mechanizmem regulacji poluzowanym nieco pewnie...

Pady od srh1540 lepiej 1440 zrobiły niż pady od alpha dogów. Najprawdopodobniej lepszych padów do nich po prostu nie ma. Ja ten welur odpuściłem całkiem, takze kabel stockowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to "rozklekotanie" odnosi się do ogólnego wrażenia, nie wydawanych dźwięków na rozchybotanym pałąku. Ale pamiętam, że Evil też narzekał na ich jakość.

 

Co do Tagi, to mam ją teoretycznie niecałe 2 miesiące. Praktycznie wychodzi ze 2-3 tygodnie, bo ponad miesiąc spędziła w reklamacji (akurat poszła przed okresem świąteczno-noworocznym, winny zimny lut). I faktycznie kupiłem z monitorkami Platinum One - bardzo fajny komplecik. Może brakuje trochę mikro detali, ale patrząc na cenę i wielkość, to świetne do relaksu, w sam raz na biurko.

Samo HTA-700B bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło w kwestii wzmacniacza słuchawkowego, spodziewałem się jakiejś słabizny, a to całkiem sensownie brzmi. No i ładnie się paruje i z ATH i z Shurkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś lubi zakłócenia po USB ściągać, ale wzmak konkretny, szkoda że nie ma wejścia coax. Jako DAC/AMP trochę jedynie dynamiki mi brakuje, ale ogólnie fajne są takie maszynki z BT. Mam też obok Pro-Ject MaIA i Oppo HA-1, wszystkie z antenką z tyłu :) Dobra cena Tagi.

 

Dobrze wiedzieć, że z Shurkami się lubią, bo jeszcze tego połączenia nie sprawdzałem - w teorii rzeczywiście powinno się zgrać dzięki dociążeniu :)

 

SRH1840 już lepiej wykonane, chociaż ergonomia podobna. No i ładniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po USB z lapka na razie nie jestem w stanie słuchać, tyle szumów. Podobnie w sumie z iDSD po kablu RCA. Jak nic pętla masy, spróbuję ją załatwić UPSem jak Nismo radził.

 

A SRH1840 faktycznie ładniejsze, tylko cena...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, SRH1440 przypasowały, a miałem potężne wątpliwości po SRH1840. SRH1540 dla mnie za bardzo miśki, za duży bas, za mało detali. Teraz ciekaw jestem jak odebrałbym konfrontację AD700x vs SRH1440, ale w sumie co do wniosków się zgadzam, jednak 1440 to mocna, bardziej szorstka wyższa średnica. 700x były równiejsze, łagodniejsze, ale dalej jasne.

 

Gorzej, że znów mi Q701 brakuje, mimo że mam pod ręką K612 Pro i w razie czego musiałbym wymieniać Shure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 1540 - pełna zgoda, nawet czary kablami - srebrnym Jimmem i FAW CS MK2 eb nie umiały ich odmienić za bardzo - na plus.

Za mna k701 chodzą, bo są za 800 z shipem do wzięcia nowe :) ale się dzielnie opieram i dam radę :)

Aha, co do porównania ath z srh 1440 - podpisuje sie pod recka Inszego co do joty. :)

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności