Skocz do zawartości

Phillips Fidelio X2 / X3


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Moje już w drodze. Zobaczę jak to gra z Matrixem mini-i.

Zamówiłeś w Amazon.it ?

Ja swoje zamówiłem 8.12.2014 i jeszcze nie dotarły:-( W dniu 11.12 została pobrana kasa z karty (1061 PLN) i otrzymałem informację o wysyłce wraz z numerem listu DHL oraz planowaną datą doręczenia, tj. dzisiaj.

Wg strony DHL numer przesłany przez Amazon jest nieprawidłowy, nie ma takiej przesyłki. Na stronie Amazona w zakładce ze statusem mojego zamówienia, mimo że jest cały czas "In transito" to z informacji pod spodem wynika

że w dniu 11.12 słuchawki były we Montelimar (chyba Francja) , 12.12 w GRIMBERGEN (Belgia ?) i dalej cisza. Robiłem zakupy w Amazonie US, UK nigdy nie miałem takich przygód a teraz jestem zaniepokojony.

Napisałem do nich po włosku zapytanie co się dzieje , mam nadzieje że zrozumieją o co mi chodzi ( google translator).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą otrzymałem odpowiedź z Amazon.it w której napisali że jest im przykro z powodu że jeszcze nie otrzymałem zamówienia, że numer przesyłki DHL jest poprawny, nadawany przez ich centrum, ale niestety dopóki kurier DHL nie odbierze przesyłki nie jest możliwe śledzenie na stronach DHL. WTF!!! Czyli od 11.12 kurier DHL nie podjął się przewozu paczki? To gdzie jest moja paczka? Napisali też że jak do 19.12 nie otrzymam przesyłki to mogę żądać zwrotu kasy.

Simple, jeśli to nie tajemnica to gdzie swoje zamawiałeś? Jeśli nie dotrą X2 z Amazonu to może kupię tam gdzie Ty.

Edytowane przez Piotr30x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś jak coś zamawiałem z zagranicy przez DHL, to też nie pokazywało mi trackingu, ponieważ sprawdzałem przez link do trackingu DHL od sprzedawcy. Potem wszedłem w tracking DHL na polskiej stronie i załapał.

Z tego co pamiętam, to potem sprawdzałem na tej stronie:

http://www.dhl.com.pl/pl/express/sprawdz_przesylke.html

Edytowane przez wildchild
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zamawiałem coś z niemieckiego eBaya i mimo że tamta przesyłka została wysłana poprzez niemiecki DHL to w Polsce została przejęta dostarczona przez Pocztę Polską. Może w tym przypadku będzie podobnie, chociaż byłby to pierwszy przypadek w moich kontaktach z Amazonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim paczka zostanie wpisana do systemu często mija dobre 12h, tym bardziej przy międzynarodowych przesyłkach. Jutro sprawdzę tracking i dam znać co i jak. W ostatnim tyg wysyp X1 na forach/allegro, jak szukałem miecha temu to nic nie było :D

 

Też dostałeś 11 cyfrowy numer do śledzenia zamiast 10 cyfrowego?

Edytowane przez Simple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim paczka zostanie wpisana do systemu często mija dobre 12h, tym bardziej przy międzynarodowych przesyłkach. Jutro sprawdzę tracking i dam znać co i jak. W ostatnim tyg wysyp X1 na forach/allegro, jak szukałem miecha temu to nic nie było :D

 

Też dostałeś 11 cyfrowy numer do śledzenia zamiast 10 cyfrowego?

U mnie minęło już trochę więcej niż 12h a przesyłki nadal nie ma w systemie DHL (przesyłek międzynarodowych).

Tak dostałem 11 cyfrowy numer który wg DHL odpowiada długości numeru listów krajowych a nie międzynarodowych. Nawet wpisałem na stronie DHL w wyszukiwarce przesyłek krajowych ten 11 cyfrowy numer i otrzymałem komunikat:

"DHL otrzymał dane elektroniczne przesyłki. Informacje zostaną zaktualizowane po przekazaniu przez Nadawcę przesyłki do transportu."

Zadzwoniłem do DHL aby powiedzieli co to dokładnie oznacza i kto jest nadawcą tej przesyłki jeśli jest ona rozpoznawana jako krajowa. Konsultantka na infolinii nie znalazła tego numeru w systemie ale stwierdziła że jeśli otrzymuje w/w komunikat na stronie DHL-u to ten numer musi być wygenerowany przez kogoś w Polsce i dopóki kurier nie odbierze przesyłki to w systemie się nie ukaże. Spytałem się czy to może być numer przesyłki krajowej DHL z innego kraju ale otrzymałem informację że to jest na pewno numer przesyłki w Polsce. Podejrzewam że wysyłka słuchawek miała być realizowana przez magazyn Amazonu w Poznaniu lub Wrocławiu ale pewnie polski oddział Amazonu słuchawek fizycznie nie otrzymał. Albo maja bałagan, jak to w Polsce:-(

Edytowane przez Piotr30x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, u mnie ta sama sytuacja.

 

Przy zamawianiu widniała informacja, że będą dostarczone przed świętami (przewidywany termin dostarczenia 22 grudzień).

 

Simple coś w końcu ruszyło się z moją przesyłką. Rano zauważyłem że na stronie DHL, w zakładce przesyłek krajowych, ukazał się nowy status. Wg strony DHL paczka wczoraj została odebrana od nadawcy w Szczecinie i o po 4:00 rano znalazła się w sortowni w Warszawie. Jeśli dzisiaj doręczą to słuchawki otrzymam tylko dwa dni później niż deklarował to Amazon. Więc może w Twoim przypadku paczuszkę otrzymasz w wigilię, a może się sprężą i będziesz miał na 22.12. Sprawdzaj status swojej przesyłki na stronie DHL, tylko w przesyłkach krajowych a nie międzynarodowych.

Edytowane przez Piotr30x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie,tu poczytałbym o wrażeniach z odsłuchu, jak one brzmią? Bo moje fidelio l 2 nudzą mi się....

 

L2 są dobre na miasto bo mają podbity bas i górę, do domu faktycznie trochę za kolorowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam słuchawki Philips Fidelio X2
Specyfikacja:
http://download.p4c.philips.com/files/x/x2_00/x2_00_pss_.pdf

Sound
• Frequency response: 5 - 40 000 Hz
• Impedance: 30 Ohm
• Maximum power input: 500 mW
• Sensitivity: 100 dB @ 1mW
• Speaker diameter: 50 mm
• Distortion: <0.1% THD
• Acoustic system: Open
• Diaphragm: LMC
• Magnet type: Neodymium
• Type: Dynamic


Z tego co tutaj widać to maximum power input wynosi 500 mW.
Jesli dobrze rozumiem, to podanie wiekszej mocy moze spowodowac uszkodzenie sluchawek.
_____________________________________

Asus Xonar Essence STX II
Specyfikacja:
http://www.asus.com/pl/Essence_HiFi_Audio/Essence_STX_II_71/specifications/


Nie moge znaleźć szczegółowych informacji odnośnie STX II a wartości napieć itd.
Ale STX II ma ten sam układ co STX, wiec jest to TPA6120A2 .

Tutaj mamy informacje odnośnie liczenia mW na wyjściu słuchawkowym:
http://www.head-fi.org/t/476602/asus-xonar-stx-built-in-amp-and-k701-synergy

 

 

• Power (P)
• Resistance ®
• Voltage (E)

Calculate for Power (P)

P = E^2 / R

 

Tutaj co do wartości wzmocnienia STX
http://www.stereophile.com/content/asus-xonar-essence-ststx-soundcards-measurements

The maximum output level from the line outputs was 2.16V; from the headphone jack, it depended on the setting chosen: 885mV (0dB, for headphones with impedances below 64 ohms), 3.52V (+12dB for headphones with impedances of 64–300 ohms), and 7.03V (+18dB for headphones with impedances of >300 ohms).

__________________________________________

Wiec dla ustawienia mniejsze niż 64ohm w Xonar.

Power (P)
Resistance ®
Voltage (E)

(3.52V * 3.52V) / 30ohm = 0,413 W = 413mW


Jesli dobrze zrozumialem (i obliczylem), sluchawki Fidelio X2 podlaczone do Xonar STX II (na ustawieniu 32ohm - 64ohm gain) nie da sie 'spalic'.
Tak?

Edytowane przez Hitsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze zrozumialem (i obliczylem), sluchawki Fidelio X2 podlaczone do Xonar STX II (na ustawieniu 32ohm - 64ohm gain) nie da sie 'spalic'.

 

póki grają z taką głośnością, że możesz je mieć wciąż na głowie, to ich nie spalisz... (i jeszcze sporo dalej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle policzyłem.

 

Dla wartości poniżej 64ohm jest to

it depended on the setting chosen: 885mV (0dB, for headphones with impedances below 64 ohms), 3.52V (+12dB for headphones with impedances of 64–300 ohms), and 7.03V (+18dB for headphones with impedances of >300 ohms).

 

czyli

0.885 * 0.885 / 30 = 0.026W = 26mW

 

dla 64ohm - 300hm

(3.52V * 3.52V) / 30ohm = 0,413 W = 413mW

 

dla powyzej 300ohm

 

(7.03V * 7.03V) / 30ohm = 1.647W = 1647mW

 

Nie ma opcji aby TPA6120A2 spalił Ci X2, także spokojnie ;)

 

No jak widać jest, wystarczy dać na maxa gain (300 - 600 ohm) a mamy wtedy 1647mW teoretycznie, a to dużo więcej niż 500mW.

 

Na poprzednich ustawieniach nic sie nie rozwali.

 

___________________________________

 

 

Szukam wzmaka i daca do x2. Budżet to 1500 zł. Z czym ich używacie?

Ja mam Asus Xonar STX II - daje rade :P
Aczkolwiek nie słuchałem dużo rzeczy.

 

 

 

Z czym ich używacie?

A znasz jakiegoś innego użytkownika forum z X2?

 

 

Ja ! :D:P

 

 

 

PS Zamówiłem przez amazon.co.uk i doszło w 5 dni.

Edytowane przez Hitsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gratsy :)

A X2 jaką ma moc szczytową?

Trochę z innej beczki. Ja miałem X1 i na karcie Xonar ST na TPA3120a, niezależnie od ustawień gain, słuchałem na maxa i nic się nie działo niepokojącego. Słuchawki podpięte pod klona mogły przyjąć więcej mocy i grać również przez to głośniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki dotarły szybko, wysłane 16, odebrane 20.

 

Pierwsze wrażenie - wow, świetnie wykonane, wygodne, welur bardzo przyjemny. Materiały użyte do budowy pierwsza klasa, najlepsze z jakimi do tej pory się spotkałem w słuchawkach. Niestety kabel sznurówka to coś czego bardzo nie lubię więc tu mały zawód. Wszelakie oploty są dla mnie do kitu, najlepsza gumowa sprężynka lub gumowy giętki przewód.

 

Słuchawki mają za sobą ok 25 godzin grania, podłączone pod dziurkę matrixa mini i. Przestrzenne, w miarę równe granie, z lekko zaznaczonym basem - niestety midbasem i tym wyższym. Brakuje mi trochę tego rozciągnięcia na dole w porównaniu do Focali czy Momentumów. Reszta pasma potrafi już zaskoczyć. Średnica nie jest podkolorowana, raczej neutralna, wokale męskie brzmią super, damskie jeszcze lepiej, lekkie ocieplenie nadaje im fajną barwę. Przełom wyższej średnicy i tonów wysokich nie jest tak zaakcentowany jak np w DT990. Przekaz w tym paśmie jest łagodniejszy, ale nie przyciemniony. Nie grają w głowie, ładnie kreują scenę, potrafią przekazać pokaźną ilość detali (chociaż tutaj Focale wg mnie też spisują się lepiej).

 

To takie luźne przemyślenia.

Edytowane przez Simple
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sprzedajesz? Daj im szanse - moje (i nie tylko moje) X1 sporo się zmieniały w trakcie wygrzewania.


Co do kabla, to Cordial z Thomanna który ludzie kupowali do SHP9500 powinien spełnić oczekiwania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o "sprzedaży" powstał w celu wybadania czy znaleźli by się chętni w razie odsprzedaży i za jaką mniej więcej cenę.

 

Licznik przegranych godzin rośnie, wydaje mi się, że jest lepiej niż na początku. Matrix chyba nie jest zbyt dobrym kompanem do nich, z mi4 grają zgoła odmiennie.

Właśnie czaję się na jakiś kabel na podmiankę, gdyby ktoś sprzedawał cordiala, to chętnie przygarnę.

Edytowane przez Simple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności