Skocz do zawartości

Phillips Fidelio X2 / X3


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Fatso w swojej recenzji X2 pisał...

 

"Pamiętać należy jednak, że fabryczny kabelek, zupełnie jak w wersji X1 nadaje się najwyżej do powieszenia na nim czegoś niespecjalnie ciężkiego. Z jakością nie ma za wiele wspólnego, a dźwięk tłumi masakrycznie (od razu do zmiany), nawet najtańszy kabelek Thomson dawał lepsze efekty brzmieniowe."

 

Mi z X2 bardzo fajnie spisuje się dobry miedziany Monkey Cable Concept J2J MCTJ2J1

 

kabel.jpg

 

Edytowane przez LuQi
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Compton napisał:

Świetnie grają te X2!

Granie pełną gębą - jest przestrzeń, głębia, potęga, barwa, powietrze, detal.

Są bardzo uniwersalne - to co im zapodałem, wszystko zaprezentowały conajmniej bardzo dobrze.

To, czym się głównie charakteryzują, to FUN.

Dawno nie słuchałem tak przyjemnych słuchawek.

Mając je na uszach zapomina się, że coś tam nie do końca jest jak powinno, bo grają tak muzykalnie, wciągająco, dynamicznie i żywo, że radocha ze słuchania nie mija.

Jedyną wadą Philipsów jest ich góra -  potrafi być zapiaszczona i szeleszcząca.

Myślę, że wymieniając w nich kabel na porządną miedź, góra lekko złagodnieje i nabierze wyrafinowania, a poz tym średnica zyska na jeszcze łądniejszej barwie i separacji a bas dostanie energię i kontrolę.

Ogólnie szacun.

Wyraziłem w komisie chęć ich nabycia.

Jeżeli komuś zbywają, chętnie przygarnę.

 

Dnia 23.04.2017 o 01:58, audionanik napisał:

filipsiaki X2 z moim daciem (sabre 9018) plus soloist sl mk2; nawet fajniej zagrały niż z tym droższym Bursonem; bardzo miły relaksujący dźwięk, który mimo iż technicznie "taki se" to wchodzi bez popitki i nie drażni;

Jak widzisz miałem podobnie:D; te słuchane na micie były po rekablu jakąś srebrzonką chyba - szału na górze nie było, ale nie czułem rozdrażnienia, mimo obecności wielu słuchawkowych tuzów na spotkaniu. Dobra klasa premium (stara - czyli hd600, k701 itp.).

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No X2 górę mają przeciętną, w X1 było lepiej pod tym względem.

@Compton a do X1 byś nie wrócił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Compton napisał:

Dawno ich nie słuchałem.

Pamiętam tyle, że bardzo mi się wtedy podobały.

Mogę Ci podesłać do posłuchania i porównania z X2. Sprzedać to nie sprzedam, za duży mam do nich sentyment, bo to pierwsze porządniejsze słuchawki jakie kupiłem. W dodatku nowe, co u mnie jest rzadkością w niebudżetowych słuchawkach. No i do dziś podoba mi się ich granie, bardziej niż X2, z którymi miałem okazję bezpośrednio porównać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie plusy X1 względem X2:

- lepsza góra, porównywalna jakością z Hołkami

- większa scena, a właściwie to nie tyle większa, co dalsza - kiedyś bardzo ceniłem ten aspekt, obecnie ma to dla mnie drugorzędne znaczenie

- ciepła, dociążona średnica, trochę misowata

Plusy X2 względem X1

- mniej wycofane średnie tony ogólnie, ale chodzi zwłaszcza o wyższą średnice, 

- lepsze różnicowanie planów na scenie (pierwszy plan bliższy).

Bas w jednych i drugich nieco inny, ale ciężko powiedzieć który lepszy. I jedne i drugie dobrze "wachlują" w Solar Sailer, co rzadko się zdarza wśród otwartych słuchawek.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2017 o 21:49, Perul napisał:

W mojej ocenie plusy X1 względem X2:

- lepsza góra, porównywalna jakością z Hołkami

- większa scena, a właściwie to nie tyle większa, co dalsza - kiedyś bardzo ceniłem ten aspekt, obecnie ma to dla mnie drugorzędne znaczenie

- ciepła, dociążona średnica, trochę misowata

Plusy X2 względem X1

- mniej wycofane średnie tony ogólnie, ale chodzi zwłaszcza o wyższą średnice, 

- lepsze różnicowanie planów na scenie (pierwszy plan bliższy).

Bas w jednych i drugich nieco inny, ale ciężko powiedzieć który lepszy. I jedne i drugie dobrze "wachlują" w Solar Sailer, co rzadko się zdarza wśród otwartych słuchawek.

 

@Perul Ty masz cały czas oryginalne X1 czy coś w nich zmieniałeś? One mają tak samo odpinane pady z pierścieniami mocującymi jak X2?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności