Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Phillips Fidelio X2 / X3


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, LuQi napisał:

Ktoś porównując napisał tak:

 

"Only major difference is the earpads and finish on the earcups. Earpads are much more breathable. The X2HR seems to have a greyer finish. Audio quality seems otherwise the same." 

Zgadza się. Tyle, że niby nikt jeszcze nie dostał nowej wersji z klejonymi padami i imbalansem kanałów, a w wersji zwykłej wg ludzi z headhifi zdarzają się bardzo często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LuQi napisał:

Być może. Ja mam wersję bez "HR" właśnie z Amazon.es (mój kolega również) i wszystko gra jak powinno bez najmniejszych problemów :)

 

Co masz na myśli pisząc o klejonych padach? Chodzi o klejenie do pierścieni mocujących czy do muszli? 

Tak. Brzydko klejone ringi wraz welurem do drivera. Gibson jakoś na zmianę robił albo klejone albo odpinane.

Teraz, Compton napisał:

@Palpatine, Ty masz wersję HR?

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sobie ich słucham dzięki @Palpatine Początkowo na kablu od Focala brzmiały jak słuchawki za 200zł. Ale teraz z kablem od Forzy brzmią naprawdę zacnie.

Jednak Philips oprócz maszynek do golenia robi też dobre słuchawki. Gdyby miałby ciut mniej basu pewnie bym je kupił ale jako że mam K712 to raczej nie ma sensu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Palpatine napisał:

Tak. Brzydko klejone ringi wraz welurem do drivera. Gibson jakoś na zmianę robił albo klejone albo odpinane. 

 

Ja w wersji bez HR mam odpinane pady. Tylko gąbki są klejone do pierścieni mocujących. Kiedyś dla testu założyłem nawet welury od HM5 bezpośrednio na muszle, bez tych pierścieni i też było ok, choć już nie tak estetycznie jak z oryginalnymi padami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko teraz powiedzieć bo obie bardzo dobrze. Ale wybieram K712 ze względu na SQ. Choć dla kogoś kto lubi mocniejszy bas wybierze pewnie X2. I K712 są bardziej równe. Ale muszę przyznać że gitara basowa pięknie chodzi na X2.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie grają te X2!

Granie pełną gębą - jest przestrzeń, głębia, potęga, barwa, powietrze, detal.

Są bardzo uniwersalne - to co im zapodałem, wszystko zaprezentowały conajmniej bardzo dobrze.

To, czym się głównie charakteryzują, to FUN.

Dawno nie słuchałem tak przyjemnych słuchawek.

Mając je na uszach zapomina się, że coś tam nie do końca jest jak powinno, bo grają tak muzykalnie, wciągająco, dynamicznie i żywo, że radocha ze słuchania nie mija.

Jedyną wadą Philipsów jest ich góra -  potrafi być zapiaszczona i szeleszcząca.

Myślę, że wymieniając w nich kabel na porządną miedź, góra lekko złagodnieje i nabierze wyrafinowania, a poz tym średnica zyska na jeszcze łądniejszej barwie i separacji a bas dostanie energię i kontrolę.

Ogólnie szacun.

Wyraziłem w komisie chęć ich nabycia.

Jeżeli komuś zbywają, chętnie przygarnę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności