Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Phillips Fidelio X2 / X3


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

trzeba napisać ,że Philipsa Fidelio X2 Aune S16 fantastycznie ogarnia, holografia robi spore wrażenie, połączona czarnym tłem i spora dozą muzykalności,aczkolwiek z troszkę poluzowanym basikiem ale tylko troszkę.No i góra wydaję się nieco utemperowana.

Edytowane przez adivxv
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie

 

Właśnie dołączyłem do grona posiadaczy X2. Wcześniejsze HP890 tak mi wyrobiły ucho że teraz nic innego nie podeszło.

Dół mięsisty, świetny bas ale góra nieco wycofana.

 

Teraz pytania do Was, bo na samych słuchawkach nie kończę.

 

1. Kabel, Polecany tu Cordial (http://www.thomann.de/pl/cordial_cfs_15_ww.htm) , może custom autorstwa Jimka - chętnie dam zarobić naszemu koledze tylko gdybyście mi napisali jak zmieniło się brzmienie?

2 Czy są dostępna jakieś wymienne Pady - najlepiej skórzane z pamięcią tzw "memory foam" ?

3. DAC do podpięcia z komputerem (używam wyłącznie w domu ale cenię sobie kompaktowość) - możecie mnie nakierowac w cenie 1000zł ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabla ja miałem zrobiony na hybrydowym van damme lub dobrze też było na posrebrzanym OCC.

Dobrą synergię łapały z geek outem aż trudno było mi uwierz, jak one grają z tym maleństwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czytałeś, ale dnośnie kabla do Fidelio X2 tutaj masz różne sugestie: http://forum.mp3store.pl/topic/136290-customowy-kabel-dla-fidelio-x2-sens-zakupu/

 

Ja na Monkey Cable Concept (MCTJ2J1) nie odczuwałem wycofania góry. Być może to też kwestia źródła.

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mam taką gąbko-szczotkę całą z gumy, taką do czyszczenie ubrań. Ściąga ona to co się nabrudzi na padach. Rolka też dobry pomysł. Jest kila rodzajów takich szczotek zdaje się. Kiedyś je będzie trzeba wyprać, ale nie korzystam z nich tak intensywnie aby teraz coś się działo z nimi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam szczoteczki do zębów, trochę trzeba się napracować ale efekt jest ok.

Jak się więcej używa słuchawek i pady wchłoną już trochę tłuszczu ze skóry, to nawet dłonią kurz schodzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

To ja odkopię wątek, przeczytawszy wprzódy. Żonie nabyłem x2 w prezencie urodzinowym. Dziś doszły, wygrzewam, od czasu do czasu uchem rzucę. Pierwsze wrażenia są następujące.  Prosto z taczki 4 i 6 grają ładnie. Tak spodziewałem się że grać będą - nowoczesne granie w stylu hd650, jest klimat, słuchawki technicznie dobre, ciepło, lekko ciemno, bardzo fajno. Miały grać prosto z jabłek, żeby żonka mogła sobie prosta w iPada wpiąć. I grają , rzeczywiscie fajnie, dokładnie tak jak się spodziewałem. O to chodziło. Trafiony zatopiony. 

Po kilku godzinach grania x2 w szafie , podpkusilo mnie podpiąć je pod xdp-100r. Oj, ale granie! Bez kompleksów! Bombowo, doszedł szczegół (trochę mi brakowało z jabłek) i przestrzeń. Będę często żonie  k701 FAW oddawał w zamian... Idealne uzupełnienie k701 FAW (filharmonia)i dt1990pro(studio), ustrzeliłem królika (z pionka - klub jazzowy) ... żonie...

Mam nadzieję, że nie psuje się dźwięk po wygrzaniu...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, manuelvetro napisał:

To ja odkopię wątek, przeczytawszy wprzódy. Żonie nabyłem x2 w prezencie urodzinowym. Dziś doszły, wygrzewam, od czasu do czasu uchem rzucę. Pierwsze wrażenia są następujące.  Prosto z taczki 4 i 6 grają ładnie. Tak spodziewałem się że grać będą - nowoczesne granie w stylu hd650, jest klimat, słuchawki technicznie dobre, ciepło, lekko ciemno, bardzo fajno. Miały grać prosto z jabłek, żeby żonka mogła sobie prosta w iPada wpiąć. I grają , rzeczywiscie fajnie, dokładnie tak jak się spodziewałem. O to chodziło. Trafiony zatopiony. 

Po kilku godzinach grania x2 w szafie , podpkusilo mnie podpiąć je pod xdp-100r. Oj, ale granie! Bez kompleksów! Bombowo, doszedł szczegół (trochę mi brakowało z jabłek) i przestrzeń. Będę często żonie  k701 FAW oddawał w zamian... Idealne uzupełnienie k701 FAW (filharmonia)i dt1990pro(studio), ustrzeliłem królika (z pionka - klub jazzowy) ... żonie...

Mam nadzieję, że nie psuje się dźwięk po wygrzaniu...

 

 

góra była dla mnie największą wadą, poprawili coś że nic o tym nie piszesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze Momentum M2 do mnie przyszły, także mam małe odniesienie do szkoły senn łeb w łeb.

Momentum M2  z jabłek nowe - z pamięci grały tak jak stare. Ale po podłączeniu do pionka, podobnie jak w x2 - doszedł detal, góra, przestrzeń i poprawiło się SQ.  Zagrały tak pięknie, ze nomen omen momentalnie przestałem żałować sprzedaży pm3, które z pionka grały wybitnie ( a z jabłek słabo). Także dla mnie z pionka - z pamięci oczywiście - momentum2 to półka pm3.

 

A x2 ? Z pionka także słuchane, bo z iPodów touch 4 i 6 , na jego tle , oczywiście , są zmulone, z kocykiem, wolne - takie senki hd650 średnio napedzone :P A po podłączeniu do pionka, jakby hd650 dać dobry kabel 7n czy inną hybrydę i podłączyć pod dobrego wzmaka. Znika koc, bas pod kontrolą, góry nie brakuje, detal jest piękny w całym paśmie, przestrzeń - na oko - bliska tej z k7... . Plus klimat senn, ciepło, barwa. X2 z pionka dla mnie ta tez nutka linii fidelio słyszalna w L2 i s2 (ala "nowoczesny" senn, kolory, bardziej wyrazisty charakterek) Z tym, ze w L2 , z pamięci, ten charakterek się narzucał, a w x2 jest normalne, dobre granie w klimacie senn, a charakterek fidelio jest w tle)

krotko: bez kompleksów x2 z pionka wobec k701 FAW (też solo z pionka, bo z kanapki z corda meier quickstep k701 FAW dorównują  dt1990pro w doskonałości grania) będą dla mnie doskonałą  odskocznią od k701 FAW i 1990. (Chyba, ze żona się do nich przyssie i nie będzie chciała się zamienić)

Co do holkow, obiektywnie holki może i lepsze , jak @lolomanolo wyżej pisze, kurczę jednak wczoraj bałem się, ze błąd zrobiłem, zamiast brać holki, które znam już, bo miałem pare dni, wziąłem x2 i M2, wczoraj trząslem portkami, dzisaj Bogu dziękuję, bo z pionkiem x2 i M2 grają po prostu wybitnie.  

 

To tak na szybko...

 

Osobną sprawą jest wybitność imho pionieer xdp100r, który pędzi mi przednio i 1990 i k701FAW i M2 i X2, doków nie wspominając (najlepsze ER4XR i gr07x , już sprzedałem). 

 

Także , kto ma i ceni pionka , must have kupić hiszpańskie fidelio X2 za kilka €, chyba wciąż tanio...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj słuchałem Fidelio X2 na Aune X1S i T1 MK2. Pierwsze wrażenia to po podłączeniu do X1S mega szeroka scena, lecz po przełączeniu na T1 scena się o wiele zwęża. Aktualnie w mojej kolekcji z najwększą sceną były M220 Pro na welurach i dopiero teraz zrozumiałem, jak bardzo ograniczają w nich mniejsze przetworniki. Poza tym co odrazu się rzuca w ucho to dokładny, obfity bass. 

Trzeba jeszcze sprawdzić jak radzą sobie z nimi moje DAPy.

Edytowane przez Caution
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuję słuchawek łeb w łeb tak od razu, muszę się z nimi zaprzyjaźnić najpierw, poznać, polubić, etc. 

Z pamięci - jeśli ustępuje k701, a nie wiem, to nieznacznie, podobnie jest z pamięci, na świeżo.

 

Kolejna porcja wrażeń, x2 słuchane nawet tylko z touch 6 - dla mnie to są słuchawki z tak wielkim ładunkiem klimatu, czaru i emocji - i wciąż poprawnie grające technicznie - że są po prostu - po swojemu może - doskonałe. Nie zmieniłbym w nich nic. No i nie miałem jeszcze lepiej grających z niczego (touch 6) słuchawek. Nie spotkałem takich, choć miałem ich dziesiątki dziesiątek.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności