Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Phillips Fidelio X2 / X3


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

O matko, to może ja jakieś inne słuchawki miałem na uszach.

No dobra, kłamstwo to może trochę przesada i za to przepraszam. Chodziło mi o to, że przyjdzie tu ktoś kto pojęcia nie ma o tych słuchawkach, przeczyta, że są "mega basowe" i okaże się, że to "mega" to było mega na wyrost.

Edit:
Napisałem wcześniej, że ja słuchałem X2HR, więc może X2 grają bardziej łaskawie pod tym kątem. Ale przecież promocja na Amazonie była właśnie na X2HR. Więc nie, nie mogę się z tym zgodzić i podtrzymuje swoje zdanie. Oczywiście, że każdy słyszy inaczej. Po prostu nie nadużywajmy pewnych określeń, które są mocno subiektywne ;)

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@x X x cóż, dla mnie po wyjęciu z pudełka takie były (oczywiście chodzi o X2HR/0). Po wygrzaniu i zmianie kabla jest tak, jak tego oczekiwałem :)
Dodam, że przez ostatnich kilka lat słuchałem muzyki na całym przekroju Sennheisera, głównie na HD540 i HD540gold.
Więc X2hr mają dla mnie basu ze sporym zapasem, ale tylko i wyłącznie w pozytywnym znaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, domzz napisał:

@x X x cóż, dla mnie po wyjęciu z pudełka takie były (oczywiście chodzi o X2HR/0). Po wygrzaniu i zmianie kabla jest tak, jak tego oczekiwałem :)
Dodam, że przez ostatnich kilka lat słuchałem muzyki na całym przekroju Sennheisera, głównie na HD540 i HD540gold.
Więc X2hr mają dla mnie basu ze sporym zapasem, ale tylko i wyłącznie w pozytywnym znaczeniu.

Hehe.. ilość basu w HD540 i w X2 to kaniony, nawet nie przepaść, aż dziwne, że Ci to nie przeszkadza w X2. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, x X x napisał:

Oczywiście, że każdy słyszy inaczej. Po prostu nie nadużywajmy pewnych określeń, które są mocno subiektywne ;)

Zgadzam się, ale to słyszenie inaczej tez dotyczy konkretnego "nastroju". Wczoraj wieczorem jak zwykle założyłem swoje (ulubione ostatnio) zmodowane M&J GL-1 i zaczęły mnie "ciąć po uszach" i być ledwo basowe, a zazwyczaj odbieram je jako neutralne z nieco podbitym basem.

Wczoraj nie miałem czasu na poobiednią drzemkę, wymieniałem też ładnych parę godzin płytę główną w komputerze (przez dość małą obudowę tyle się zeszło, trzeba było 150 razy przymierzyć, poukładać itp). Po skończeniu byłem padnięty, ale zregenerowałem się energetycznie i odsłuch był jak najbardziej możliwy, tylko barwa słuchawek jakaś "nie teges". Sprawdziłem więc apkę od HiBy i tam w MSEB (nie wiem co ten skrót oznacza) można było sobie fajnie dopasować granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, neonlight napisał:

Hehe.. ilość basu w HD540 i w X2 to kaniony, nawet nie przepaść, aż dziwne, że Ci to nie przeszkadza w X2. :)

 

Do tej ilości basu właśnie dążyłem, bo w HD540 cały czas było go czasami zbyt mało, pomijając wszystkie inne zalety ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, domzz napisał:

Do tej ilości basu właśnie dążyłem, bo w HD540 cały czas było go czasami zbyt mało, pomijając wszystkie inne zalety ;) 

Jak masz możliwość to przesłuchaj/kup HD250 czyli w sumie zamknięte 540 z minimalnie mniejszą sceną, dużo lepszym i rozciągniętym basem, ale tam trzeba posiedzieć nad górą bardziej - jest ostrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Kupiłem z ciekawości za śmieszne pieniądze X2HR (dzięki @Dirian ), słucham sobie Polar Inertia i tak sobie myślę, że przepięknie one grają elektronikę. Bas fantastycznej jakości - nie są to słuchawki do wszystkiego, ale takie kawałki jak ten poniżej grają MISTRZOWSKO.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Najner
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2022 o 18:11, Najner napisał:

Kupiłem z ciekawości za śmieszne pieniądze X2HR (dzięki @Dirian ), słucham sobie Polar Inertia i tak sobie myślę, że przepięknie one grają elektronikę. Bas fantastycznej jakości - nie są to słuchawki do wszystkiego, ale takie kawałki jak ten poniżej grają MISTRZOWSKO.

 

 

 

 

 

To wtedy te utwory też pasują?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Zachwycony przez rok X2, w końcu skusiłem się na X3. Tyle się o nich złego naczytałem, a po pierwszych odsłuchach już wiem, że są dosłownie rozwinięciem każdego pozytywnego aspektu X2. Oh, jak one się lubią z dobrze nagranymi płytami.
Od razu jest efekt banana na twarzy :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2023 o 16:47, domzz napisał(a):

Zachwycony przez rok X2, w końcu skusiłem się na X3. Tyle się o nich złego naczytałem, a po pierwszych odsłuchach już wiem, że są dosłownie rozwinięciem każdego pozytywnego aspektu X2. Oh, jak one się lubią z dobrze nagranymi płytami.
Od razu jest efekt banana na twarzy :D

 

No to gratulacje. :)

 

Odkąd używam PEQ X2/X2hr cały czas lądują na mojej głowie. 

 

Tak się Was zapytam. Słucha ktoś ich tak jak ja z EQ od @Oratory1990? Bo on zrobił chyba rewizje, nie wiem ile to modeli dotyczy, ale Sundara i X2 dostały nowe ustawienia.  

 

Zastanawiam się jakbyście je odebrali. Te zmiany są dość niewielkie, ale według mnie poszły w dobrą stronę, tak jakby poprawić szlif. :) 

 

Nowe EQ

 

Screenshot_20230113-155812_Qudelix.jpg

 

Stare EQ

 

Screenshot_20230113-160046_Qudelix.jpg

Edytowane przez MrBrainwash
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MrBrainwash napisał(a):

Słucha ktoś ich tak jak ja z EQ od @Oratory1990?

Ja słucham na tym presecie z mniejszymi zmianami na LSHELF w zależności od albumu. Qudelix -> Aune B1S -> X2HR i brzmi to moim zdaniem bardzo spoko. Wydaje mi się, że nowy preset czasami mi trochę da sopranami po uszach, w metalu np. sobie go stemperuję :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał(a):

Ja słucham na tym presecie z mniejszymi zmianami na LSHELF w zależności od albumu. Qudelix -> Aune B1S -> X2HR i brzmi to moim zdaniem bardzo spoko. Wydaje mi się, że nowy preset czasami mi trochę da sopranami po uszach, w metalu np. sobie go stemperuję :)

 

 W tym  nowym presecie ostatni filtr nic nie robi i jest tylko do regulacji góry, więc to pewnie z góry zostało założone, ze będzie to kwestia tego jak to u indywidualnej osoby wypadnie i można sobie to wyregulować, z basem to samo, mi jego ilość nie przeszkadza tylko on z charakteru jest trochę bardziej rozlazły, co odbiera mu trochę wyczynowości i dynamizmu w szybszych przebiegach, ale to już porównuje z bardziej zaawansowanymi modelami. Ja czasami będę dodawać góry dla bardziej wyraźnych konturów. Nie wiem, pewnie głuchnę ;) Choć na standardowym ustawieniu jest optymalnie dla mnie jeśli nie chcę by coś się wybijało. To jest tak, że pewnych rzeczy się nie słyszy póki się ich nie usłyszy, że może być inaczej. Nowy preset jest bardziej gładki w brzmieniu dla mnie i jeszcze bardziej przybliża je do grania Sundara. Stary pewne drobne elementy zbytnio prześwietla, tzn. przy przełączaniu słychać na nim, że jest mniej gładko i mniej równo. Zostawiam go sobie by mieć do dalszych porównań. Może być tak, że ta zmiana u mnie to placebo, ale w dobrą stronę poszło. :D  

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MrBrainwash napisał(a):

Nie wiem, pewnie głuchnę

A gdzie tam, inny repertuar pewnie i preferencje ;) Swoją drogą kolejny raz trzeba pochwalić Qudelixa i jego parametryczny eq. Ostatnie dwa dni spędziłem na przełączaniu słuchawek w dwóch zestawach: Qudelix + Aune B1S oraz Hiby R3 Pro + Mojo2. Dużej różnicy nie ma, aż mam wrażenie, że drugi zestaw jest przepłacony :D

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2023 o 16:04, MrBrainwash napisał(a):

Te zmiany są dość niewielkie, ale według mnie poszły w dobrą stronę

 

W dniu 13.01.2023 o 19:16, MrBrainwash napisał(a):

Nie wiem, pewnie głuchnę

Skoro te zmiany Ci pasują, to pewnie tak ;) 

Albo masz "sinusoidę" jak ja, przez jakiś czas wolę słuchawki mocno zmulone, by potem przejść na jedynie ocieplone, a potem znowu wrócić do "mułków". Z tym, że nie jest to jakoś bardzo sprecyzowana czasem sinusoida, czasem 2-3 miesiące, a czasem i ponad rok trzyma dana "faza".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2023 o 00:16, Perul napisał(a):

 

Skoro te zmiany Ci pasują, to pewnie tak ;) 

Albo masz "sinusoidę" jak ja, przez jakiś czas wolę słuchawki mocno zmulone, by potem przejść na jedynie ocieplone, a potem znowu wrócić do "mułków". Z tym, że nie jest to jakoś bardzo sprecyzowana czasem sinusoida, czasem 2-3 miesiące, a czasem i ponad rok trzyma dana "faza".

Jeszcze trochę czasu myślę upłynie za nim przesiądę się na DT990 na cały etat. :P Bo te są jednak za jasne dla mnie na dłuższą metę. Trochę już przywykłem do harmanowego strojenia, no ale dobrze móc sobie odświeżyć inne strojenia. 

 

W dniu 13.01.2023 o 19:45, Najner napisał(a):

A gdzie tam, inny repertuar pewnie i preferencje ;)


Tak, bardzo dużo zależy od repertuaru. Ja metalu bardzo mało słucham teraz. 

 

W dniu 13.01.2023 o 19:45, Najner napisał(a):

Swoją drogą kolejny raz trzeba pochwalić Qudelixa i jego parametryczny eq. Ostatnie dwa dni spędziłem na przełączaniu słuchawek w dwóch zestawach: Qudelix + Aune B1S oraz Hiby R3 Pro + Mojo2. Dużej różnicy nie ma, aż mam wrażenie, że drugi zestaw jest przepłacony :D

Mojo 2 obiektywnie to lepszy sprzęt. Estetyka też inna. A cena jeszcze znośna jeśli ktoś jest w takie rzeczy. W tym wypadku akurat bym się ograniczył do stwierdzenia, że jest na inną kieszeń. :) Zwyczajnie żyjemy w czasach gdy jakość można dostać w każdej półce cenowej. Kiedyś sól to była luksusem. ;) Ja z Q5k + wzmacniacz przesiadłem się na D3pro+ niebyło tu rewolucji dźwiękowej, ale samopoczucie się poprawiło. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie, czy znacie jakiś sposób na poprawę wygody w tych Fidelio?
Mam x2hr i ogólnie jestem z nich mega zadowolony dźwiękowo.
Niestety lecz przy nieco dłuższych sesjach, ca 2-3h zaczyna boleć głowa.
Sama ich konstrukcja wydaje się być dość dobrze zaprojektowana, jedna ból za każdym dłuższym posiedzeniem występuje.
Będę wdzięczny za wszelkie tipy ;)

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, babicz99 napisał(a):

Sama ich konstrukcja wydaje się być dość dobrze zaprojektowana, jedna ból za każdym dłuższym posiedzeniem występuje.

Czy ból spowodowany jest nadmiernym ściskiem pałąka? Jak tak, to można go rozgiąć (choć nie jest to łatwe).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perul napisał(a):

Czy ból spowodowany jest nadmiernym ściskiem pałąka? Jak tak, to można go rozgiąć (choć nie jest to łatwe).

Właśnie jak mam je na głowię to nic nie ściska, ot po kilku godzinach zaczyna boleć głowa.

Na reddit znalazłem tipa aby rozciągnąć pałąk umieszczając z 5 książek pomiędzy muszle na noc, związując całość.

U dwóch osób zadziałało, więć i ja w wolnej chwili spróbuje. Ponoć po tym zabiegu to super wygodne słuchafony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam na ile mnie ściskało wcześniej, ale w dwóch parach obecnie nic mnie nie ściska, jakby ubrać stare, ułożone kapcie.

 

Obecnie moje słuchawki codziennego użytku. :)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam moralniaka, że je oddałem (x2hr) po testach. Szału nie było ale z mojo wyciągnął z nich 200% możliwości :)  . Może to nie to co denon d700 ale qrczę były wygodne, był fun, kabel kilometrowy... ogółem ciekawe słuchawki do wszystkiego nie za milion.

Jakby były zamknięte to znów bym je kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności