Skocz do zawartości

Phillips Fidelio X2 / X3


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuję, bo miałem wrażenie że czarnym gumowym lekkie mułki a metalowym jakby detaliczniej czyściej może ech fata mo... nowe słuchawki to człowiek się wsłuc**je tyle że na ALC 887 ,  wcześniej używałem kilka lat ISK HP 580 i myślę że są jak by to powiedzieć bardziej detaliczne więcej na nich słyszę jakby bliżej , więcej  , głośniej  w sumie rewelka scena jak bym tam był ( choć basik lubię w taktycznych fps-ach Zero Hour , Insurgency Sandstorm , Ìnsurgency po modach HQ audio dosadny wystszał z broni , wybuch eksplozji czy granatu ) myślę nad Dac/Amp ale nie wiem który w rozsądnych pieniążkach 🙂

Edytowane przez Phil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/6/2021 at 6:57 PM, Phil said:

Bardzo dziękuję, bo miałem wrażenie że czarnym gumowym lekkie mułki a metalowym jakby detaliczniej czyściej może ech fata mo... nowe słuchawki to człowiek się wsłuc**je tyle że na ALC 887 ,  wcześniej używałem kilka lat ISK HP 580 i myślę że są jak by to powiedzieć bardziej detaliczne więcej na nich słyszę jakby bliżej , więcej  , głośniej  w sumie rewelka scena jak bym tam był ( choć basik lubię w taktycznych fps-ach Zero Hour , Insurgency Sandstorm , Ìnsurgency po modach HQ audio dosadny wystszał z broni , wybuch eksplozji czy granatu ) myślę nad Dac/Amp ale nie wiem który w rozsądnych pieniążkach 🙂


Wszystko zależy ile ma się PLN :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

PLN były bo zawsze pracowałem , ale ostatnio zmiana pracy ( nie z mojejego widzi mi się)  w pierwszych dniach skucha z kręgosłupem no i zostałem z ręką w noc...iku także jak naj mniej 😔 .

Zamówiłem dongle Avani Dac bez Amp z Ali ale pewnie dopłynie za miesiąc ( mała moc 1 Vrms , na Alc 887 głośność użytkowa X2 to blisko 90 %  na ISK HP 580 wystarcza dobre 50 %) możliwość podłączenia  TV no to już luxsus 

 

 

Edytowane przez Phil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Phil napisał:

Zamówiłem dongle Avani Dac bez Amp z Ali ale pewnie dopłynie za miesiąc ( mała moc 1 Vrms , na Alc 887 głośność użytkowa X2 to blisko 90 %  na ISK HP 580 wystarcza dobre 50 %) możliwość podłączenia  TV no to już luxsus 

Pewnie styknie. :) Tyle, że z 1V nie poszalejesz. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2021 o 18:37, Phil napisał:

a nikt nie zna jakiegoś taniego chińskiego stacjonarnego

ja znam :)

https://pl.aliexpress.com/item/4000049136537.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.56ac5c0fvLYvGQ

Mocy ma naprawdę dużo, nawet dość wymagające Fostexy T50rp daje radę napędzić.

Oczywiście lepiej gra przez optyka niż przez BT, ale i po BT da się słuchać mimo braku APTX-ów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie i panie.

 

Po kilkumiesięcznym rozstaniu wracają do mnie X2. Kilka pytań:
1. Są jakieś proste (zbiór) modów modyfikujące/polepszające lekko brzmienie
2. Przeróbka na balans - podejmował się ktoś? Może kolega @Perul? Myślę nad dwoma podejściami: a) zostawić oryginalne gniazdo a w drugiej muszli zamontować 3.5mm na drugi kanał - w ten sposób mógłbym podłączyć kabelek z 2x3.5mm i cały czas mieć używalny oryginalny kabel; b) zamontowanie wtyku TRRS 3.5mm w miejsce oryginalnego, musiałbym też stworzyć nowy kabelek.
 

Dzięki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, docentore napisał:

1. Są jakieś proste (zbiór) modów modyfikujące/polepszające lekko brzmienie

gdzieś w wątku wrzucałem jak złagodzić brzmienie

4 minuty temu, docentore napisał:

2. Przeróbka na balans - podejmował się ktoś? Może kolega @Perul?

Tak, montowałem gniazdko 3.5mm 4-pin, można wtedy normalnie używać kabli 3-pin, jak również zrobić balnas na 4-pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Perul napisał:

gdzieś w wątku wrzucałem jak złagodzić brzmienie

Tak, montowałem gniazdko 3.5mm 4-pin, można wtedy normalnie używać kabli 3-pin, jak również zrobić balnas na 4-pin.

Dzięki, ad1 znalazłem, ad2 cały czas myślę, bo jednak bym musiał zrobić kabelek, ale dziś chyba zamówię i pobawię się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, docentore napisał:

Panowie i panie. Po kilkumiesięcznym rozstaniu wracają do mnie X2.


Gratki 🥳 
congratulations - Create meme - Meme-arsenal.com

 

36 minut temu, docentore napisał:

Kilka pytań:
1. Są jakieś proste (zbiór) modów modyfikujące/polepszające lekko brzmienie
2. Przeróbka na balans - podejmował się ktoś? Może kolega @Perul? Myślę nad dwoma podejściami: a) zostawić oryginalne gniazdo a w drugiej muszli zamontować 3.5mm na drugi kanał - w ten sposób mógłbym podłączyć kabelek z 2x3.5mm i cały czas mieć używalny oryginalny kabel; b) zamontowanie wtyku TRRS 3.5mm w miejsce oryginalnego, musiałbym też stworzyć nowy kabelek.
 

Dzięki


1) Nie ma przyjaciela lepszego od korektora parametrycznego. :D

2) SE rządzi, SE radzi, SE póki nie masz groud loop nigdy Cię nie zdradzi. 😇

✌️
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MrBrainwash napisał:


Gratki 🥳 
congratulations - Create meme - Meme-arsenal.com

 


1) Nie ma przyjaciela lepszego od korektora parametrycznego. :D

2) SE rządzi, SE radzi, SE póki nie masz groud loop nigdy Cię nie zdradzi. 😇

✌️
 

1. Spróbuję tego moda z osłoną portów
2. Chciałbym podłączyć X2 do PowerDac, jeśli już mówimy o parEQ :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, docentore napisał:

1. Spróbuję tego moda z osłoną portów

Na DIY-audio-heaven masz moda na odchudzenie brzmienia. Wydaje mi się jednak, że możliwość użycia dokładnego EQ jest jakimś tam argumentem by modów nie robić. Oczywiście, kto jak woli. ;)
 

2 minuty temu, docentore napisał:

2. Chciałbym podłączyć X2 do PowerDac, jeśli już mówimy o parEQ :P


oł... pardon zatem. W sumie sam myślałem o wzięciu jednej pary w balans do qudelixa, ale nie wiem czy gra jest warta świeczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, marek_m napisał:

Jakby ktoś szukał X2/HR w dobrej cenie (360 PLN) to zapraszam. Swoje odsyłam, ale dopiero w sobotę, wiec można brać :) 

A co dokładnie nie podpasowało? Pytam z ciekawości. Moje (również z Amazona) przyszły dzisiaj. Cena była cokolwiek atrakcyjna;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się ograniczać. Cena była okazyjna, kupiłem, ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że mam tego za dużo. Odesłanie to najprostsza opcja, ale jak ktoś będzie chętny, to zapraszam. Obecna cena na Amazonie nie już tak atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marek_m napisał:

Staram się ograniczać. Cena była okazyjna, kupiłem, ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że mam tego za dużo. Odesłanie to najprostsza opcja, ale jak ktoś będzie chętny, to zapraszam. Obecna cena na Amazonie nie już tak atrakcyjna.

Rozsądnie. :)

 

Jak ktoś ma deficyt słuchawek to za tą kasę brać i się nie zastanawiać!

 

Przy łózku mam starą parę ze sfatygowanymi padami, a przy kompie nową. Brzmienowo się to idealnie wpasowuje. Stare łagodniejsze, większa scena, więcej powietrza. Te nowe przy kompie bardziej wyczynowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2021 o 08:55, MrBrainwash napisał:

Rozsądnie. :)

 

Jak ktoś ma deficyt słuchawek to za tą kasę brać i się nie zastanawiać!

 

Przy łózku mam starą parę ze sfatygowanymi padami, a przy kompie nową. Brzmienowo się to idealnie wpasowuje. Stare łagodniejsze, większa scena, więcej powietrza. Te nowe przy kompie bardziej wyczynowe. 

Te nowe to X3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Mcarto napisał:

Te nowe to X3?

Nieee... druga para X2 ze świeżymi padami. :D

 

X3 w ogóle mnie jakoś nie interesują.

 

Do plumkania w extraklasie mam inne modele. X2 to czysty FUN za małe pieniądze. :)

 

No i z wyglądu bardziej do mnie przemawiają X2. 

 

Przedtem nie sięgałem po nie często, ale to się zmieniło jak zacząłem używać EQ.

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2021 o 21:55, MrBrainwash napisał:

 

oł... pardon zatem. W sumie sam myślałem o wzięciu jednej pary w balans do qudelixa, ale nie wiem czy gra jest warta świeczki. 

 

Później dam znać czy warto, ale sam mod przy posiadaniu odpowiedniego gniazda zajmuje 14 i pół minuty z przerwą na szluga. Powstaje wersja "hybrydowa", bo przyjmuje oryginalny kabel SE jak i odpowiednio zrobiony BAL.

 

Tylko zrobiłem sobie leniwy weekend i na zrobienie kabla zabrakło mi pary 😁

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od kilku lat zastanawiałem się na kupnem X2, w końcu załapałem się na 1-dniową promocję na amazonie za 370zł (wcześniej były po 360zł). Jedne z bardziej solidnych słuchawek, z jakimi miałem do czynienia. 

Prosto z pudła grają dosyć ciemno i mega basowo, ale jest to granie pełne wciągającego fun'u :)
Chce się słuchać i tyle.. do momentu, aż nie przeczyta się komentarzy @Compton o wymianie kabla.
Miałem pod ręką wtyki, jakieś 4x1.5m miedzi cryo up-occ  i zrobiłem na szybko kabel do X2. Szczegółowość poprawiła się niesamowicie, a zwłaszcza wrażliwość na źródło. Dalej przeczytałem koment o srebrzonej miedzi. No i rzeczywiście, zakupiłem, polutowałem i... jest w końcu adiofilsko+ jeszcze więcej fun'u! Naprawdę niezwykłe słuchawki. Miedź srebrzoną kupowałem na portalu sprzedażowym na literę "A", pod nazwą "VALAB posrebrzana miedź 24AWG".
Kabel ma dobrze dobraną cenę, jest niewdzięczny w lutowaniu, twardy, powodujący efekt mikrofonowania, ale ten DŹWIĘK! :D Aha, X2 mimo swojego ogólnego naturalnego ciepła, o dziwo uwielbiają się z lampą!

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, x X x napisał:

Co racja to racja ;) Ale "mega bas" odnośnie X2 to jawne nadużycie emoji14.png

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
 

Ja nie jestem basolubcą i dla mnie też to basowe sluchawy :P A mój syn jest i innych nie chce, a mam dużo lepszych, ale nie basowych :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności