Skocz do zawartości

Phillips Fidelio X2 / X3


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Grow napisał:

Miał być upgrade z SHP9500 a nie jest...

Upgrade SHP9500 to jest taki ;)

https://forum.mp3store.pl/topic/108569-philips-shp9500/?do=findComment&comment=1817091

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Trudno, aby ktoś Ci potwierdził po za stwierdzeniem, że nie słychać o tym aby krążyły gdzieś podróbki, więc jest dużo prawdopodobieństwo, że takich nie spotkasz. Jak weźmiesz z możliwością zwrotu to sam się przekonasz. Raczej nikt w tej cenie nie robiłby podróbek z taką klasą wykonania. 

Czy Cię oczarują też nie wiadomo, bo są różne preferencje i oczekiwania. Kwestia bardzo indywidualna. 
image.png

Niektórzy Ludzie mają problemy z tymi pikami. Pierwszy raczej by Ci nie przeszkadzał, bo to nic przy M50x. Postrzegają je jako jasne, jaskrawe, ostre - przypominam, nie wszyscy - częściowo idzie temu zaradzić używając filtra albo EQ. Prócz tego mają podbicie na basie, którego też nie każdy lubi, ale szczególnie w słuchawkach otwartych robi to dobrą robotę, aby zrównoważyć słuchawki - by pasowały to do założeń targetu harmana, czyli takiego FR, żeby dźwięk był postrzegany jak z neutralnych kolumn (a nie cienki i odchudzony). Jednak preferencje są różne. Niektórzy chcą tego basu jeszcze więcej inny wyraźnie miej. Jak coś EQ też może tu coś pomóc.

Generalnie EQ jest potrzebne niemal wszystkim słuchawkom. Przykładowe EQ którego używam:

# HARMAN PRESET
# Target Curve : Harman AE-OE 2018
# Data from    : AutoEQ - InnerFidelity
# Credits      : Jaakko Pasanen & Tyl Hertsens

Preamp: -6.1 dB
Filter 1: ON PK Fc 20 Hz Gain 6.9 dB Q 1.07
Filter 2: ON PK Fc 72 Hz Gain -2.4 dB Q 1.12
Filter 3: ON PK Fc 72 Hz Gain -2.2 dB Q 0.22
Filter 4: ON PK Fc 3039 Hz Gain 3.5 dB Q 3.07
Filter 5: ON PK Fc 6420 Hz Gain 5.5 dB Q 4.06
Filter 6: ON PK Fc 142 Hz Gain 0.4 dB Q 4.38
Filter 7: ON PK Fc 725 Hz Gain -1.1 dB Q 2.86
Filter 8: ON PK Fc 1196 Hz Gain 2.5 dB Q 3.92
Filter 9: ON PK Fc 4810 Hz Gain -5.5 dB Q 6.10
Filter 10: ON PK Fc 4869 Hz Gain 1.9 dB Q 2.15

image.png
 
Grają u mnie czysto i w zrównoważony, ciepły, trochę rozjaśniony sposób, coś jak HD650, tylko z lepszą sceną i dołem, trochę mniej bogatą średnicą, większą ilością góry. Baardzo dobre efekty przestrzenne jak na moje ucho. 

Od siebie mogę je polecić. Lecz domyślam się, że przesiadka z M50x i Sony może być drastyczna i potrzebne by było aby mózg się wygrzał.

Najlepiej wziąć je z możliwością zwrotu i przetestować. Większość osób domyślam się nie będzie chciała ich zwracać. :D Jak się słucha słuchawek z wyższej ligii to pewne ich niedomagania mogą wychodzić, lecz do 1kzł to bardzo solidny zawodnik. 

Są jednak alternatywy: HD560s, Tygr 300r, HD58x, HE400i/se i coś może jeszcze. X2 mają jednak jedną z największych przestrzeni, powietrza i najmocniejszy bas. Nie są tak gładkie i nie błyszczą na średnicy tak jak senki. Tygry są podobne, ale równiejsze na basie i bardziej relaksujące, gładkie w graniu, też mają świetną przestrzeń. Co kto lubi. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBrainwash dziękuję za wyczerpującą odpowiedź i oczywiście jak to bywa przy określaniu charakteru dźwięku, każdy ma swoją indywidualną jego percepcję. 

Nie ukrywam, że z wiekiem zależy mi na basie, a raczej subbasie bardziej wyrafinowanym z odpowiednią dozą średnicą i sopranem. Czy owe Philipsy taki subbas posiadają, czy raczej jest to zwykłe dudnienie? 

Chciałbym przeskoczyć na wyższy poziom jakości dźwięku i zastanawiam się czy Philips nie skończy jako kolejny "zbieracz kurzu". Trudny wybór, ale warto posłuchać doświadczonych Kolegów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tomaszek25 napisał:

MrBrainwash dziękuję za wyczerpującą odpowiedź i oczywiście jak to bywa przy określaniu charakteru dźwięku, każdy ma swoją indywidualną jego percepcję. 

Nie ukrywam, że z wiekiem zależy mi na basie, a raczej subbasie bardziej wyrafinowanym z odpowiednią dozą średnicą i sopranem. Czy owe Philipsy taki subbas posiadają, czy raczej jest to zwykłe dudnienie? 

Chciałbym przeskoczyć na wyższy poziom jakości dźwięku i zastanawiam się czy Philips nie skończy jako kolejny "zbieracz kurzu". Trudny wybór, ale warto posłuchać doświadczonych Kolegów :)


Potrafią nisko zejść, szczególnie z EQ. Z tym, że ten bas nie wytwarza takiego ciśnienia akustycznego jak to robią słuchawki zamknięte. Na planarnych konstrukcjach można uzyskać mniej obfity całościowo, ale lepszy jakościowo niski bas. Choć tutaj w Filipsach jest całkiem nieźle, zważywszy jeszcze na konstrukcje otwartą. 

Zapodaj jakąś muzyką w której chcesz słyszeć ten bas to sprawdzę na swoich uszach. :) 

Zapomniałem w poprzednim poście artykułów wkleić.
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/philips-fidelio-x2hr-review-headphone.19250/
https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-philips/fidelio-x2hr/

O taki boost jak w M50 może być ciężko. Ponoć HF580 modowane przez Perula zaspakajają gusta basowe. Bez modowania mają niezły bas ale liniowy. Używki można dorwać w dobrej cenie. 

Audio Technica ATH-M50X Review (Closed Headphone) | Audio Science Review  (ASR) Forum
Philips Fidelio X2HR Frequency Response Measurement.png

W X2 nie licz na takie pieprznięcie jak w M50x (zboostowane, ponad harmana ~80-200hz +3-5dB względem Fidelio), no i zejście na basie, poniżej 30-40hz spisz na straty, nie musi być źle po EQ, ale to nie będzie raczej to samo co na M50. 

BTW. przetestuj sobie te presety na M50x:
 

PRESET 1 by Amir

Preamp: -3.8 dB
Filter 1: ON PK Fc 70 Hz Gain 3.0 dB Q 3.0
Filter 2: ON PK Fc 148 Hz Gain -4.0 dB Q 2.5
Filter 3: ON PK Fc 350 Hz Gain 4.0 dB Q 3.0
Filter 4: ON PK Fc 4300 Hz Gain -2.5 dB Q 4.0
Filter 5: ON PK Fc 5700 Hz Gain -2.5 dB Q 4.0
PRESET 2 by Jaakkopasanen (measured by Oratory1990):

Preamp: -6.4 dB
Filter 1: ON PK Fc 23 Hz Gain 6.2 dB Q 0.94
Filter 2: ON PK Fc 328 Hz Gain 3.2 dB Q 2.34
Filter 3: ON PK Fc 6446 Hz Gain 5.0 dB Q 1.41
Filter 4: ON PK Fc 17371 Hz Gain -4.4 dB Q 0.09
Filter 5: ON PK Fc 19477 Hz Gain -7.0 dB Q 0.35
Filter 6: ON PK Fc 166 Hz Gain -2.0 dB Q 2.61
Filter 7: ON PK Fc 2481 Hz Gain 2.3 dB Q 0.55
Filter 8: ON PK Fc 2604 Hz Gain -3.8 dB Q 2.26
Filter 9: ON PK Fc 4375 Hz Gain -4.4 dB Q 7.37
Filter 10: ON PK Fc 20240 Hz Gain -0.4 dB Q 2.00


;)

W otwartych konstrukcjach nie masz co liczyć specjalnie na jakiś efektowny bas, szczególnie w tej półce cenowej. X2 będą jednymi z lepszych słuchawek w tym aspekcie. Jest on dobry jakościowo i nie będzie dudnił. Dla mnie jest całkiem satysfakcjonujący. A kiedyś korzystałem z AH-D600. Jednak to inna kategoria wagowa. 

Załadowałem EQ gościa z YT 

IMG_20210822_151914.jpgniby nie takie wielkie zmiany, ale efekt wyraźny. Ściemniły się, ubyło trochę powietrza, ale dźwięk nie jest już tak krzykliwy. Wyraźniej słychać ich basowość.  Ciekawie się ich słucha nie powiem. Zapiszę sobie ten preset i kiedy będę chciał się zrelaksować przy cieplejszym bardziej basowym brzmieniu to jak ulał pasuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że do tej pory nie wiedziałem, że można tak bawić się ustawieniami eq ale przede mną długa droga choć młody nie jestem. Nie ukrywam, że jestem zwolennikiem słuchania dźwięku bez ulepszeń i do tego częściej słucham z telefonu (bo na to mam czas). Czytając podesłane przez recenzje w komentarzach pojawiły się również porównania do bezprzewodówek Schenheiser Momentum 3 i Shure Aionic 50. Zwariować można. 

Przyznać trzeba, że Kolego Brainwash wiedzę masz prze okrutną. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, kermitos napisał:

Cześć, czy moglibyście polecić jakiegoś budżetowego DACa który dobrze zgrywa się z Fidelio X2HR? 

 

Na razie biorę pod uwagę dwa modele: Tempotec Sonata HD Pro, Creative Sound BlasterX G6, 

Może być zarówno stacjonarny jak i przenośny.

Sabaj DA3 i DFB na ten przykład. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, neonlight napisał:

Sabaj DA3 i DFB na ten przykład. ;)

Czy przetwornik Sabre nie będzie grał za ostro z X2HR, nie podkreśli nierówności w wysokich tonach? Może jednak lepiej cos z Cirrusem?

 

 edit. Poza tym chciałbym się zmieścić w ~300zl. Ten Sabaj wygląda fajnie ale jest trochę ponad budżet. DFB boję się że będzie małym upgradem w stosunku do Realteka ALC898

Edytowane przez kermitos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kermitos napisał:

Czy przetwornik Sabre nie będzie grał za ostro z X2HR, nie podkreśli nierówności w wysokich tonach? Może jednak lepiej cos z Cirrusem?

Jak wyżej.

4 godziny temu, kermitos napisał:

 

 edit. Poza tym chciałbym się zmieścić w ~300zl. Ten Sabaj wygląda fajnie ale jest trochę ponad budżet. DFB boję się że będzie małym upgradem w stosunku do Realteka ALC898

Czasami używki Sabaj'a można dostać w fajnych pieniądzach, ostatnio na forum dwie osoby sprzedawały, więc poluj. Nie spodziewaj się dużego skoku jakościowego w tym budżecie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2021 o 15:46, neonlight napisał:

Jak wyżej.

Czasami używki Sabaj'a można dostać w fajnych pieniądzach, ostatnio na forum dwie osoby sprzedawały, więc poluj. Nie spodziewaj się dużego skoku jakościowego w tym budżecie. ;)

 

Chyba jednak dozbieram i kupie coś lepszego/mocniejszego. W przyszłości planuje zakup bardziej wymagających słuchawek, więc na razie wstrzymam się z zakupem. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słucham od wczoraj X2HR + Lotoo Paw S1 z korektorem ustawionym na "Sweet". Polecam bardzo mocno jeśli komuś podobają się te słuchawki, a bolą go agresywne wysokie tony. Teraz jest bajka, wszelakie "śśśśśśś" i inne świsty ograniczone jak tylko się da 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Dirian napisał:

Słucham od wczoraj X2HR + Lotoo Paw S1 z korektorem ustawionym na "Sweet". Polecam bardzo mocno jeśli komuś podobają się te słuchawki, a bolą go agresywne wysokie tony. Teraz jest bajka, wszelakie "śśśśśśś" i inne świsty ograniczone jak tylko się da 👍


Mi pomógł EQ. Mocno zredukował ich agresywność. Pinknie grają. ^^ 

Obecnie używam takiego presetu:
 

Preamp: -6 dB

Filter 1: ON PK Fc 28.5 Hz Gain 6 dB Q 1.79
Filter 2: ON PK Fc 212 Hz Gain -1.1 dB Q 1
Filter 3: ON PK Fc 1678 Hz Gain -3.1 dB Q 4.62
Filter 4: ON PK Fc 2996 Hz Gain 2.3 dB Q 0.88
Filter 5: ON PK Fc 5060 Hz Gain -6.6 dB Q 4.8
Filter 6: ON PK Fc 6000 Hz Gain -2 dB Q 6

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dirian napisał:

Potestuje w wolnej chwili, na razie Sweet z Lotoo robi robotę :)


No S1 ma ciekawe możliwości brzmieniowe. Jak kiedyś uda mi się go posłuchać to zwrócę na to uwagę. Fajnie, że znalazłeś jakieś dobre połączenie. Ja ich słuchałem na różnych źródłach i choć efekty momentami mogły się trochę zmieniać, to nie trafiłem na jakieś szczególne połączenie, po prostu z nimi był problem, że na wszystkim grały bardzo dobrze. ;) Samo EQ jednak zrobiło dla mnie robotę, bo też w otrzymaniu ideału przeszkadzała mi pewna ostrość. Dwa presety, których używam adresują pięknie ten problem. Za każdym razem teraz jak do nich wracam to mnie zadziwiają. Klarowność, przestrzeń, detal, powietrze, przyjemna akustyka. Pamiętam jeszcze ich moją impresję po wyjęciu z pudełka po raz pierwszy parę lat temu. Nie byłem zachwycony, bo pozbyłem się na ich rzecz SHP9500, które mi z głowy nie chciałyh schodzić bo czarowały mnie przestrzenią. Świeże X2 były trochę zduszone, basowe i nic szczególnego nie oferowały. Kolejne tygodnie były już lepsze, ale toczyłem z nimi wojnę długo. Natomiast dzisiaj wydają mi się niezastąpione i nieporównywalnie lepsze od SHP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności