Skocz do zawartości

Phillips Fidelio X2 / X3


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, bob2000 napisał:

@neonlight z tego dosyć krytycznego opisu wychodzi mi, że są całkiem niezłe. Do 600 zł można spróbować, więcej bym nie dał :D

Jak ktoś nie słyszy problemów w T90, HD800 itp. wiertarkach, to X3 będą bardzo spoko, ja niestety jestem wyczulony na wszelkie śśś tss itd. itd.. 😠

 

Ps. 

Aha, ja już się poddałem jakby co, dzisiaj zrobiłem drugie podejście i mam dość, pier..le,  krew z ramion wytarta, zakładam X1 i leczę pokaleczone uszy. 🤕..😄

Edytowane przez neonlight
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2020 o 01:22, neonlight napisał:

Powyższy opis pierwszych wrażeń, dotyczył odsłuchu z Xduoo XD-05Plus, który jest neutralny z lekko zaznaczoną górą, natomiast

Ja tego xduoo odebrałem jako suchego, chudego i jasnego, a nie neutralnego więc raczej wyłącznie do mocno ciepłych i ciemnych słuchawek się nadaje.

 

Patrze teraz na wykresik X3 i one startują w kosmos od 6khz w górę i ledwo midbas mają to nic dziwnego że wiercą uszy i wydają się chude. Radsone ES100 sugeruje pod nie albo jakąś lampową kluseczkę z rolloffem na wysokich.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight dzięki za podzielenie się wrażeniami z Fidelio X3👍 Z ciepłym torem byłoby zapewne całkiem nieźle, bo uspokoiłby ich brzmienie oraz je przyciemnił. Jednak jeśli mam już dany sprzęt, to również dobieram takie słuchawki, które fajnie się z nim łączą i dają muzyczną radość :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mcarto napisał:

@neonlight wygrzej je jeszcze jak możesz ze 100h.

Sorry, ale nie wierzę w "wygrzewanie", pograły z 12h na wysokich obrotach i to w zupełności powinno im wystarczyć, do rozruszania/ułożenia się membran. ;) To nie jest moje docelowe brzmienie, więc pasuję. ✌

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem 400i i sundary, jedne i drugie mogą posłużyć mojemu wujasowi jako rozpałka w kotłowni bo mieszkanie trzeba ogrzać mimo że zimy ni ma od kilku lat.Nudne, techniczne, płaskie, papierowe granie.Jak te słuchawki mogą tyle kosztować to nikt nie wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łojojojoj, aż spojrzałem na ten ich wykres. Sugeruje nieistniejący subbas, ledwo midbas, kluchobułę na przełomie niskich i średnich, nieistniejące wokale i instrumenty i wiertara na wysokich, kto to projektował? XD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, neonlight napisał:

Jak ktoś nie słyszy problemów w T90, HD800 itp. wiertarkach, to X3 będą bardzo spoko, ja niestety jestem wyczulony na wszelkie śśś tss itd. itd.. 😠

 

 

No to nie słuchaj na nich muzyki, gdzie jest "ś" i "tss" i będzie po problemie ;)

Ja na T90 słucham głównie muzyki poważnej i mi się podoba :)Poza tym można im zamienić gąbkę na tę od Tygrów i pik na sopranie się zmniejsza o jakieś 5 - 6 dB, a do tego przybywa ciepła na średnicy. Jak im jeszcze dodać inne pady, to się z nich robią HD650 ;)

 

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kuba_622 napisał:

No to nie słuchaj na nich muzyki, gdzie jest "ś" i "tss" i będzie po problemie ;)

Można i tak, tylko kłóci się to z moim głównym założeniem - jedne słuchawki do wszystkiego. 😉 Gdybym miał mieć słuchawki do każdego rodzaju słuchanej muzyki, to musiałbym też ze dwa, albo i trzy oddzielne tory do nich zbudować, że nie wspomnę o nieustannej żonglerce sprzętem, pomiędzy danymi gatunkami muzycznymi, w trakcie jednej sesji odsłuchowej! O zgrozo.. NIE! 😆

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
7 minut temu, neonlight napisał:

Ooo.. gratki! Jestem ciekaw, jak je odbierzesz na tle poprzedników. 😉👍

Dzięki :)

Jest inaczej, oczywiście z pewnymi koneksjami, ale IMO dla mnie to progres, szczególnie w rozdzielczości i przestrzeni.

Jest tu więcej audiofilskiego sznytu niż funowego grania do jakiego przyzwyczaiła nas seria Fidelio, i mi się to podoba i to nawet bardzo!

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tej zmianie charakteru brzmienia doszukiwałbym się głównej przyczyny, dlaczego X3 zostały tak odebrane przez wielu ludzi. Większość oczekiwała rozwinięcia X2/X2HR, doszlifowania pewnych aspektów, poprawienia niedociągnięć, a otrzymali coś zgoła odmiennego.

 

@Compton Czyżby Philipsy wygryzły DT1990 Pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Hustler napisał:

Właśnie w tej zmianie charakteru brzmienia doszukiwałbym się głównej przyczyny, dlaczego X3 zostały tak odebrane przez wielu ludzi. Większość oczekiwała rozwinięcia X2/X2HR, doszlifowania pewnych aspektów, poprawienia niedociągnięć, a otrzymali coś zgoła odmiennego.

Też mam takie zdanie. :)

41 minut temu, Hustler napisał:

 

@Compton Czyżby Philipsy wygryzły DT1990 Pro?

Ojjj... nie sądzę, to zupełnie inaczej grające słuchawki. 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Hustler napisał:

Właśnie w tej zmianie charakteru brzmienia doszukiwałbym się głównej przyczyny, dlaczego X3 zostały tak odebrane przez wielu ludzi. Większość oczekiwała rozwinięcia X2/X2HR, doszlifowania pewnych aspektów, poprawienia niedociągnięć, a otrzymali coś zgoła odmiennego.

 

@Compton Czyżby Philipsy wygryzły DT1990 Pro?

Wydaje mi się, że właśnie X3 są rozwinięciem modelu X2, taj jak dwójki były rozwinięciem X1. Nadal jest słyszalna szkoła Philipsa, ale dźwięk staje się co raz bardziej zrównoważony, neutralny, przestrzenny, jaśniejszy, przez co bardziej dojrzały.

Mogę rozumieć osoby którym X3 się nie podobały, bo mi również jeszcze kilka lat wstecz takie brzmienie nie przypadło by do gustu, bo wolałem ciepłe, basowe i ciemne brzmienia. Taką zmianę, czy jak to nazwać dojrzałość, brzmienia można zaobserwować również na przykładzie LCD-2 od Audeze - pierwsze egzemplarze a te dzisiejsze to całkowicie inny dźwięk ale nadal w obrębie pewnego wizerunku i smaku brzmienia.

@Hustler raczej nie, ale jak je jeszcze masz to zawsze można porównać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie nie zamieniłbym X2 na SHP9500, ale po przesiadce z początku żałowałem. To jest zupełnie inna prezentacja dźwięku. jeśli chciałbyś upgrade dla prezentacji SHP to pewnie byłyby HD800 odpowiednie :P

 

Mi z czasem X2 wydają się mniej zmulone, jakby trochę basu ubyło, ale szczerze to bardziej stawiam na to że się z nimi oswoiłem. Świetne są tylko właśnie trzeba się do nich przyzwyczaić i ewentualnie EQ użyć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności