Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Phillips Fidelio X2 / X3


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.04.2020 o 11:58, Aro91 napisał:

Z tym wygrzewaniem to jest różnie, jedni słyszą inni nie.

Posłuchaj jakiś czas i napisz jak Ci sie podobają ogółem.

Pograły trzy doby i prawdę mówiąc niewiele się zmieniły, trochę się wyrównały i to wszystko wg mnie. Nie do końca moja sygnatura dźwięku ale są dość ciekawe poza górą która potrafi zmęczyć a szkoda. Zauważyłem, że ilość tej góry zależy bardzo od jakości nagrania i formatu - mp3 sypią szkłem dużoo mocniej ;)

Spróbuję tego modu z zaklejaniem a potem zobaczę, generalnie słuchawki nie są złe poza tą górą której jest odrobine za dużo. Słuchawki są dość wygodne, podoba mi się holografia i scena, jest fajna przestrzeń a wykonane są b. przyzwoicie.

 

To taki zakup z ciekawości, na przeczekanie. Celowałem w coś lepszego z wyższej półki ale teraz nie bardzo mam gdzie porównać słuchawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2020 o 20:35, Mcarto napisał:

Nie do końca moja sygnatura dźwięku ale są dość ciekawe poza górą która potrafi zmęczyć a szkoda.

Stronę wcześniej podawałem rozwiązanie tego "problemu" (100% odwracalne i nie wymagające rozkręcania słuchawek)

https://forum.mp3store.pl/topic/125881-phillips-fidelio-x2-x3/?do=findComment&comment=1643812

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Perul napisał:

Stronę wcześniej podawałem rozwiązanie tego "problemu" (100% odwracalne i nie wymagające rozkręcania słuchawek)

https://forum.mp3store.pl/topic/125881-phillips-fidelio-x2-x3/?do=findComment&comment=1643812

 

Tak już wczoraj go przeprowadziłem zaklejająć 3 z 4 wskazanych otworów. Jest znacznie lepiej góra faktycznie się uspokoiła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LuQi napisał:

jakieś inne zmiany w dźwięku poza spokojniejszą górą?

Powinno być też lekkie dociążenie średnich tonów i wyższego basu.

Im mniej przepuszczalną dla dźwięku (sztywniejszą/grubszą) taśmę zastosujesz, tym efekt jest mocniejszy (mogą być nawet 2 warstwy).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Perul napisał:

Powinno być też lekkie dociążenie średnich tonów i wyższego basu.

Im mniej przepuszczalną dla dźwięku (sztywniejszą/grubszą) taśmę zastosujesz, tym efekt jest mocniejszy (mogą być nawet 2 warstwy).

Bas odbieram jako odrobinę bardziej wyrównany i słuchawki wydają się ciemniejsze. Wydaje mi się też, że po modzie scena straciła trochę przestrzeni?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mcarto napisał:

słuchawki wydają się ciemniejsze. Wydaje mi się też, że po modzie scena straciła trochę przestrzeni?

No jak się obetnie trochę wyższej średnicy i niższych wysokich, oraz doda niskich średnich i wysokiego basu, to właśnie przyciemnienie się uzyska.

Tutaj z racji dość małych membran biernych efekt nie jest mocno odczuwalny, ale w AKG K242HD, które niedawno robiłem, całkiem fajnie dociążyło się pasmo.

Co do przestrzeni, to obcinając wyższą średnicę i niskie wysokie, cichsze stały się wszelkie szmery i pogłosy. Zapewne grający instrument pozostał w tym samym miejscu sceny, ale cała ta otoczka odbić wokół niego jest cichsza i stąd wrażenie zmniejszenia przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2020 o 15:57, Perul napisał:

Co do przestrzeni, to obcinając wyższą średnicę i niskie wysokie, cichsze stały się wszelkie szmery i pogłosy. Zapewne grający instrument pozostał w tym samym miejscu sceny, ale cała ta otoczka odbić wokół niego jest cichsza i stąd wrażenie zmniejszenia przestrzeni.

Dokładnie tak, separacja też lekko oberwała. 

Zerwę na próbę po jednej taśmie tak, że zostaną dalej zaklejone 2 z 4 otworów. Tu nie potrzeba chyba tak mocno ingerować bo ostrych wysokich jest tylko odrobinę za dużo a ich ilość zależy też od jakości nagrania o czym wspominałem.

Fajnie się zgrywają z Fiio BTR5.

 

 

EDIT: odkleiłem tak jak napisałem powyżej po jednym bassporcie, pozostawiając co drugi zaklejony (taśma elektryczna) i jest lepiej, góra nadal nie kłuje ale jest więcej detalu i przestrzeni.

Edytowane przez Mcarto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zawsze testuje sluchawki sluchajac sinusoidy, przykladowo jak ponizej. Dzieki temu mozna sprawdzic sobie czy nie mamy roznic w kanalach lewy/prawy oraz mniej wiecej co nam bedzie przeszkadzac w odbiorze dzwieku ;) U mnie poza ta dziura na 5400hz jest naprawde niezle ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2020 o 22:06, nietopyrz napisał:

Jaka konsola? Podpinałeś do pada, jak z głośnością i jakością dźwięku?

 

PS4 PRO. Tak, podpinam je do pada. Z głośnością problemu nie ma najmniejszego. W ustawieniach pada głośność mam ustawioną na jakieś 60-70%.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Czy ktoś może polecić jakiś case/etui na te słuchawki?

 

Wyjmowanie ich z pudełka za każdym razem to spora niedogodność... A niestety jak za długo leżą nie schowane to łapią kurz na padach...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.08.2020 o 16:16, Spawn napisał:

X3 to jeszcze będzie stary philips czy już pod wodzą Funai?

 

"TP Vision is now responsible for all audio products under the   Philips name as well as the TVs, in the UK and Europe at least, so has decided to bring back one of the most recognisable premium audio brands around."

 

Philips Fidelio X3 initial review

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, LuQi napisał:

 

"TP Vision is now responsible for all audio products under the   Philips name as well as the TVs, in the UK and Europe at least, so has decided to bring back one of the most recognisable premium audio brands around."

 

Philips Fidelio X3 initial review

 

Aha czyli audio tak jak telewizory 10 lat temu sprzedali chińczykom, a cała reszta elektroniki do japońskiego Funai. Sam philips ma robić już tylko wyposażenie medyczne i oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TP vision to stosunkowo nowy twór powstały po tym jak philips sprzedał dział telewizorów razem z prawami do używania nazwy do chińskiego TPV i przez jakiś czas miał tam jakieś udziały ale od kilku lat ten philips o jakim myślimy nie ma z tym nic wspólnego. Ostatnio czytałem że sprzedają resztę działu elektroniki japończykom.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2020 o 18:20, hibi napisał:

Wychodzi że driver podobny jak nie identyczny

 

Jak tym razem za kolejny tuning brzmienia trzeba płacić 2x więcej to nie wierzę w opłacalność (chociaż plus za kabel wchodzący do drugiej muszli, więc można iść w balans ), bo wątpie, że dużo więcej można wycisnąć z tego drivera, chyba, że cena będzie bliższa 250$, a nie 350$.

 

Ten od tego kanału YT z filmiku powyżej napisał w komentarzu 2 dni temu, że brzmienie jest inne niż X2 , mniej basu i na razie ich nie pokochał 😞 ("pretty different, quite a bit less bass. TBH, I don't love it at this point." )

 

Co do SHP9600 jeśli byłoby to brzmienie jak SHP9500 ale z mocniejszym dołem + lepsze rozciągnięcie góry to byłby świetny progres. Na ali widziałem jeden taki koment, że mają mocniejszy dół, podobnie tu autor tego filmu niżej pisze w komencie, chociaż możliwe, że za bardzo ucierpiała na tym scena, ale raczej jeszcze za mało opinii by wyciągać pewne wnioski. Martwi, że cena w stosunku do starszego modelu znacznie większa, a wykonanie raczej w górę nie poszło i kabel dalej do jednej muszli.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności