Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Phillips Fidelio X2 / X3


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, macieqq napisał:

 

Rozumiem, że masz na myśli sytuację bez ampa. Jak to wygląda jakbym zakupił jakiś sprzęt do HD6xx zarówno jak i X2?

Mam na myśli sytuację z ampem.

Bo bez ampa to nie ma rozmowy, telefon nie jest ŻADNYM  źródłem dźwięku.

A ktoś kto słucha z niego muzyki to albo jest do tego zmuszony albo bardzo chce.

Innego wytłumaczenia nie znam i jednocześnie nie przyjmuję. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, macieqq napisał:

Tak czy inaczej, obecnie są w fajnej cenie HD6xx na massdropie i zastanawiam się nad wymianą. Problem w tym, że te Philipsy coś mają w sobie dziwnego, bo jakoś ciężko byłoby mi się z nimi rozstać, nawet po tym jednym dniu...

Raz jak pisze @Compton 6XX czyli 650tki są gorsze od X2, a dwa że bez dobrego DAC i AMP nie zagrają w ogóle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jakiś pomysł na odsłuchy? Kupiłem Pionka 100R jakiś miesiąc temu... różnica pomiedzy nim a moim Hujałejem P8 jest minimalna... Aczkolwiek wysoce prawdopodobnym jest, że jeszcze wystarczająco się ich nie nasłuchałem. Po przesiadki z K550 na X2 nie słyszałem większej różnicy przez dobry tydzień, a teraz jest ona dla mnie oczywista. NIemniej miesiąc to jednak wcale nie tak krótko. Ehh, co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wdwdr napisał:

Panowie. Jakiś pomysł na odsłuchy? Kupiłem Pionka 100R jakiś miesiąc temu... różnica pomiedzy nim a moim Hujałejem P8 jest minimalna... Aczkolwiek wysoce prawdopodobnym jest, że jeszcze wystarczająco się ich nie nasłuchałem. Po przesiadki z K550 na X2 nie słyszałem większej różnicy przez dobry tydzień, a teraz jest ona dla mnie oczywista. NIemniej miesiąc to jednak wcale nie tak krótko. Ehh, co myślicie?

 

Przestawiłeś opcję w konfiguracji 100R? "Coś tam, coś tam", nie pamiętam jak się zwie, mądrzejsi ode mnie na pewno podpowiedzą. W każdym razie robi ona zasadniczą różnicę w brzmieniu. Bez tego gra dość anemicznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 23.02.2018 o 18:47, RafBar napisał:

Jak dużo używacie X2, to polecam zakładać je trzymając za pałąk. Z metalowych ringów farba schodzi.

To w sumie jedyny problem, a używam prawie codziennie od grudnia 2016, wersja X2/00 (WOOX).

 

Pics or it didn't happen. Mam je od lata 2017 i póki co nie mam słuchawki nie noszą żadnych śladów użytkowania... A nie wyobrażam sobie zakładac je chwytając w inny sposób.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, delfin150 napisał:

@wdwdr co to za kabelek, jak się spisuje i czy jest bardzo drogi? :)

 

Kabelek mam ledwie parę dni, więc ciężko mi napisać coś wiecej na jego temat. W kwestii audio jestem raczkujący, dlategoteż zdałem się całkowicie na Lemonskiego. A jako, że się znamy, nie miałem podstaw, żeby mu nie ufać :). Cena podobno była po znajomości :P hyhy, więc i tu też zbytnio Ci nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wdwdr napisał:

 

Kabelek mam ledwie parę dni, więc ciężko mi napisać coś wiecej na jego temat. W kwestii audio jestem raczkujący, dlategoteż zdałem się całkowicie na Lemonskiego. A jako, że się znamy, nie miałem podstaw, żeby mu nie ufać :). Cena podobno była po znajomości :P hyhy, więc i tu też zbytnio Ci nie pomogę.

To może inaczej, jest jakaś różnica dźwiękowa względem oryginału, którą słyszysz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek nie jest bardzo drogi (PW). Ze względu na użytkowanie kabla wyłącznie w domu został on wykonany z pominięciem izolatorów  o dużej grubości. Składa się 4 żył linki miedzianej, każdy drut linki jest osobno izolowany (jak w kablach Forza). wszystkie żyły zostały skręcone razem dzięki czemu uzyskały odpowiednią giętkość, a następnie zapakowane w nylonowy oplot.

Z moich wrażeń po chwili słuchania mogę powiedzieć, że poprawia holografię sceny, a dokładniej pozycjonowanie oraz uspokaja wysokie tony (wydaje mi się, że bas też się poprawił, ale nie pamiętam już dokładnie, więc nie chcę skłamać) . 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności