Skocz do zawartości

Phillips Fidelio X2 / X3


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, LuQi napisał:

 

@Perul Ty masz cały czas oryginalne X1 czy coś w nich zmieniałeś? One mają tak samo odpinane pady z pierścieniami mocującymi jak X2?

Cały czas mam oryginalne X1, oraz drugą parę z wymienionymi przetwornikami (kiedyś z Beyerów DJX-1, obecnie z 300-omowcami).

Pady niestety są przyklejane, a dokładniej to na zatrzaski i na to dali mocny klej. Przy odczepianiu padów połamała się połowa zatrzasków, ale pozostałe nieźle trzymają wspomagane taśmą dwustronną.

22 minuty temu, LuQi napisał:

Mam okazję kupić X1 praktycznie nieużywane bo większość czasu u obecnego właściciela przeleżały w szufladzie, dlatego tak dopytuję o nie. Do tego @Perultak je chwali, że chętnie sam bym je porównał do X2 ;)

Zależnie od ceny, ale imo warto jeśli nie przepłacasz ;) .

21 minut temu, Gorionn napisał:

A masz dużą głowę? Bo oprócz padów, to jeszcze pałąk był problematyczny. 

Pałąk dość mocno ściska głowę (w X2 podobnie), ale da się go rozgiąć.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest po prostu mniej miejsca na głowę w X1, w X2 zostało to naprawione. Tutaj fotka poglądowa obu modeli obok siebie: 

 

123.jpg

 

Dźwiękowo w X1 imo jest buła, dlatego je zresztą sprzedałem. Ale to dawno było i już dobrze nie pamiętam, także nic więcej nie mówię. 

 

edit: duża rozdziałka się nie ładuje, musi wystarczyć taka jakość

Edytowane przez Gorionn
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gorionn napisał:

Jest po prostu mniej miejsca na głowę w X1, w X2 zostało to naprawione. Tutaj fotka poglądowa obu modeli obok siebie: 

 

123.jpg

 

Dźwiękowo w X1 imo jest buła, dlatego je zresztą sprzedałem. Ale to dawno było i już dobrze nie pamiętam, także nic więcej nie mówię. 

...

Po zmianie kabla i na czymś mocniejszym imo nie ma buły, a już na pewno nie ma w porównaniu z Hołkami (kiedyś łeb w łeb porównywałem).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam 76 napisał:

i prosze, osoba ktora na codzien slucha na sluchawkach za grube pieniadze potrafi czerpac przyjemnosc rowniez sluchajac na sluchawkach za 700zl., kusicie tymi fidelio...

Kasa nie gra ;)

Sam nie miałem czasu sprawdzić różnic między stockowym kablem a Forzy ale ponoć zmiana kabelka wychodzi na +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam okazję, dzięki uprzejmości @Palpatine, podpiąć pod X2 kabel Forza Noir HPC mk2.
Zmiany w dźwięku są, i to łatwo słyszalne, ale całkowicie odmienne od tego, czego się spodziewalem.
FAW Noir znany jest raczej z ciemnego, łagodnego grania i myślałem, że do tych słuchawek nie bedzie za bardzo pasował.
Tu zmiana poszła w odmiennym kierunku - dźwięk nabrał czystości, clarowności.
Bryły stały się bardziej trójwymiarowe z bardziej zaznaczonymi krawędziami. Poprawiła się głębia przekazu oraz czarne tło.
Talerze perkusyjne oderwały się w końcu od zbitej średnicy, nabrały blasku i dźwięczności.
W basie poprawił się kontur, sprężystość i zejście. Stopa perksji nabrała wyrazu, uderzenia i powietrza.
To już nie jest miękka kluska skupiona na midbasie.
Średnica straciła na nadmirnej ciepłocie, zyskując na wyrazistości i separacji.
Rozbrylenie pasma średnicowego wpłynęło na lepszą artykulację głosu i lokalizację źródeł. Czuć dokładniej odległość.
Wniosek taki, że stockowy kabelek gra bardzo średnicowo i mocno ociepla Philipsy. Jednym słowem - do wyrzucenia.
Z ciepłych i funowych słuchawek, zrobiły nam się świetne allroundery o dojrzałym brzmieniu, oczywiście dla osób po ciepłej stronie brzmienia.
Fania analitycznego grania nic tu ciekawego nie znajdą.
Ale pozostaje jescze zabawa ze srebrem, w w moim miemaniu, jescze bardziej sprowadziłaby te słuchawki na neutralną stronę grania.

P1370488 (Custom).JPG

Edytowane przez Compton
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Compton za opinię. Nie pozostaję mi nic innego jak tylko się zgodzić. Dodam od siebie, że ten kabelek przenosi te słuchawki o półkę wyżej. Dźwięk staję się bardziej szlachetny, dostojny. Czy jest warty tyle co para słuchawek, na pewno nie, ale jako ostatni element toru warty przynajmniej przetestowania.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Noah napisał:

Szkoda , ze kabel idzie tylko do jednaj muszli bo ogranicza to mozliwosci tych sluchawek. Problemem jest ta cienka sznurowka co idzie z jednej muszli do drugiej. Zawsze mnie zastanawialo ,jakby zagraly z kablami wmontowanymi w muszle.

Tak, to spore ograniczenie X2, zwłaszcza dla osób posiadających wzmacniacze symetryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Noah napisał:

Szkoda , ze kabel idzie tylko do jednaj muszli bo ogranicza to mozliwosci tych sluchawek. Problemem jest ta cienka sznurowka co idzie z jednej muszli do drugiej. Zawsze mnie zastanawialo ,jakby zagraly z kablami wmontowanymi w muszle.

W X1 ten kabel łączący jest całkiem dobry - nie słyszę różnicy pomiędzy muszlami a jestem na to szczególnie wyczulony z racji moich historii z lewym uchem parę lat temu. 

W X2 podejrzewam, że jest dokładnie tak samo.

 

26 minut temu, Compton napisał:

Tak, to spore ograniczenie X2, zwłaszcza dla osób posiadających wzmacniacze symetryczne.

 

24 minuty temu, Palpatine napisał:

Ja po kupnie tego kabla i uslyszeniu zmian jakie oferuje rozważałem recabling i modowanie muszli. Podpiecie ich pod wyjscie symetryczne może tylko pomóc, a nie zaszkodzic.

Co do "symetryzacji", to po zmianie gniazdka na 4-ro pinowe byłoby to jak najbardziej możliwe.

 

Z resztą rekabling wewnętrzny też jest najprawdopodobniej do zrobienia jak tak im się przyglądnąłem (akurat mam X1 ze zmienionymi driverami na głowie).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności