Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Doki do Sony A828 (+/- 230zł)


Serji

Pytanie

Czołgiem,

potrzebuję opinii nt słuchawek dokanałowych - budżet 230 zł (max), player jak w temacie, muzyka głównie metal i rock. Moje typy :

1. Soundmagic pl50

2. Jbuds J5 - na allegro stoją po 90-100 zł, na audiomagic po 189 ?
3. Rockity r20
4. MEElektronics MEE a151p 2 Generacji

5. MEElectronics MEE M-Duo

 

Pytanie o ostatnie dwa modele - są one dostepne z tego co widziałem z pilotami do szmartfonów - będa one współdziałały bez problemu z normalną mp3 ?
Ewentualne inne propozycję, również mile widziane.

Z góry dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Odniosę się do kilku modeli.

Jalb J5 kupione wiele miesięcy temu z uwagi na kabel wzmacniany kevlarem. Szukałem mocnych doków, które dla nieszanującego sprzętu użytkownika sprawdzą się zarówno pod względem wytrzymałości jak i brzmienia. Po przeczytaniu kilku recenzji zakupiłem i byłem wniebo wzięty jakością wykonania. Kabel rzeczywiście bardzo mocny i brzmienie na tamten czas wydawało się idealne. Nie wiem tylko skąd te abstrakcyjne ceny w AM 189 lol te doki na stronie producenta kosztują teraz 19$ a były jeszcze tańsze. Ja kupowałem u forumowego kolegi @Bigmaras za chyba 59zł teraz widzę, że ma po 69zł na alle. Jak na swoją cenę są super, 200zł jednak bym nie dał. Jak odłożyłem kupiłem m-duo, z uwagi na również wzmacniany kevlarem kabel jak i bardzo mocno chwalone brzmienie. I rzeczywiście, użytkuje teraz m-duo i jak dla mnie (amatora) brzmienie jest fenomenalne. Słucham rockowych i metlaowych kawałków i sprawdzają się świetnie, j5 trzymam awaryjnie lub na ekstremalne użytkowanie w terenie. Co do a151p to jak szukałem opinii to są to doki chyba bardziej dla zaawansowanych użytkowników ale ekspertem nie jestem i tutaj zapewne @Big by Ci wyjaśnił różnice.Z SM miałem e10 i szybko mi się rozpadły zatem tego modelu nie polecam, pl50 nie znam, podobnie jak tych rockity.

 

Co do kompatybilności to Mee działają bez problemu z każdym urządzeniem w miare nowym, ja używam z clip+

Edytowane przez martinezz82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak się mają te dwuprzetwornikowe pod względem dźwięku ? - Bas, Średnica, Soprany, Scena ? Szczerze powiedziawszy zależy mi na pokaźnej scenie jak na ten przedział cenowy, dobrze odzwierciedlonej srednicy i wyraźnych sopranów. Bas to drugoplanowa sprawa jak dla mnie. Wolę żeby był punktowy - nie wylewał się na inne pasma. Zawsze mogę go dołożyć w EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja jestem przed zakupem m-duo ale sporo już przeczytałem na ich temat a ostatnio udało mi się posłuchać u znajomego. Konstrukcja tych doków to dwa przetworniki + zwrotnica, bas wyizolowany, mocny, dynamiczny jednak odseparowany jest dość mocno, niewylewający. Musisz wziąć jednak pod uwagę, że to typowa V, z wycofaną lekko średnicą. Mi tego trzeba ale jeżeli twoim priorytetem jest pokaźna scena to raczej na twoim miejscu uderzył bym w 151p. Będzie szerzej na pewno. To armaturowe przetworniki, które wydobędą zapewne sporą szczegółowość i szerokość sceny dając mocno zbalansowane brzmienie. Nowa generacja z tego co można wywnioskować w porównaniach na stronie producenta ma jeszcze bardziej poprawioną szczegółowość górnych partii. O reszcie słuchawek się nie wypowiadam. Myślę jednak, że jak masz wątpliwości to tak jak @Martinez mówi, uderz do bigmarasa to chyba doradzi Ci najlepiej bo testy to tylko na zachodnich stronach a ta nowa generacja to raczej też nie dawno wyszła więc ciężko z tym będzie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem Brainwavz R1, które ponoć grały V-ką i nijak mi to nie siedziało. Fakt, że Basu było sporo, soprany ladnie wyeksponowane, ale na szybszych metalowych kawałkach te słuchawki się po prostu gubiły. Poza tym werble czy gitary grały w oddali, nie mówiąc już o wokalu - więc chyba to nie ta szkoła grania jak dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jakby sie udalo znalezc uzywki to ja polecam bwz M3 albo rockit r50. Moim zdaniem zdecydowanie najlepsze sluchawki w kwocie do 500pln co najmniej.

r50 sa jasne i potrafia niektorych tym zrazic stockowo - ale wlozysz tipsy triflange od etymoticow i jest super. Prosty zabieg a robi z tych sluchawek na prawde cudo. Dodatkowo sa podatne na eq, np. jesli basu by bylo za malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli basu może być dla cb mało to bierz Phonaki Audeo w nic innego nawet sie nie pakuj jeżeli dodatkowo zależy ci na scenie :)

Zaraz ci zlinkuje moje tematy

http://forum.mp3store.pl/topic/124399-poszukiwanie-dzwieku-idealnego/

http://forum.mp3store.pl/topic/125256-doki-z-szeroka-scena-i-nienachalnym-basem-300zl/

Jeżeli wymagania podobne to w nic innego sie nie pakuj tylko dołuż i wybierz pasujące do cb słuchawki

Alternatywą są Etymocic HF2/3/5 ale scena a raczej jej brak nie każdemu może pasować, tylko dlatego je sprzedałem

Możesz sie jeszcze zastanowić nad wymienionymi powyżej R-50 tyle ze to juz wyższa półka cenowa chyba że kupisz używane

Edit

Powiedz jaka ilośc basu by ci najbardziej odpowiadała (porównania słuchawek które były najbliżej ideału)

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do basu, to bardzo podobają mi się Sennki HD438, chociaż jest go ciut za mało. Z doków miałem r1 ale one dla mnie buczały. Basolubem nie jestem, chciałbym, żeby dolne pasmo było tam gdzie powinno być i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to Audeo odpadają ...

Popatrz R-50 i moderny (moderny jeżeli sparujesz z zimnym grajkiem są w komisie idealne za 300zł

Poczytaj też o Sony XBA-h1

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Senki moim zdaniem grają dosyć płaskim pasmem, które mi odpowiada, szczególnie jeżeli chodzi o integrę, a słyszałem, że może byc jeszcze lepiej. Nic to. Poczytam recenzji o Audeo i może się skuszę. A jak nie to będe polował na Rockity, chyba, że jeszcze jakieś dwuprzetwornikowce mi wpadną w łapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności