Skocz do zawartości

Test wzmacniacza FiiO E12A


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa dwunastka, tym razem z myślą o dokach.

 

Wersję „A” dobrze znanej “dwunastki” FiiO stworzono specjalnie z myślą o słuchawkach dokanałowych, a jej cena jest taka sama jak zwykłego E12 tj. 559 zł. Wzmacniacz ma zapewnić wygodniejszą obsługę, czystszy sygnał dla czułych słuchawek – udało się?

Jakiś czas temu FiiO zaprezentowało limitowaną wersję E12 DIY, umożliwiającą łatwą wymianę wzmacniacza operacyjnego. Nowy E12 wzbudził zainteresowanie, więc producent poszedł za ciosem, wypuszczając nowe wersje flagowego wzmacniacza przenośnego. Na oko nie zmieniło się wiele, ale w układzie już tak – zmieniono wzmacniacze operacyjne.

 

Test: http://zakupek.pl/test/wzmacniacze/recenzja-fiio-e12a/

 

4.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię Pro z neuralnymi/jasnymi sprzętami, żeby trochę mocniej zaakcentować górę. E12A trochę im odciążył dół, ale góry nie wzmocnił, średnie same w sobie mają wyraźne, więc trochę się zdublowała sygnatura. Brzmiało to dalej dobrze, ale dla mnie E12A był tutaj zbędny, lepiej z samego DXa. To w końcu też skuteczne słuchawki. Ale jeśli już to wybrałbym E12A. Nie potrzeba mocy E12, a tutaj ten -1dB gain może się przydać.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten wzmacniacz od kilku dni. Spiąłem gumkami i kablem z zestawu z Fiio X5. Żona mówi, że wygląda jak bomba terrorysty:-)

Słucham na Phiationach MS 500 i dokanałowych MS 200.

Pierwsze odczucia - brak wow - nawet ciche myśli że wydatek bez sensu. Po 3 dniach słuchania podpiąłem się pod samo X5. Dźwięk już nie ten sam, brzmi jakoś "chudziej i biedniej". Nie potrafię szczegółowo opisac różnicy, ale słychać to wyraźnie.

Pan z MP3Store zacytował opinię klienta, że "X1 z E12a brzmi lepiej od Ibasso dx90".

Na MS 500 gram bez podbicia basu, na małych z podbiciem - dwa różne brzmienia - oba są dla mnie dobre, chociaż utwory brzmią inaczej, MS 200 z mniejszym basem ale z większą przestrzenią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Maciek, masz jeszcze e12a albo pamietasz na tyle dobrze zeby odpowiedziec na dosc ogolne pytanie?

Czy z dx90 warto go dodawac? Do po pierwsze dokow a po drugie latwych nausznikow jak focal spirit classic lub oppo pm3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, masz jeszcze e12a albo pamietasz na tyle dobrze zeby odpowiedziec na dosc ogolne pytanie?

Czy z dx90 warto go dodawac? Do po pierwsze dokow a po drugie latwych nausznikow jak focal spirit classic lub oppo pm3 ?

IMHO nie, bo:

- Mocy nie ma jakoś specjalnie więcej niz DX90

- Masy tez specjalnie nie przybywa. (a to jedyny "brak" w DX90)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx @Fatso.

Pewnie brakuje audioemocji kupna ;) A tak serio to chyba bardziej chodzi o zroznicowanie sobie barwy i synergie z moimi sluchawkami. Znow mam AK JR i na xba-h3 i Focalach bardziej mi sie podoba niz dx90. Acz musze zweryfikowac swoja ostatnia opinie - technicznie jest slabszy niz dx90. Coraz bardziej sklaniam sie do opinii z recki Macka - co potwierdzil mi dopiero test na dt990.

Wiec sie zastanawiam czy cos w tym kierunku mi barwe dx90 zmieni - jednoczesnie nic nie psujac a i poprawiajac :) Moze cayin c5 ?

Pewnie i tak przed decyzja sam odslucham ale na razie brak czasu i dywagacje teoretyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do doków pewnie tak (szczególnie jak brakuje średnich), ale z Classic lub PM3 może być gorzej, bo wzmak ma bliską średnicę. Nie wypycha jej jakoś mocno, ale to obecne, bezpośrednie pasmo. Focale i PM3 to też raczej mocna średnica. Z mocą, tak jak napisał Fatso.

 

Cayiny przegapiłem, bo byłem zajęty i zacznę testy dopiero za jakiś czas :) Jestem ciekaw połączenia C5 z DX90.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx @Fatso.

Pewnie brakuje audioemocji kupna ;) A tak serio to chyba bardziej chodzi o zroznicowanie sobie barwy i synergie z moimi sluchawkami. Znow mam AK JR i na xba-h3 i Focalach bardziej mi sie podoba niz dx90. Acz musze zweryfikowac swoja ostatnia opinie - technicznie jest slabszy niz dx90. Coraz bardziej sklaniam sie do opinii z recki Macka - co potwierdzil mi dopiero test na dt990.

Wiec sie zastanawiam czy cos w tym kierunku mi barwe dx90 zmieni - jednoczesnie nic nie psujac a i poprawiajac :) Moze cayin c5 ?

Pewnie i tak przed decyzja sam odslucham ale na razie brak czasu i dywagacje teoretyczne.

Podjedź, pożyczysz sobie E12DIY, dam Ci puszkę z opkami, zobaczysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym podjedz pozycz to wlasnie problem, ze na pewno poki co tylko moge teoretycznie porozwazac - slabo z czasem na pewno do konca przyszlego tygodnia... a tez i jakos ostatnio nei mam weny do testowania :)))))

chyba sie starzeje i wole sluchac muzyki ;)

 

Tyci odchudzenie E12a brzmi wlasnie troche jak AK JR co xba-h3 sie widac nieco przydaje, bo z tym plajerkiem sie fajnie zgrywaja. CZekam wiec na recke Cayinow, moze one cos namieszaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Para E12A i AK120 ma jakis sens ? Albo E12 DIY. Do napędzania BD T70 albo MSR7...L2. Może Pro80 ?

Jeden głos pewnie będzie na nie ;) . Mojego Frienda Fatso. Już mi to mówił. A co na to inni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności