Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC do 350 zł (a może karta dźwiękowa?)


th3rion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam kartę dźwiękową Xonar DX. Problem w tym, że podłączone do niej słuchawki grają bardzo cicho. Ogólnie nie znam się na tym za bardzo, więc zacząłem szukać opcji rozwiązania mojego problemu. Z mojego internetowego "researchu" wynika, że potrzebny jest mi wzmacniacz słuchawkowy lub DAC, ewentualnie karta dźwiękowa (to to samo co DAC?). Skłaniam się bardzo ku rozwiązaniom zewnętrznym (będę mógł wykorzystać urządzenie także w laptopie). Ogólnie dosyć mocno polecanym DACiem (w moim budżecie) jest FiiO Olympus 2 - skłaniam się bardzo ku niemu. Jednak znalazłem też przypadkiem test Sound Blaster Omni Surround 5.1 i zacząłem się wahać - ogólnie urządzenie ma sporo zalet, które zastopowały moją prostą drogę do Olympusa. Między innymi wejście na mikrofon, fajny wygląd, pilot, itd. ( zalety z punktu widzenia laika smile.png ).

 

Ogólnie zależy mi na tym, żeby podłączone słuchawki grały bardzo głośno i nie wiem, czy te urządzenia mi to zapewnią (nie mogę tego wywnioskować z testów). Ewentualnie może jest jakaś inna opcja jeszcze.

 

Napiszę jeszcze sprzęt jaki posiadam (ogólnie ze średniej półki).

 

Słuchawki Audio-Technica ATH-AD300

Słuchawki Sony MDR-V55

Słuchawki Steelseries Siberia V2

Słuchawki Superlux HD681 EVO MK2

Głośnik Microlab Solo 6c

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 350, jezeli nie zalezy ci na tym, zeby to byla zewnetrzna puszka to mozesz pomyslec nad audiotrak prodigy hd2

bardzo chwalona dzwiekowka

ew. aim sc808, to juz jest wg recenzji naprawde bardzo dobry, o ile nie wybitny w swojej kategorii cenowej sprzet, ale za ta juz musisz 500 pln dać

 

a jezeli jednak bardzo obstajesz przy urządzeniu zewnętrznym

to olympus 2, prodigy cube (z latwo dostepnych w kraju), ew. popatrz w komisie, tu raczej syfu nikt nie wystawia bo ludzie sie na sprzecie znaja

 

cube jest bardziej funkcjonalny - wejscia jack 6,3 i 3,5, wejscie mikrofonowe, wyjscia coaxial, optical i 2xrca

dodatkowo mozna "zmienic" jego brzmienie wymieniajac opampy

pisze zmienic w cudzyslowiu bo po wymianie stockowego opa2134 jakas tam roznice uslyszalem

ale juz roznicy między opa 1602 a ne5532 nie słyszę (za to roznica w cenie - opa 1602 ponad 20 pln, ne5532 troszke ponad 1 pln)

wiec wplyw z mojego punktu widzenia wątpliwy

ale to ze ja nie slysze, nie znaczy ze ty nie będziesz (gdybys sie oczywiscie zdecydowal)

 

ogolnie brzmienie obu: olympus jest ponoc cieplejszy (piszę ponoc, bo nie sluchalem), prodigy w druga strone

 

pewnie jeszcze padnie propozycja smsl2, ale jego dosyc ciezko wysuplac w kraju - jezeli nie z drugiej reki, to jedynie zagraniczne serwisy oferuja kupno

Edytowane przez arch1ebald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to teraz już sam nie wiem. Jak kupowałem Xonara DX to byłem przekonany, że posiada wzmacniacz słuchawkowy.

 

Co do Prodigy Cube to ogólnie podoba mi się (poczytałem kilka testów i jest chyba porównywalny do FiiO Olympus 2) i w zasadzie mógłbym pozbyć się Xonara (odsprzedać) i podłączyć do Cube i mikrofon i Solo 6c.

 

Jak mniemam różnica, że Cube obsługuje słuchawki do 150ohm (tak samo audiotrak prodigy hd2) a Olympus do 600ohm nie ma dla mnie żadnego znaczenia - moje wszystkie słuchawki mają chyba 32ohm.

 

Czytałem też receznję Audiotrak Prodigy HD2 - zastanawiam się też nad olaniem na razie laptopa i może rzeczywiście kupić kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hd2 jest lepszy pod wzgledem tego, ze mozna w nim wiecej opampow wymienic (chyba 3 sztuki) - i ponoc tam jest to duzo bardziej odczuwalne niz w przypadku cube'a w postaci wplywu na dzwiek

 

ogolnie tutaj (w sensie w tej kategorii cenowej) to wyglada tak

 

wewnetrzna muzyczna - dobre mozliwosci dzwiekowe/zerowa mobilnosc

zewnetrzy dac - swietna mobilnosc/nieco gorsze mozliwosci dzwiekowe

 

sam musisz zdecydowac co wazniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności