Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

co kupić do hd600?


bigbob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem sobie już jakiś czas temu sennheiser hd600 no i teraz potrzebuję złożyć sprzęt do nich czytałem dużo na internecie na ten, co kupić itp ale nic konkretnego. Wiem że sprzęt jest wymagający i dlatego jestem przygotowany na wydatki. Pytałem gościa w szkole bo było widać że ogarnia temat i powiedział że dac za ok 400zł wystarczy ale na internecie czytałem że gościu chciał nawet do 1500zł dać co spowodowało że wydaje mi się że ten za 400zł może nie wystarczyć.

 

 

 

Potrzebuję sprzęt; najlepiej żeby był to jakiś odtwarzacz do którego podepnę telefon (najlepiej za pomocą usb, który będzie po prostu nośnikiem pamięci ze zgranymi muzykami), który nie będzie potrzebował komputera bo mam średni dostęp do komputera poza tym w mało ciekawym miejscu on stoi ale jeżeli jakość z kompa jest lepsza to lepiej coś podłączonego do kompa ale teraz nie wiem czy sama karta dźwiękowa wystarczy czy trzeba i kartę i daca czy sam dac wystarczy bo jestem zielony w tym temacie.

 

Słucham głównie rocka trochę metalu czasami trochę elektronicznego rocka i teraz jaki sprzęt polecicie? przepraszam że taki chaos w tej wypowiedzi ale no jestem zielony... :(

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być budżetowo, to zaproponuję DAC UAE23 - podepniesz go do telefonu i powinien grać, przynajmniej gra z LG G2, Nexus 5 i SGS3 (nie napisałeś jaki tel masz).

Wzmacniacz ZENek Uno (niedługo recenzja) powinien sobie poradzić z tymi słuchawkami i nawet pasować charakterem :) .

Jak jesteś z Warszawy, to jest opcja posłuchania u mnie takiego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, HD600 lepiej sprawdzają się w jazz'ie, blues'ie i klasyce niż w rocku, z racji że są otwarte i trochę mniej dynamiczne niż inne konstrukcje, więc m.in. perkusja nie będzie brzmieć rewelacyjnie, bez wykopu.

Ja HD600 używam do jazzu.

 

Jeżeli do komputera, to polecam Ray Samuels Predator - DAC + wzmacniacz - dorwiesz za 800-1000zł.

Jeżeli odtwarzacz, to koledzy z forum polecą Ci coś dobrego - tu jest wielu obeznanych na bierząco, np. iBasso DX50.

Z kolei sprzęt stacjonarny - tutaj polecałbym rzeczywiście coś tańszego od majkela lub od Fatso.

 

Generalnie, jeżeli kupiłeś nowe HD600, to trochę szkoda by je sprzedawać(jest znaczna utrata wartości, z racji ich popularności). Jednak jeżeli kupiłeś je używane czy w nowe granicach 1000zł, to ja bym się rozejrzał za jakimiś AKG(tutaj koledzy Ci polecą), ewentualnie HD650.

Dla mnie, HD600 są bardzo dobrymi słuchawkami, ale do łagodniejszej muzyki ;)

 

Warto byłoby też zupgrade'ować przewód słuchawkowy - tutaj bardzo renomowany jest kolega Forza - poszukasz o nim nawet kilka artykułów na obcych forach i serwisach.

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności