Skocz do zawartości
  • 0

Zastępstwo za UE Triple.Fi


ov_Darkness

Pytanie

Najprawdopodobniej straciłem swoje TF10.

 

W związku z tym, że nie jestem w stanie funkcjonować bez muzyki (praca bez słuchawek to koszmar), potrzebuję nowych.

 

Założenia:

1. Dokanałowe

2. Brzmienie nie gorsze niż Triple, nie misiowate, ale z wyraźnym, nisko schodzącym basem.

3. Mikrofon będzie miłym dodatkiem.

4. Obowiązkowo wymienne kable.

5. Cena jak najniższa, górny limit to cena używanych Triple (ok 450-500)

6. Właśnie: nie muszą być nowe.

7. nie spieszy mi się, mam k81dj (tylko muszę je znaleźć i naprawić)

8. źródło to w 90% HTC One, ewentualnie Fiio E10, bardzo rzadko XE700T.

9. Muzyka bardzo różna, słucham od harsh electro po symfoniczną. Nie słucham popu, hiphopu, disco polo i komercyjnego rocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wybrałem się dziś do Audiomagic.pl, gdzie dzięki uprzejmości, a przede wszystkim cierpliwości chłopaków udało mi się kilku rzeczy posłuchać.

Najbliżej chyba były Rockity R50, ale w tej cenie zdecydowanie wolę używane Triple.Fi.

Z to poznałem kilka ciekawych konstrukcji nausznych, z których najlepsze wrażenie zrobiły Takstary HD6000, oraz niestety zbyt drogie Soundmagic HP150.

Konkluzja jest taka, że odkupię sobie Triple.

Bardzo Wam dziękuję za pomoc! :D

Edytowane przez ov_Darkness
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za podpowiedzi, utwierdzają mnie w moim przekonaniu :)

 

Podobały mi się kiedyś bardzo IE8, ale to jakby 2x większy hajs.

A co powiecie na temat zamkniętych nauszników w tych pieniądzach?

Coś w stylu AKG K271MkII, albo ATH-M50? Pierwszych słuchałem dawno temu, ale pamiętam, że mnie urzekły. O drugich czytałem opinie, że to takie nauszne TF10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wpisałem dokanałowe, bo mi się taka formuła lepiej sprawdza.

Nie znaczy to jednak, że przy moim obecnym stylu słuchania (90% w biurze), nie mógłbym rozważyć posiadania nauszników.

Musiałyby grać lepiej od TF10 i kosztować mniej, ale ciekawość jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Arthass moje przeoczenie ;).

 

@ov_Darkness Jedyne znane mi iem-y o bardzo podobnej sygnaturze dźwiękowej ale technicznie lepsze od TF10 to IMO Sennheiser IE 800 które niestety kosztują prawie 3000 pln :(.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy grają lepiej... im wyższy poziom, tym ciężej określić lepszość. Ja podchodziłem sceptycznie do M50, bo panowały opinie o v-ce, a ja tego typu prezentacji nie lubię. Okazało się, że średnie tony wcale nie zostały przytłoczone przez resztę pasma. Są czyste i wyraźnie, natomiast ta v-ka polega na zaznaczeniu skrajnych końców pasma przenoszenia, nisko schodzącego basu i nadających przejrzystości skrajnych odcinków wysokich tonów. Tworzy to trochę rozrywkową, choć bardzo przyjemną prezentację. Ja bym tego nie określił jako typowej v-ki tylko płaską średnicę z zaznaczonym skrajnymi odcinkami pasma, obrazkowo jakby obrócić ten symbol o 90 stopni: ) czyli takie bardziej spłaszczone U

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Arthass brzmi apetycznie :)

@soulreaver: w tej cenie poszedłbym w customa (albo skończył budowę wzmaka i dołożył do tego kolumny DIY).

jeśli odkupię sobie teraz triple, to z myślą o customizacji w najbliższej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności