Skocz do zawartości

Komputer stacjonarny do 1500 zł


Undertaker

Rekomendowane odpowiedzi

Też w najbliższym czasie planuję zakup stacjonarki. Ma to być w miarę tani sprzęt (w 2800 zł chcę się zamknąć) do grania, który ma mi przez najbliższe kilka lat posłużyć (po drodze zaliczająć upgrade karty graficznej i RAM oczywiście). Rzuciłby mi ktoś okiem na to co zmontowałem i powiedział, czy coś jeszcze wypadałoby tam zmienić?

 

http://www.morele.net/inventory/info/V75KAW/

 

GTX 960 2GB to świadomy wybór. Z AMD nie chcę ryzykować, bo mimo większej mocy ich stabilność w grach to ruletka, a z wersji 4GB zrezygnowałem, żeby upchnąć i5 4460. Procesora mam nadzieję już nie upgrage'ować, inaczej poszedłbym w Skylake'a i i3 6100. Kartę za to zmienić planuję jak przestanie dawać radę, więc jeszcze jakiś czas z tą upośledzoną w pamięć wersją przeżyję raczej. Teraz waham się w zasadzie głównie co do płyty głównej, bo zamiast Gigabyte'a w zestawie równie dobrze mogę umieścić MSI B85M-G43 (wersja mATX, nie ATX), ale nie mam bladego pojęcia czy coś bym na tym zyskał. Kręcić oczywiście nie planuję, ale to już siłą rzeczy wynika z wyboru procesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=70327

 

Lepsza karta, RAM; obudowa Zalman (możesz zmienić na Brutusa jeśli wolisz jego wygląd, jakościowo są porównywalne), płyta MSI w zupełności wystarczy do zablokowanego 4460, podkręcania i tak nie będzie. Jeśli dołożysz trochę, możesz wrzucić dysk SSD Transcenda 370 (120GB 220zł) albo dokupić osobno po jakimś czasie większego Cruciala / Samsunga Evo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stukrotne dzięki! Nie wiedziałem o tym sklepie, a okazuje się, że ceny mają sporo niższe niż X-Kom i dam radę przy w miarę niedużym przekraczaniu budżetu zmieścić się z i5 4460 i GTX 960 4GB. :)

 

Płyty głównej na B85 nie odpuszczę, bo zależy mi na 4 slotach RAM. Jak mówiłem, sprzęt ma się nadawać do rozbudowy. SSD mówię stanowcze i zdecydowane "może kiedyś". Na chwilę obecną gdybym miał jeszcze 200 zł, to rzuciłbym je bez wahania do czegoś, co upgrade'owane raczej nie będzię (procesor, płyta główna, obudowa). Dysk mogę w każdej chwili dorzucić, a wymiana części podzespołów może być kłopotliwa. Teraz tylko rozkmina, bo w cenie tego EVGA jest też Gigabyte Windforce 2X. Ktoś orientuje się jak wypada porównanie tych dwóch kart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Pozwolę sobie nieco odkopać temat.

 

Niedawno spalił mi się kolejny blaszak (jakiś stary dwurdzeniowy Athlon 3.0 GHz, 2GB RAM ddr2, 9800 GT 1GB), który generalnie był dla mnie ok - używałem do filmów w 720/1080p, muzyki czy starych gier (GRiD, FIFA 11). W zasadzie to chyba jakiś wzięty z marketu sprzęt był.

 

Rok temu brat kupił kompa do gier (ok. 3,5k wydał na ten cel) i co mi się przede wszystkim spodobało, to nawet nie same gry (bo gram od święta, raczej czekam na Gran Turismo Sport to może kupię PS4), a szybkość działania komputera na dysku SSD (tam był jakiś bodajże 120GB pod system i 1TB na resztę). W związku z tym, i biorąc pod uwagę fakt, że sporo już podzespołów mi się w ostatnich latach psuło w starych kompach (płyta główna, karta graficzna, RAM, teraz znowu dziad padł i nie wstaje) powoli zastanawiam się, czy nie warto by było jednak kupić coś nowego. I tak, budżet planowałem na początku tak do tysiąca, ale w takiej kwocie nie starczy na kartę graficzną. A mam wątpliwości, czy integra da sobie radę choćby z takim Gridem czy FIFA 11 (tata ma jakiegoś kompa na i3, 3GB RAMu i taki PES 2013 chodził dużo gorzej niż na moim innym starym kompie - Pentium Dual Core E2200 2.20GHz, 2GB RAM, HD4850 1GB). Dlatego też postanowiłem zwiększyć budżet do 1500 zł i oto co udało "mi" się złożyć (wzorowałem się na zestawach z PurePC):

 

https://www.morele.net/inventory/info/wH0S4x/

 

Na logikę, skoro moje stare kompy radziły sobie ze starymi grami, to ten też chyba powinien. Jest SSD na system i 1TB na dane (obecnie mam 250 i mi jednak brakuje, muszę kombinować). Czy coś w tej konfiguracji byście zmienili przy założeniu, że nie chcę zwiększać budżetu?

 

Złudzeń nie mam, że nowe gry na tym pójdą. Komputer ma być do komfortowego przeglądania Internetu, oglądania filmów, słuchania muzyki i sporadycznego grania w jakieś starocie. Żadne ekstremalne czynności nie będą wykonywane, OC też odpada.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda pieniędzy na taką kartę. Z nowych GTX 750 Ti to chyba najtańszy sensowny zakup. Ja bym widział raczej tak - Pentium G3258 albo Athlon X4 860K. Z grafiki albo zrezygnować i korzystać ze zintegrowanej albo coś używanego. Kolega jakiś czas temu pogrywał na G3258 np. w World of Tanks. Do większości starszych czy mniej wymagających gier wystarczy do ~30 fps. Ewentualnie potem dokupić coś w stylu używanego HD7850 na którym bez problemu będzie można pograć nawet w bardziej wymagające gry. Sam przeszedłem na nim np. Wiedźmina 3. Odradzam raczej montaż ze sklepów. Spotkałem się z opinią że sprzęt zdarza się złożony dosyć niechlujnie. Zrobić to samemu to jakieś 40 minut roboty, nie potrzeba żadnych narzędzi oprócz zwykłego śrubokręta. Nic strasznego, każdy powinien sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o montaż, to w grę wchodzi tylko i wyłącznie kupno już złożonego komputera, ale dzięki za ostrzeżenie.

 

Co do tej karty z mojego zestawu - naprawdę taka padlina? Nie znam WoT, ale widzę, że minimalne wymagania to ma raczej niskie. Boję się, że integra nie wystarczy właśnie do takich gier jak GRiD czy FIFA 11. Z tego co pamiętam, to na wcześniej wspomnianym komputerze taty któreś z pierwszych WRC od Milestone się przycinało, a u mnie na E2200 2.20GHz, 2GB RAM i HD4850 działało już płynniej.

 

Sęk w tym, że wątpię, żebym nawet za 2000 zł złożył coś naprawdę dobrego do grania i z drugim dyskiem (SSD). No bo co z tego, że odpali jakieś nowsze gry, jak zaraz wyjdzie coś ciekawego, ale już mój PC tego nie ruszy. Taki półśrodek. A ja chcę kompa, który nie będzie ulepszany czy podkręcany w przyszłości, ale działał szybko jeśli chodzi o przeglądanie podstawowych stron internetowych, odtwarzał muzykę bez problemów, czy też filmy. Do tej pory wytrzymywałem na swoich starych gratach sprzed 8 lat, ale trochę luksusu w postaci dysku SSD czy większej pojemności drugiego HDD by się przydało.

 

Używanych podzespołów raczej nie chcę - zawsze to ryzyko, a i trzeba otwierać kompa i samemu instalować. Nie wiem, czy nie traci się wtedy gwarancji?

 

Tak czy inaczej, skoro wyżej podana karta to strata kasy, to może warto kupić coś tańszego z asortymentu moreli, żeby właśnie było do 8 letnich gier typu Grid? Coś minimum na poziomie tego starego Radka HD4850.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, ale też dzięki za przypomnienie. Sugerując się wpisami w tym temacie złożyłem taki koszyk: https://www.morele.net/inventory/info/Aean9i/

 

Jak widać cena wzrosła, ale podobno chytry dwa razy traci (w sumie to się o tym niejednokrotnie przekonałem) no i zdecydowałem się, że jak już coś kupować, to przynajmniej w miarę dobrego. Mimo wszystko, to nie ma być z założenia komputer gamingowy. Ale rozumiem, że te DDR4 to nowość i może być przydatne, gdybym jednak w przyszłości chciał dołożyć jakąś kartę graficzną.

 

Teraz pytanie: czy mimo wszystko coś by można było w tym zestawie usprawnić? Maksymalnie już do tych 2 tysięcy włącznie z wysyłką i złożeniem kompa, ale jeśli można taniej a porównywalnie dobrze (względem tego setupu co wrzuciłem), to nawet lepiej.

 

Jutro już bym pewnie chciał zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z tyłu głowy zakup komputera, choć mi się nie śpieszy bo mam z czego korzystać. myślałem o złożeniu sobie zestawu z prockiem i3 6100 i ddr4 podkęconych, podobno taki zestaw daje radę nawet do grania (starszych tytułów). Ale za bardzo nie ogarniam, a nie jestem pewny czy w sklepie to dobrze wyregulują, bo też wolałbym już złożony pecet.

 

Ewentualnie budowa na i5 6500, ale to dotatkowe stowki w górę, a jeszcze system trzeba zakupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zakupem wstrzymam się jeszcze parę miesięcy, bo jakaś tam szansa jest o dofinansowanie.

 

Do czego? Bez zadań specjalistycznych, ale chciałbym, by miał zapas mocy i wydajności. Pisanie, multimedia, casualowe granie (ostatnia moja gra to "jade empire" :P), programy szachowe (amatorsko), internet. Ma mieć ssd, bo dziś to nic wielkiego, a komfort jest. win10. intel. Ma być cichy i się nie psuć. a i ładna obudowa, bo widzę niekiedy mocne kompy, a w puszcze jak z bazaru.

 

Jak patrze na te budżetowe składaki z propozycji, to wiem, że by mi wystarczyły, ale źle bym się czuł. a jak sam składam, to jak się tu do zasilacza, ramów, obudowy, dysku, płyty, po stowce, kilkadziesiąt złotych doda i z budżetu do 2k powstaje komp do 3k i to bez grafy :D

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka lat będziesz Pan miał middle Pascale Nvidii w dobrej cenie (1060/1050?)

 

sp5it ma rację: nawet stary 2500k daje radę w dzisiejszych czasach. Niestety AMD od kilku lat jeśli chodzi o CPU to po prostu nie istnieje wydajnościowo i jako konkurent dla Intela. W nową, zapowiedzianą architekturę Zen chyba nikt przy zdrowych zmysłach już nie wierzy.

 

Do specjalistycznych zadań tylko Intel - i5/i7. Sad but true.

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że AMD od czasów Phenoma (Deneb) , który jeszcze coś tam próbował walczyć z Intelem ( z naciskiem na "trochę") w chwili obecnej na rynku CPU nie ma tak naprawdę nic do powiedzenia to... Cóż ja chciałem powiedzieć? ;)

 

 

Bulldozer - porażka. I po Zenie też niczego spektakularnego nie oczekujcie. I tak jak napisałem jakieś 2 m-ce temu: Intel ma na chwilę obecną przygotowane do wdrożenia układy dwa razy szybsze od obecnie produkwanych (tak, dwa razy szybsze - realnie dwa razy szybsze). Tak na wszelki wypadek gdyby mu AMD nieoczekiwanie z czymś wyskoczyło.

 

Kaby Lake, Coffee Lake? To tylko lifting.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym generalnie do stacjonarki dalej szedł w i5-4460. Główną zaletą Skylake jest z tego co widzę energooszczędność (choć mogę się mylić, nie zagłębiałem się mocniej w temat). Do tego jakaś płyta pod LGA 1150 do 200zł, zasilacz też spokojnie dostanie się do 200zł jakiegoś Chefteca lub Corsaira 400-450W. Niedawno była premiera Radeona RX480, więc stary dobry R9 380 powinien powoli tanieć. A pewnie będzie sporo okazji kupić w miarę tanio używki od ludzi wymieniających na RX480. Kartę zawsze można dokupić później. Dla komfortowej pracy minimum 4GB RAM, optymalnie 8GB. Dysk - tani SSD 120GB np. Sandiska w okolicach 170zł + opcjonalnie większy HDD. W miarę tanie, a jako tako wyglądające obudowy robi Zalman, ewentualnie SIlentumPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że AMD od czasów Phenoma (Deneb) , który jeszcze coś tam próbował walczyć z Intelem ( z naciskiem na "trochę") w chwili obecnej na rynku CPU nie ma tak naprawdę nic do powiedzenia to... Cóż ja chciałem powiedzieć? ;)

 

 

Bulldozer - porażka. I po Zenie też niczego spektakularnego nie oczekujcie. I tak jak napisałem jakieś 2 m-ce temu: Intel ma na chwilę obecną przygotowane do wdrożenia układy dwa razy szybsze od obecnie produkwanych (tak, dwa razy szybsze - realnie dwa razy szybsze). Tak na wszelki wypadek gdyby mu AMD nieoczekiwanie z czymś wyskoczyło.

 

Kaby Lake, Coffee Lake? To tylko lifting.

 

 

Cóż poradzić AMD klepie teraz chipy do konsol zarówno XBOX jak i PS4, taka sytuacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można urwać jeszcze na

 

 

kod od purepc.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arthass, coś takiego może: https://www.morele.net/inventory/info/d2c4g9/ ?

Ja bym jeszcze na płycie głównej i dysku trochę zaoszczędził:

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h81m-p33-h81-dualddr3-1600-sata3-dvi-matx-h81m-p33-604814/

https://www.morele.net/dysk-ssd-sandisk-plus-120gb-sata3-sdssda-120g-g25-732146/

Zaoszczędzoną kasę zainwestowałbym w obudowę Zalmana Z3 Plus https://www.morele.net/obudowa-zalman-z3-plus-czarna-matx-atx-okno-usb-3-0-605201/ choć nie jest to w zasadzie konieczne, Brutus też ok.

Reszta ok wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności