Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputer stacjonarny do 1500 zł


Undertaker

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli nie będzie na nim grane to ja bym widział coś takiego - http://www.morele.net/inventory/info/vNWwLg/
Teoretycznie Photoshop oferuję wsparcie dla CUDA i akceleracji sprzętowej GPU jednak imho SSD oraz 16GB ramu bardziej wpłynie na komfort użytkowania. Zintegrowane GPU w procesorze tragiczne nie jest, można pograć w starsze gierki.
Jeżeli jednak szwagierka będzie chciała pograć w coś poważniejszego to wtedy należy zrezygnować z SSD, drugiego zestawu RAM i dorzucić np. GTXa 950.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zależy w jak bardzo na "poważnie" i w jak duże projekty się bawi. Imho nawet mając te 2500 można pozostać przy tym zestawie co wyżej bez niepotrzebnych części za niecałe 1700zł. Spokojnie wystarczy do komfortowej pracy.

Jeżeli jednak wydanie większej kwoty to nie problem a te kilka procent zrobi różnicę to można zastanowić się nad i5-4690K i 32GB RAM. Co do Skylake i DDR4 nie mam pewności. Niby taki Core i5-6500 powinien zmieścić się w kwocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, zapomniałem wrzucić zasilacza.

Np. coś takiego

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-pro-series-ts550w-120mm-80-bronze-p1-550s-xxb9-379507/

albo

http://www.morele.net/zasilacz-evga-401-up-to-550-watt-evga-500b-bronze-500-watt-80plus-100-b1-0500-kr-603757/

Warto też pomyśleć nad jakimś chłodzeniem/schładzaczem/coolerem (czy jak kto tam lubi :P) np. Fortis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że raczej się ucieszy jak wyjdzie mniej bo będzie mogła szybciej spłacić albo mniejsza rata wyjdzie. Pozostanę w takim razie przy tym co mi BamboszeK zaproponowałeś tylko dorzucę do tego któryś zasilacz i jej zostanie na kartę dźwiękową jeszcze. Jeżeli chodzi o kartę dźwiękową to jej polecę AIM SC8000. Dziękuję za szybką poradę bo bym stracił dużo czasu na czytaniu i szukaniu a z czasem krucho.
Zadam jeszcze pytanie z innej beczki. Posiadam staruszka kompa z prockiem dual core E2180 (lekko podkręcony), 2 Gb RAM, radeon HD4850 no i Winde 7. Uruchamianie systemu trwa troszkę ale juz się przyzwyczaiłem, syn jakoś daje radę w Minecrafta i WoT pograć jednak molestuje mnie Microsoft ze swoją aktualizacją do Win10. Warto czy będę miał jeszcze większego żółwia ? No i czy te gry będą działać bez problemu po takiej aktualizacji - bo jak nie to mnie dziecko zabije :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii jak i w praktyce Windows 10 w poborze RAMu to tak na prawdę Windows 8.1, a ten z kolei był nawet mniej kapryśny od siódemki. Przesiadka na W10 na pewno nie spowolni Ci komputera, także śmiało możesz instalować. To samo z kompatybilnością, obie gry mają swoje wersje na 10-tkę.

 

Chociaż w obecnych czasach RAM DDR2 i 3 są tanie jak barszcz, za kość 4GB płaci się 100 złotych (hala hynixa spłonęła więc na rynku pamięci ceny poszły w dół), a obecnie do prostej, płynnej obsługi komputera wystarczy spora ilość pamięci, dysk 7200 RPM i budżetowy procesor.

 

Wysłane z mojego IdeaTabA1000-F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, zapomniałem wrzucić zasilacza.

Np. coś takiego

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-pro-series-ts550w-120mm-80-bronze-p1-550s-xxb9-379507/

albo

http://www.morele.net/zasilacz-evga-401-up-to-550-watt-evga-500b-bronze-500-watt-80plus-100-b1-0500-kr-603757/

Warto też pomyśleć nad jakimś chłodzeniem/schładzaczem/coolerem (czy jak kto tam lubi :P) np. Fortis

 

A po cóż tu instalować taki potężny zasilacz, skoro w komputerze ma nie być dedykowanej grafiki? Pod pełnym obciążeniem komputer nie wykorzysta nawet połowy mocy tego zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze o mniejszej mocy nie są jakoś dużo tańsze, różnica rzędu 20zł. Szkoda nie dopłacić, może kiedyś zmieni zdanie i zechce dedykowanego GPU? Zwłaszcza że zasilacze i obudowy to najwolniej starzejące się podzespoły PC. Mój OCZ ModXStream-Pro 500W spokojnie ciągnie już drugi config nie odstając poważnie od dzisiejszej konkurencji. Może kiedyś tylko zdecyduje się na fanswapa bo wentylator czasami zaczyna terkotać :P
BTW. Co do recenzji zasilaczy polecam hardwaresecrets.com Tak rzetelnych recenzji PSU ze świecą szukać. Porządnie przeprowadzone na specjalnej aparaturze (testy polegające na podłączeniu do komputera i sprawdzenia napięć multimetrem są nic nie warte) oraz nawet z analizą użytych podzespołów. Tutaj przykład.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii jak i w praktyce Windows 10 w poborze RAMu to tak na prawdę Windows 8.1, a ten z kolei był nawet mniej kapryśny od siódemki. Przesiadka na W10 na pewno nie spowolni Ci komputera, także śmiało możesz instalować. To samo z kompatybilnością, obie gry mają swoje wersje na 10-tkę.

 

Chociaż w obecnych czasach RAM DDR2 i 3 są tanie jak barszcz, za kość 4GB płaci się 100 złotych (hala hynixa spłonęła więc na rynku pamięci ceny poszły w dół), a obecnie do prostej, płynnej obsługi komputera wystarczy spora ilość pamięci, dysk 7200 RPM i budżetowy procesor.

Pamięci bym sobie pewnie dokupił tylko moja stara płyta mało co obsługuje, taką mam: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-p31-ds3l_1x . Żeby cztery gniazda obsadzić i żeby to działało to musi być bodaj single sided czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz z palcem w nosie sobie poradzi z takim zestawem. A płyta główna masz rację, przez nieuwagę dodała mi się błędna. Rzecz jasna miałem na myśli tę: http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b150m-pro-vd-b150-ddr4-sata3-usb-3-1-matx-b150m-pro-vd-818032/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz zestaw pasuje :) . To już dam do rozstrzygnięcia mojej szwagierce.

To okropnie przepłacone komponenty, w ciągu 10 minut od napisania tego skleję Ci coś w podobnej cenie o większej stabilności i wydajności (Skylake to obecnie nieopłacalna gałąź procesorów, podatek od nowości + początkowe wyolbrzymianie cen intela to efekty tego dlaczego Skylake < Haswell). Nawet nie chodzi o to, że Skylake to procesor gorszy, po prostu MOBO do tych procesorów jest w dużej cenie, ot cała filozofia.

 

http://www.morele.net/inventory/info/uPT0e7/

 

Na integrze, z niżej taktowanym RAMem (realny przyrost wydajności na pamięciach 2133mhz jest znikomy, ba, na haswellach i buldozerach często występują spadki wydajnościowe), przede wszystkim ten zestaw posiada obudowę, której w tamtym nawet nie ma. Druga sprawa to zasilacz, w przyszłości pozwoli na ewentualne dokupienie karty graficznej. Jest modularny, co oznacza, że będzie naprawdę niezły porządek w kablach (co w prostej linii prowadzi do lepszej cyrkulacji powietrza). Obudowa posiada kontroler obrotów chłodzenia, także można skręcić gdy wentylator zacznie za głośno pracować.

 

Osobna sprawa to 4690, zdecydowanie lepszy od najniższego skylake lub 4460, spore taktowanie, nie widać potrzeby do kręcenia więc wersja z zablokowanym mnożnikiem. Do procesora najpopularniejsza płyta główna na chipset b85. Dobrze chłodzona, radiatory na sekcji zasilania, chłodny mostek północny więc jakikolwiek długi render nie jest mu straszny. Sporo portów 3.0 z tyłu, jako taka integra, chociaż można do tego dokupić aim'a.

Edytowane przez Yenna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zasilacz to zmarnowane pieniądze. Nie jest modularny, pomimo, że to Forton, to nadal jest budżetowy, nie trzyma linii 12v na takim poziomie jak chociażby podany przeze mnie Thermaltake, Chieftec lub beQuiet. Płyta główna prócz wielkiego radiatora wątpliwej jakości wokół socketa, nie posiada dobrze chłodzonych faz sekcji zasilania. No i w zasadzie cena, za taką płytę na Haswella zapłaci się o 100 złotych mniej.

 

No i nie ma obudowy, takiego zestawu nie położy się na kolanach.

 

//jakby co edytowałem tamten post, dałem link do mojej propozycji.

Edytowane przez Yenna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płytach b85 Intel wyłączył w BIOSie opcję podkręcania mnożnikiem (na nowszych wersjach BIOSa). Ma to służyć jako ochrona przed żyłowaniem procesorów na tanich płytach celem otrzymania większej wydajności słabszego procesora. Musiałby zmienić płytę główną, dokupić chłodzenie za 150-200 zł (tak aby doprowadzić do 4,3 ghz powiedzmy) i przede wszystkim utraciłby stabilność platformy (bo będzie ona wykorzystywana do obróbki grafiki i video jak rozumiem) bo takowa pracować będzie pod stałym obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest prawda, mam B85-G43 i 4690k i podkręca się normalnie na najnowszym BIOSie. Do 4,2 GHz nie trzeba nawet napięcia podnosić. Miałeś w ogóle do czynienia ze sprzętem, o którym mówisz?

 

O B85 jedyne doświadczenia mam ze sprzętem znajomego, jeżeli najnowszy BIOS jeszcze tego nie wprowadził, to widocznie moje info albo jest przyszłościowe, albo były to tylko pogłoski. Pamiętaj, że każda sztuka procesora to inna para kaloszy, ja swojego dawnego 4690k aby utrzymać na 4,1 ghz musiałem podnosić napięcie, do 4,5 ghz dobiłem tylko na chłodzeniu wodnym, a obecnie na powietrznym nie wchodzę wyżej niż 4,3 ghz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz z 4670k? 4960k mają dużo lepszą powtarzalność w podkręcaniu. Wracając do tematu to bez podkręcania lepiej wziąć 4460 i tańszą płytę, wydawanie pieniędzy na B85-G43 ma sens przy OC.

 

Jeszcze na tyle wiem jaki procesor miałem miesiąc temu w komputerze. Po prostu bywają sztuki z potencjałem OC, inne bez. Może brać i odblokowany mnożnik, do zastosowań semi-professional 4690 jest zdecydowanie lepszy, a płytę tą brałem ze względu na sporą stabilność pod dużym obciążeniem, mostek północny nigdy nie osiągnął u mnie więcej niż 36 stopni. A skoro budżet pozwala na dopłacenie 250 złotych do MOBO i CPU, to czemu tego nie zrobić.

 

Ostatecznie w tej cenie można równocześnie dołożyć do odblokowanego 4690k i na przykład Grandisa za 160 złotych. Wtedy w kwocie 2300 złotych będzie miał możliwość ciekawego OC, ale to już zależy od preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w sumie komp do pracy na programach i szwagierka się na podkręcaniu nie zna w ogóle a ja jej grzebał nie będę. Więc potencjał do OC nie jest tutaj plusem. Jak mi się to uda ładnie do kupy złożyć to już będę szczęśliwy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz z palcem w nosie sobie poradzi z takim zestawem. A płyta główna masz rację, przez nieuwagę dodała mi się błędna. Rzecz jasna miałem na myśli tę: http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b150m-pro-vd-b150-ddr4-sata3-usb-3-1-matx-b150m-pro-vd-818032/

 

Strasznie biedna płyta. DVI + VGA? Serio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności