Skocz do zawartości

Komputer stacjonarny do 1500 zł


Undertaker

Rekomendowane odpowiedzi

Tańszej płyty główniej nie ma ? Z Integry grafiki raczej korzystać nie będziesz a to wydana a nie wykorzystana kasa.

Ponoć plastikowa obudowa może się odbić na trwałości ssd, XAR pokazywał linka. Transcendy są już w nowej aluminiowej obudowie z plastikowych zrezygnowali :D

Ja bym składał sam dla przyjemności a jeszcze za to płacić ? :) a co bios też ci ustawią ? nowe płyty mają różne ficzery umilające życie.

Sprawdź jak hałasuje ta grafa przed zakupem Art chyba tu albo w SB coś wrzucał porównanie kilku grafik ...

 

Sprawdź czy zasilacz jest z tych polecanych są listy które warto brać a które omijać.

Ja tu nie widzę dobrego chłodzenia, dodatkowych wiatraków.

 

Popatrz że jak brat będzie grał a ty siedzisz obok to także słyszysz hałas jaki generuje buda podczas grania, mnie to by przeszkadzało grającemu zapewne nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No większość podzespołów jest z Pure PC i kilka (jak np. karta graficzna) wrzuciłem z tego tematu, bo tutaj była polecana. Sam nie będę składał, bo specjalnie nie umiem, mój największy wyczyn to złożenie z powrotem płyty głównej do swojego dziadowskiego PC'ta, przy czym posiłkowałem się z foto. Nie uważam też, że komputer za 3 koła jest dobry na wszelkiego rodzaju trening i dokształcanie się :) Więc pozostanę idealnym klientem i zapłacę za usługę złożenia, trudno. Ostatni przez nich złożony dotarł cały i zdrowy. Biosu w płycie głównej nikt nie będzie ustawiał ani niczego w nim mieszał. No chyba, że będzie z czymś jakiś problem, to dopiero wtedy.

 

 

Co do hałasu, to później może czegoś poszukam, bo fakt to jest wkurzające, ale jak się dzieli z kimś pokój to akurat nie jest największe zmartwienie, serio. Nawet takiego komputera czasami nie idzie usłyszeć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na pierwsze lepsze forum komputerowe, lub wyszukaj w google i poszukaj kodów promocyjnych, bo składanie komputera i dostawę do domu (lub jakiegoś taniego pendriva) można mieć w morele za złotówkę przy zamówieniach powyżej 1500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, wklepałem sobie kod promocyjny i faktycznie dają gratis złożenie kompa i wysyłkę, super. Co do pendrive'a, to teraz chyba dają gratis jakąś kartę sieciową, ale ja i tak nie chciałem tej opcji.

 

Mam jeszcze kilka pytań. Wrzuciłem ten dysk zaproponowany przez BamboszKa, retter pisze że w przypadku dysku SSD ważna jest jego obudowa (dobrze zrozumiałem?) Czy ten rzeczony dysk ma odpowiednią? Po prezentacji 3D ciężko stwierdzić, czy to plastik czy co innego.

 

No i co do tej budy, zrezygnowałem z Gladiusa m40 bo ktoś mi powiedział, że skoro tam są jakieś filtry to trzeba je będzie co jakiś czas czyścić, a i co z tego że mniej kurzu się dostanie, jak chłodzenie będzie trochę gorsze. Prawda to? Tego Zalmana wstawiłem, bo na morelach polecają, a i tu wcześniej BamboszeK podobnego (acz białego) wrzucił.

 

W tym momencie wychodzi mi jakoś 2900, więc tę stówę mógłbym dołożyć np. do jakiejś lepszej karty, chyba, że lepiej do jakiegoś procesora w tym budżecie dołożyć, żeby się w 3 tysiącach zmieścić? (No chyba, że np. lekko się przekroczy budżet, ale poprawa wydajności będzie uzasadniała wybór). Czy w ogóle jest sens? Z tego co do tej pory znalazłem, to za 750 zł około jest Radeon R9 270X Gaming, zaś za 800 Geforce GTX960. I te karty wypadaja podobnie, tzn. w benchmarkach raz lepsza pierwsza, a raz druga. Więc jak cos to chyba lepiej Radeona brać? Ma do tego 256 bit przy 128 Geforce, ale oprócz cyferek to tak szczerze się nie znam na tym. Według tej strony za to Geforce o wiele lepiej wypadła w poborze mocy i głośności działania? http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/msi-radeon-r9-270x-gaming-vs-nvidia-geforce-gtx-960

Jest też Nvidia Geforce GTX 760 który oprócz głośności i poboru mocy wygrywa wydajnościowo z Radeonem R9 270X Gaming, ale w morelach znalazłem tylko to: http://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-760-2gb-ddr5-256-bit-dvi-hdmi-dp-box-zt-70401-10p-593374/ i nie wiem, jak to się ma do tej testowanej (Na benchmarku było nvidia Geforce).

 

Żadnych innych ciekawych kart w tym przedziale cenowym nie widzę (do 800 zł). Według was w ogóle warto dopłacać do tej wersji Gaming względem zwykłego R9? Czy może za tę stówę lepiej dać lepszą budę np?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co do tej budy, zrezygnowałem z Gladiusa m40 bo ktoś mi powiedział, że skoro tam są jakieś filtry to trzeba je będzie co jakiś czas czyścić, a i co z tego że mniej kurzu się dostanie, jak chłodzenie będzie trochę gorsze. Prawda to? Tego Zalmana wstawiłem, bo na morelach polecają, a i tu wcześniej BamboszeK podobnego (acz białego) wrzucił.

Mam w obudowie podobne filtry do tych z Gladiusa i sporo grubego kurzu zatrzymują, po 2-3 miesiącach w środku nie latają koty. Bez filtrów ten kurz zwykle ląduje na wiatrakach i radiatorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zasilacza - nie, spokojnie możesz wziąć coś w okolicach 200zł np thermaltake se530, wtedy wydasz prawie równo 3000zł.

Do płyty - to zależy od Ciebie, czy potrzebujesz dodatkowych portów usb 3.0, miejsc na karty rozszerzeń itp.

Do grafiki - tak i można by nawet pokusić się o GTX 770 (lub R9 280X) jeżeli jesteś wstanie naciągnąć budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co powiecie na to w takim razie: http://www.morele.net/inventory/info/d9234k/

 

W zasadzie wybór rozbija się o droższą płytę główną i zasilacz, a lepszą/tańszą kartę graficzną. Przy czym tu widzę że karta jest wyraźnie lepsza od takich GTX 960 czy R9 720X Gaming, a płyta główna (Arthass zdaje się wrzucał) ta tańsza z zestawu powyżej ma też 4USB jak ta lepsza. I teraz czy warto oszczędzać na płycie, czy wpłynie to realnie na osiągi komputera?

 

Ten zasilacz faktycznie będzie dobry? Nie znalazłem narzekań w sieci, w morelach bestseller, zawsze to 60 zł w kieszeni.

 

No i pytanie co do budy - może taka być, czy jednak jakąś inną lepiej wybrać? Nie chodzi mi o wygląd, a jedynie kwestie użytkowe, żeby tam jak najlepiej chłodziło w środku co by żadnych problemów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany:

 

Karta - kompletnie nieopłacalna, szczerze - dołóż trochę i kup używkę GTXa 970, za ~1300 wyrwiesz, masz dalej masę gwarancji, o niebo lepszą wydajność, inwestycja na lata

 

Dysk HDD - tylko WD/Seagate ze wskazaniem na WD (Blue rzecz jasna)

 

Dysk SSD - w tej cenie tylko Crucial M550, na allegro jest za 219 albo 239, bierz bez wahania (aukcja bodaj sklepu satysfakcja)

 

Obudowę możesz zmienić jeśli chcesz na Zalman R1, w tym budżecie nie ma wielkiego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że komputer musi być złożony "na raz", a i koniecznie nówki. Czyli nie opłaca się R9 280X względem GTX'a 960? A czy GTX'a 960 warto brać zamiast Radeona R9 270?

 

 

Co do dysku, to na początku w koszyku miałem właśnie tego WD Blue, bo takiego polecają na PurePC (już któryś miesiąc z kolei go w zestawieniach widzę). Natomiast polecono mi Toshibę ze względu na mniejszą awaryjność, więc się tym zasugerowałem, ale jeśli to niekoniecznie prawda, to powrócę najwyżej do tego WD.

 

Crucial na morelach już za drogi. Generalnie chcę jeśli już to nieznacznie przekroczyć budżet 3000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im droższe karty tym mniej opłacalne, ale jak chce się grać w najnowsze gry, to trzeba trochę wydać. Moim zdaniem, R9 270 to karta dla niedzielnego gracza i lepiej dołożyć choćby do GTX 960, który będzie optymalnym wyborem dla osób, które nie muszą mieć włączonych wszystkich wodotrysków. R9 280X jest tylko trochę droższy od GTX 960, ale posiada 3GB pamięci graficznej, przez co powinien cieszyć nieco dłużej. Żeby kupić GTX 970 musiałbyś sporo dołożyć, lub zrezygnować z SSD lub i5tki, co jest nieopłacalne. Nie wiem jak bardzo Ci się spieszy z kupnem komputera, ale sugerowałbym trochę poczekać. Za 2 dni powinna odbyć się prezentacja nowych radeonów i do 2 tygodni nowe karty powinny znaleźć się sklepach. To może trochę namieszać, niektóre karty mogą stanieć, być może pojawi się nowa ciekawa opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Apropos ramów, dorzuć parę groszy a dostajesz a klasę lepsze

 

Co do dysku twardego, bierz WD, albo blue albo dorzuć do Black, ten blue jest polecany od paru dobrych lat

http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-tactical-8gb-2x4gb-low-profile-blt2c4g3d1608et3lx0ceu-578228/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć,

 

 

Odświeżam temat, bowiem kuzyni mają problem z komputerem. Mianowicie, PC restartuje się podczas grania (nie wiem dokładnie, czy chodzi tu o konkretną grę, czy też o jedną - coś o czołgistach, chyba online). Podczas prac biurowych czy przeglądania Internetu nic złego się nie dzieje. Podobno był ktoś u nich i majstrował coś przy karcie graficznej (obniżanie zżerania zasobów czy co). Ja standardowo w przypadkach problematycznych jeśli chodzi o działanie peceta zalecam skanowanie i dokładne czyszczenie komputera, ewentualnie reinstalacja systemu, ale co, jeśli to problem sprzętowy? Komputer był zakupiony jako nowy w morelach w styczniu 2015. Na logikę gwarancja powinna być, tylko jak postępować w przypadku problemów z komputerem i nieumiejętności jednoznacznego zweryfikowania w czym tkwi problem? No bo wstępnie poczytałem różne strony w Necie i to może być karta, zasilacz, ramy, procek... Ktoś ma jakieś doświadczenia?

 

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przed resetem wywala niebieski ekran to po ponownym uruchomieniu systemu powinno wyświetlać kod błędu (BCCode), np. jak ten ktoś kto majstrował przy karce podkręcił jeszcze procesor a dał za niskie napięcie to będzie się resetował pod obciążeniem. Jak się po prostu nagle resetuje to może być problem zasilacza, może się przegrzewać, nie wiadomo. Z informacji że to komputer z morele ciężko coś stwierdzić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Nie mam dostępu do tego komputera, ale przekażę komu trzeba, żeby sprawdził te rozwiązania.


W międzyczasie mam inny problem, a dokładniej kolega. Kupił sobie nowy komputer, zainstalował Windowsa 7. Okazało się, że po instalacji jest problem ze sterownikami i w tym nie ma Internetu. Zainstalował z płytek które dostał wraz z kompem co się dało, dźwięk i grafika normalnie poszły, nie ma żadnych ikonek typu przekreślony krzyżyk z komputerem (jak np. kabel siecowy jest odłączony), wszystko jest wykryte, ale Internetu dalej nie ma. Po włączeniu przeglądarki wyskakuje komunikat z poradami, kilka punktów, w tym ta, o zmianie karty sieciowej - wtedy należy się kontaktować z dostawcą sieci niby. Czy nie da się w takiej sytuacji nic zrobić? Na wcześniejszym komputerze Net śmigał, w tym także na Windowsie 7.

Płyta główna Gigabyte GA-H81M-HD3, H81, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, mATX (GA-H81M-HD3)

 

 

Internet nie wiem do końca jaki jest, w bloku, kolega ma jakiś kabel, żadnych modemów chyba nie ma.

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aby nie zakładać nowego tematu to podepnę się tutaj.

Dostałem misję złożenia nowego komputera dla szwagierki. Budżet to 2200 PLN i musi być na raty.

Programy z jakich korzysta szwagierka to: Adobe Lightroom, Adobe Photoshop, Artister, Finale + jak wiadomo przeglądarka, jakiś streaming radia, odtwarzacz muzyczny itp.

Co potrzeba:

- płyta główna,

- procesor,

- RAM,

- karta dźwiękowa,

- karta grafiki ( to tylko jeżeli jest wymagane do wymienionych programów ),

- karta sieciowa ( jeżeli zintegrowana nie da rady ),

- karta telewizyjna ( jakaś stara jest na PCI więc chyba opcja ),

- napęd DVD / BD,

- obudowa.

 

Ja już niestety dawno wypadłem z obiegu ale wiem, że są na forum ludzie znający się na sprzęcie i będący na bieżąco.

W razie gdyby potrzebne były jeszcze jakieś dane to się wypytam.

Aha, komp od biedy nie musi być złożony bo powinienem sobie jakoś dać radę :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności