Skocz do zawartości

Komputer stacjonarny do 1500 zł


Undertaker

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer mam mocniejszy od tego w wątku bo i5-4460 i HD7850 i do tego 4GB RAMu. Mówienie że 8GB jest trochę na wyrost, osobiście nie zauważam braków pamięci a wszystkie gry chodzą na high bez przycinek z przeglądarką w tle. Chciałem dokupić kolejne 4GB ale raczej na zapas bo ram jest tani. Imho w tej cenie 4GB spokojnie wystarczy.

Zakup gotowego komputera na allegro to najgorsze co może zrobić. Ten z linka jest tragiczny, nie dość że wolny to pewnie części to najtańszy chłam który będzie się ciągle psuł.

Edytowane przez BamboszeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej trochę poczekać i dołożyć. Bo w sumie już gamingowy to jak tutaj było napisane : 3=3,5 koła. Jakiś i5 wyższy, grafikę pokroju gtx760 8gb ramu i wszystko leci. No i bedzię jakiś czas zanim przestanie "wcale" latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk, że komputer potrzebny jest w miarę szybko, tak na za tydzień, maksymalnie dwa. Więc czekanie raczej nie wchodzi w grę, jakieś dalsze dokładanie też raczej nie. Maksymalnie do tych 1800-2000 być może, ale to jeszcze bym musiał dopytać, dalej już wątpię. Kwoty rzędu 3k odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 gb w komputerze za 1500 zł? Inne części za bardzo na tym ucierpią.

 

Co zrobią??? Ten komputer jako, że ma dość słaby procesor i standardowy dysk miast ssd będzie "cierpiał" właśnie przez to 4GB. Szczególnie, że ma przyzwoitą kartę graficzną i ma być dla młodych chłopaków czyli będzie do grania.

 

Ucierpią. Chcąc dołożyć 100 zł na jednej części, będzie trzeba uciąć 100 na innej (jeśli mamy trzymać się budżetu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker, Twój zestaw jest ok jeśli bierzemy pod uwagę niskobudżetowe podzespoły ;). Jednak kupowanie PC na początku roku jest trochę nie na miejscu. Ceny poszybowały w górę. Sprawdzałem przed nowym rokiem i jakiś tydzień temu to ceny poszybowały średnio o 100zł w górę na podzespołach, widać to np. w procesorach i kartach graficznych. Jeśli jest możliwość poczekania z zakupem to lepiej poczekać około 4-6 tygodni. Za nie długo jakieś nowości mają być na rynku więc ceny mogą nieco spaść po ich premierach. Jeśli jednak ma być ten PC to bierz to co masz :) nic innego się nie wykombinuje w przedziale cenowym który podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż, nawet przy tych 2000 wolałbym dołożyć do lepszego procesora i grafiki, niż do RAMu. Ja mam 4 GB i ani razu nie miałem sytuacji w których miałbym pełne zużycie (pomijając puszczanie źle napisanego kodu ;) ).

 

Podwyższając budżet, moim zdaniem opcje są takie:

1) Zmiana procesora na i3-4160

2) Zmiana grafiki na GTX750Ti/ R7 265 - więcej do tego procesora nie ma co pchać

3) Dysk SSD

 

A ceny faktycznie są takie sobie, jeszcze nie tak dawno ten zestaw wyniósłby sporo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak wy to robicie, że przy 4GB ramu macie zapas :D u mnie to non stop prawie zapchana :D. No, a ceny kosmiczne są ze względu na początek roku i drożejący dolar. Za chwile to on się zrówna z euro :). A z tym dyskiem SSD bym się wstrzymał albo kupił mniejszy dysk SSD(120GB) i do tego zwykly HDD na dane itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wy to robicie że w aplikacjach 32bit macie 8gb zajęte??? 4gb styka w zupełności. MultiTalking? Gra lub przeglądarka i tyle. Grafika następnie ssd to będą odczuwalne różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 8gb do gier używam. Shadowplay czy fraps w tle, msi afterburner i każda ponad 5gb zajmie. Na co dzień mam 20 kart chrome + podrasowany foobar + jakiś office i zdarzy się 4gb przekroczyć.

Nie możliwe :D aplikacje 32bitowe maja ograniczenie do 3.4gb ramu. W dodatku 12latek nie będzie miał podrasowanego foobara, shadowplay'a, twitch'a czy serwera plex odpalonego wraz z simsami lub czołgami. Mi czasem i 64gb mało ale jak to się ma do komputera dla dzieciaków ?

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio składałem sobie kompa, też miał być w tych okolicach, ale trochę naciągnąłem budżet :P Niemniej jednak podam tutaj opcje nad którą się zastanawiałem (składak):

 

Zalman Z3 Plus ~150zł

Gigabyte GA-H81M-HD3 ~220zł (chyba najtańsza opcja, która obsłuży procesory Haswella)

GoodRam Play 8 GB GY1600D364L9/8GDC (2x4GB DDR3) ~285zł

Intel Core i5 4460 ~770zł

Corsair VS 450W ~160zł (trzeba wyłączyć dodatkowe stany prądowe Haswella w Biosie, gdyż ze względu na budżet zasilacz ich nie obsługuje)

Zintegrowana (Najsłabsze ogniwo, ale lepsze to niż nic. Wymienić najszybciej jak się da przynajmniej na MSI R9 270 GAMING 2G ~650zł lub MSI R9 270x GAMING 2G ~730zł)

Co do dysku, nie mam pojęcia. Pasowałby jakiś SSD, ale drogo wychodzi.

Bez dysku jest 1585zł. Jeśli 1500zł to absolutne maksimum, wymieć procesor na Intel Core i3 4160 (~460zł), wyjdzie 1275zł bez dysku. niemniej jednak pod gry przydałaby się jakaś dedykowana karta graficzna, choćby najtańsza Sapphire 11216-11-20G (~220zł), co wraz z dyskiem przekroczyłoby budżet o te 100 czy 200zł.

Ja bym poszedł w stronę opcji z i5 4460, po czym dozbierał do karty graficznej. Ewentualnie można przyciąć pamięć ram do 4GB. Dysk fajnie gdyby był SSD, nawet najtańszy model typu Goodram SSDPR-C40-120 (~210zł), ale wtedy raczej 1-2 zainstalowane nowsze gry naraz to maks.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie pozostać przy i5-4460. Za 200-250zł kupisz HD7770 czy nawet HD6870 które zje tego Sapphire i pozwoli pograć w większość gier.

BTW. ceny poszły strasznie w górę, jakiś czas temu za 4460 dałem 650zł i 220 za GA-B85M-D3H.

Edytowane przez BamboszeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie:

 

Jeśli jednak będziesz chciał dołożyć do 2000-2500.

 

Tutaj 1750 zł bez karty graficznej.

http://www.morele.net/inventory/info/xAaIVW/

 

A jeśli chodzi o grafikę to:

 

-gtx 750/750ti ~< radeon 270/270X ,ale do gtx 750ti można spokojnie brać zasilacz 350w

-radeon 7770/7790 ~= radeon 260/265

-radeon 7850/7870 ~= radeon 270/270x

 

~= Są to te same karty, ale te drugie są "odświeżone" i podkręcone.

 

W tej chwili na allegro jest używany radeon 270 z lutego za 520 zł.

http://allegro.pl/msi-radeon-r9-270-gaming-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-gw-i5007214994.html

 

Najlepiej poczekać na powrót cen do normalności, ale dolar podrożał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz mógłby być tańszy... Pod budżetowy zestaw nie trzeba cudów. Co do jednego jesteśmy zgodni - pod gry procesor i5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal nie rozumiem jakichś "planów na przyszłość" w przypadku kiedy jasno zostało określone że ma to być kupione na teraz i ma spełnić oczekiwania. I taki komputer jak podany na pierwszej stronie za te 1500-1600zł spokojnie spełni takie oczekiwania, film się obejrzy, internet też a i pogra we wszystko co jest obecnie na rynku.

 

Ja nie rozumiem tego gonienia za tym "co najlepsze" jeśli tego się w żaden sposób nie wykorzysta. A i nie sądzę żeby Ci nastolatkowie byli maniakami osiągów komputera w grach dla samego takiego faktu. Raczej gry mają po prostu działać, nie zacinać się i tyle. A czy On ustawi cienie i wodę na ultra czy na medium... no bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker, Twój zestaw jest ok jeśli bierzemy pod uwagę niskobudżetowe podzespoły ;). Jednak kupowanie PC na początku roku jest trochę nie na miejscu. Ceny poszybowały w górę. Sprawdzałem przed nowym rokiem i jakiś tydzień temu to ceny poszybowały średnio o 100zł w górę na podzespołach, widać to np. w procesorach i kartach graficznych. Jeśli jest możliwość poczekania z zakupem to lepiej poczekać około 4-6 tygodni. Za nie długo jakieś nowości mają być na rynku więc ceny mogą nieco spaść po ich premierach. Jeśli jednak ma być ten PC to bierz to co masz :) nic innego się nie wykombinuje w przedziale cenowym który podałeś.

A kurs dolara wziety pod uwage. Jak tak dalej pojdzie to bedzie tylko drozej i nawet wchodzace nowosci nie zniweluja wzrostu kursu USD.

 

Naskrobane wirtualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie, zestaw z drugiej strony można brać, ale polecam wybrać obudowę z filtrami na wlotach powietrza, coś jak gladius m40.

 

Podziękujesz mi za to, gdy będziesz go czyścił :P, u mnie po pół roku 0 kurzu w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie ma pogoni za tym co najlepsze. Taki Radeon R9 270 to karta dla średnio wymagających graczy. Płyta główna i zasilacz to najtańsze, przyzwoite rozwiązanie dla graczy. Z ramem można zejść do 4GB, choć te 8GB jest niepisanym standardem, biorąc pod uwagę wymagania nowych systemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ciągła pogoń, zamiast dopracowywać gry to lepiej wrzucić jeszcze lepszy silnik graficzny. I powstają gry z mega wymaganiami i bugami. A ludzie za tym pędzą.

A na takim zestawie z pierwszej strony wszystko będzie ładnie grało. No, może do Wiedźmina 3 :P

 

A w kwestii ramu to zapotrzebowanie systemów nie zmieniło się ani trochę od 2009 roku w kwestii użytkowników domowych. Już prędzej programy zżerają coraz więcej pamięci, ale te 4gb to wciąż bardzo dobre rozwiązanie dla przeciętnego użytkownika. Nie przesadzajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności