Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputer stacjonarny do 1500 zł


Undertaker

Rekomendowane odpowiedzi

Ale my tutaj piszemy o "gejmerach" :D To jest bardziej wymagający użytkownik :P Można na początek dać te 4GB, dysk nie musi być imo 1TB (do niedawna sam siedziałem na 160GB :o ). Moim zdaniem jak już kupować nowego kompa pod gry to przynajmniej na procesorze i3. Ten i5 co podałem wyżej to na dzień dzisiejszy rozwiązanie optymalne. W tym budżecie trzeba oszczędzić albo na procku albo grafikce niestety... Ale jednak kupić jakąś grafikę przynajmniej w okolicach 200zł by się przydało. Osobiście rozglądałbym się w części przypadków za używanym sprzętem. Dużo jest ludzi, którzy tak jak napisałęś, gonią cały czas za najlepszych, więc można skorzystać kupując za 50-70% ceny.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, używki też uważam za świetny kierunek jak ktoś lubi dużo grać na komputerze, a nie chce bezsensownie "gonić".

 

I średnio rozumiem to odejście od AMD - trzeba by wejść na stronkę z benchmarkami i poczytać jak się tam ją do i3 bo tutaj może być jakieś pole do oszczędności - ale rynku obecnego nie znam. Do gier to jednak głównie karta graficzna, płyta główna też nie musi być nie wiadomo jaka...

 

Ale tutaj jak ma być sprzęt dla nastolatków to ja bardziej rozumiem to na zasadzie że od czasu do czasu sobie pograją, ale jak wyjdzie gra która im nie zadziała to tragedii nie będzie. A w używki taki rodzic który chce kupić i mieć spokój, raczej bawić się nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na takim zestawie z pierwszej strony wszystko będzie ładnie grało. No, może do Wiedźmina 3 :P

 

Ja się łudzę, że odpale W3 na dwóch rdzeniach 2 GB RAM i radku 4850 :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo szukać nie trzeba, naprawdę. Autor napisał, że ma 1-2 tygodnie. W tym czasie idzie o wszystko dopytać, uzgodnić, nawet utargować trochę cenę. Ja na przykład trafiłem na kolesia, który wymieniał sprzęt w firmie, dostałem kopie faktury do sprzętu, zestaw w zasadzie jak ze sklepu. Oczywiście trzeba też uważać na cwaniaczków, takich również nie brakuje. Ja na przykład w cenie ramu ddr3 8GB dostałem używane 16GB, umówiliśmy się na gwarancję rozruchową, puściłem sobie kilkunastogodzinne testy, wszystko w porządku. Są podzespoły, których jednak nie kupiłbym w używanym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że można nie oznacza że takiemu rodzicowi który po prostu chce kupić dziecku komputer będzie się chciało. Ja w pełni zrozumiem że woli On dopłacić do nowych podzespołów i nie "szukać szczęścia" - kosztem trochę słabszych komponentów.

 

Sam jak kupowałem lapka to brałem to co w danym momencie było polecane najbardziej. Źle na tym nie wyszedłem, teraz z pewnością pokierowałbym się inaczej, ale dopiero mając styczność z tym co już wziąłem wiem czego teraz bym oczekiwał.

 

A co do Wiedźmina to ja na moim 660m też raczej żadnych szans nie mam. Ale jakoś ciśnienia nie mam - choć chciałbym zobaczyć jak to wszystko wygląda, jak zrobią świat i interakcje.

Edytowane przez iMpus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foobar + GG + Eset antywirus + uTorrent + 34 zakładki w operze na Win 8.1 64 bit Pro.

 

Zżera w tym momencie 57-58% pamięci z 4GB. Nie wiem jakie te strony otwiera Twój potomek.

 

No i do tego te laptopowe tałatajstwa jak sterowniki od grafiki, czy touchpada. Sykdrive itd.

 

Ostatnio najbardziej zawaliłem pamięc jak włączyłem podsłuch sieci w WireSharku na dobry czas - nie wiem czemu ale zaczął zżerać aż 1,6GB.

Edytowane przez iMpus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "nie chce mi się" nie posiadam lekarstwa. Komputer kupuje się zwykle na kilka lat. Mnie się wydaje, że warto zadać sobie trochę wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 8 GB, tylko w wypadku oprogramowania inżynierskiego bądź gier przekraczam 4
standardowe użytkowanie: kilka zakładek przeglądarki, foobar, w tle antywirus i w tej chwili 2.6 GB zajęte.

Z tego co zauważyłem, to i Winda 8.1 i aplikacje jakoś mniej zasobów żrą niż win 7 - przy podobnym użytkowaniu na siódemce mniej więcej gigabajt RAMu więcej zajęte było.

Jak komp ma być stawiany na siódemce, to 4 GB moze być mało. Na Win 8 już można się mieścić bez grania i odpalania cięższych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat teraz mam 5GB zajęte. 20 kart Chrome, większość po 100-200mb + InkScape 100mb, eagle 150mb, word 50mb, foobar 250mb... I się nazbiera. Głównie przez Chrome.

Jak system ma dostępne 8GB to szaleje, na 4GB bym się pewnie zmieścił z tymi procesami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i śmieję się z ludzi którzy twierdzą że za 1500 nie da się złożyć kompa do gier.

Złożyłem bratu za 1200 zł kompa do gier, nie spotkał się jeszcze z grą która przy 1920x1080 nie chodzi na maksymalnych albo wysokich detalach.

Wystarczy nie kupować gotowców które pomimo ceny 1500 zł są warte 700 zł jak nie mniej, tylko złożyć kompa samemu, lub napisać na forum do tych celów stworzonym gdzie podadzą najlepszy zestaw w tej cenie i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie:) Ja i mój kolega też złożyliśmy kompy do 1500, ja w zeszłym roku, on teraz. Oboje zadowoleni, setupy podobne

 

U mnie ponad rok temu zmiescilem sie z:

h81m, - nowe

g3420 - wypas, tani dobry procek. -nowy

asus radeon hd6850 wersja oc - używka

4GB ram 1600, jakieś niskie cl -nowe

ssd 128 GB + 500 GB 7200 seagate - nowe

zasilacz 450w jakaś używka z "białej" listy;) Duży amperaż na liniach +12v itp.

obudowa cooler master elite 130-nowe (sama obudowa 200zł, ale chcialem miec malego kompa z dobrą wentylacją, jest wypas)

Crysisa 2 przeszedłem na w pełni wypasionych detalach bez najmniejszej przyciny, w crysis 3 już trochę niżej ale nadal śmiga. WOT lata, Itp itd.

 

Są gry które nie będą dobrze chodzić, ale bez przesady, że się nie da na tym pograć, bo z takiego starego radeonka można wiele wydusić. Żeby złożyć sprzęt który jest zauważalnie lepszy to już kwota wg mnie o min. 1k zł większa;P

Edytowane przez canar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje że to kwestia kupującego i Jego wola w jaki sposób wyda swoje pieniądze.

Kiedy ktoś zadaje pytanie na publicznym forum to dlatego, że przeważnie chce usłyszeć co mają na ten temat do powiedzenia inni ludzie. Przedstawiłem zatem moje zdanie. Autor pytania może z niego skorzystać lub nie, nie przymuszam. Jestem też przekonany o jego świadomości posiadania własnej wolnej woli, nawet bez Twoich odkrywczych stwierdzeń. Po co prowadzić dyskusję, jeśli nie można wyrażać własnego zdania? Podsumowując, jeśli chciałbyś przedstawić jakieś sensowne argumenty na temat poruszonego wątku, pomijając kwestie tego Co autor może uczynić w ramach Jego wolnej woli, chętnie poczytam.

 

Obszerne zagadnienia wolnej woli odłóżmy na inna dysputę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc napiszę raz jeszcze to co wytknąłem - chcąc bawić się w używki w tego typu sprzęcie trzeba się odrobinę na tym znać, albo mieć czas i chęci żeby się w to pobawić.

 

I nie ma co radzić że trzeba kupić 8gb ramu, dysk ssd najlepiej i albo dobry procek albo dobrą grafikę - a później "dozbierać" na to, to i tamto.

Najlepiej po prostu wziąć sprzęt o zrównoważonych możliwości poszczególnych jednostek z uwydatnieniem karty graficznej pod gry, bo resztę wymagań taki komputer również spełni. I taki był proponowany na pierwszej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatecznie kupiłem ten zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/aXpAz0/ + do tego jakieś DVD. Dzisiaj już testuję, wszystko wydaje się być ok, więc dzięki za pomoc :) Kto wie, może niedługo poszukam jakiegoś zestawu dla siebie i wtedy na pewno też zajrzę do tego tematu/ew. popytam dalej, oczywiście samemu też interesując się tematem.

 

 

Komputer potrzebny był raczej na teraz, jutro bądź pojutrze go zawożę. Ciocia czekać zbytnio nie chciała, a że teraz taki kurs dolara... Używki nie wchodziły w grę. Może jak będę sobie składał sprzęt, to zaryzykuję.

 

 

Dzięki jeszcze raz za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lepiej wziąć przyzwoitszego procka (np jakas i5) i lecieć na integrze niz ladowac w grafike w tym budzecie.

edit - wlasnie przeczytlame ze gry - no to nie wiem, na integrze bez problemu popularne, internetowe gierki będą smigac (lol, czolgi, csgo etc). Grafike bym dokupil z czasem, postawil na rozwoj xD

LoL po zmianie mapy nawet na mocniejszym sprzęcie potrafi przyciąć (mam i5 750 i GTX 760 - są spadki do 30-40 klatek i to nie w maksymalnych ustawieniach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności