Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputer stacjonarny do 1500 zł


Undertaker

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

 

Jak w temacie, szukam jakiegoś PC'ta (nie dla siebie, zastosowanie ogólne, w tym również do gier) do 1500 zł. Czy znajdzie się już jakiś gotowiec warty uwagi? Czy tylko i wyłącznie "składak"? Może znacie jakieś strony, gdzie są podane różne konfiguracje, coś jak tu: http://www.morele.net/wiadomosc/konfigurator-komputer-dla-gracza-do-1500zl/944/ ?

 

 

Sam się niestety zbytnio nie znam (mój PC ma już prawie 7 lat), choć oczywiście w najbliższym czasie zamierzam co nieco się dowiedzieć, rozeznać, bo i kto wie, może i ja będę zmuszony do zmiany ;)

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wziąć przyzwoitszego procka (np jakas i5) i lecieć na integrze niz ladowac w grafike w tym budzecie.

edit - wlasnie przeczytlame ze gry - no to nie wiem, na integrze bez problemu popularne, internetowe gierki będą smigac (lol, czolgi, csgo etc). Grafike bym dokupil z czasem, postawil na rozwoj xD

Edytowane przez untilited
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co? Autor jasno przedstawił czego po propozycjach oczekuje - i ktoś kto taki komputer zakupi będzie szczęśliwy jeszcze sporo czasu. A i w gry pogra spokojnie.

 

Większość rzeczy które na komputerze robi przeciętny użytkownik nie wymaga nie wiadomo jakich procesorów i kart graficznych - wyjątkiem są gry. Ale na takiej karcie graficznej pogra się raczej we wszystko co teraz jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem podobny dylemat to kupiłem młodemu Della T20 i do tego włożyłem GTX750.

Młody gra w co podejdzie i działa jak ta lala.

M

Edytowane przez sp5it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/TfHF27/
http://www.morele.net/inventory/info/NdG2eV/
Dwa zestawy na szybko. No niestety prawda jest taka, że za 1500zł to nic się nie złoży. Drugi zestaw jest o tyle dobry, że ma procesor z odblokowanym mnożnikiem i można w łatwy sposób go podkręcić i tym samym wyprzedza praktycznie każdą i3 i dogania nieco i5. GF750 to taka najtańsza i najrozsądniejsza karta w tym przedziale cenowym. Cena przekracza Twój budżet o całą kartę graficzną ale na pewno będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Podane wyżej propozycje przedstawię komu trzeba.

 

 

@Zwierzix - a to nie jest tak, że do 1500 to nie złoży się nic sensownego jeśli jest się, pozwolę sobie użyć stwierdzenia, "hardkorowym graczem"? Czyli wymagane non-stop 60fps w najwyższej możliwej rozdzielczości itp. Piszę, gdyż zastanawiały mnie zawsze takie opinie. Sam jak kupowałem komputer dla siebie (w 2008) to był to sprzęt nie najnowszy jak na tamte czasy, a i tak w GRiDa, Assassin's Creed'a czy Crysisa mogłem grać bez problemu. W przypadku tego ostatniego, to pewnie nie na najwyższych detalach, ale po oczach też nic nie kłuło :) Ostatnio jednak jest gorzej z nowymi FIFA'mi/PES'ami (już pal licho wymagania sprzętowe, a software'owe - trzeba mieć np. Windowsa nowszego niż XP). Niemniej jednak, zauważyłem, że taki PES 2013 działa lepiej na moim sprzęcie niż na komputerze taty (kupionym w markecie, ma na pewno więcej RAMu, lepszy dysk, procesor to chyba coś z i3, karta zintegrowana). Mój był kupiony na alle (E2200 2.2GHz, 2GB RAM, HD4850 1GB - miałem GT9600 512 chyba, ale się spaliła).

 

 

Najtaniej więc wyszłaby propozycja użytkownika @sp5it (bo w tym zestawie mac_1) już cena nieco podskoczyła, ale dalej nie jest źle. Droższe są te ostatnie, ale tu rozumiem, że najlepsze? A odnośnie tych tańszych - w tym Dellu T20 od razu moją uwagę zwrócił procek, bo to Pentium Dual Core - a to jest chyba gorszy typ niż Core 2 Duo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam nie jestem hardcorowym graczem, na co dzień używam już nieco archaicznego laptopa :) ale w temacie sprzętu i opłacalności jestem w temacie. Zestaw dla hardcorowych graczy to wydatek minimum 3,5tyś ;). Podstawą solidnego i niezawodnego PC'ta jest dobra płyta główna. Zestawy sprzedawane w marketach zazwyczaj mają najtańszą płytę główną byleby tylko obsłużyła to co trzeba, a później klient się dziwi czemu nowszy sprzęt chodzi wolniej od starszego. Drugą sprawą jest dobry, firmowy zasilacz, który powinien mieć zapas mocy. W przypadku takich zestawów z marketów jest podobnie co z płytami głównymi, byleby pociągnęło. Ostatnią rzeczą jest procesor. Tutaj już jest większe pole manewru ale na obecny moment to opłaca się brać tylko intele. AMD jak na razie nie wydało nic sensownego, a ostatnia seria FX to istne grzałki a wydajność przeciętna. Pamięć RAM, dysk twardy, karta graficzna to już zależy od głębokości portfela :). Jeśli nie będzie zabawy w podkręcanie to pierwszy zestaw bym polecił. Dwa rdzenie fizyczne, cztery logiczne, sprawdzona i dobra płyta główna, stabilny zasilacz, a i na integrze się pogra w jakieś gierki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam nie jestem hardcorowym graczem, na co dzień używam już nieco archaicznego laptopa :) ale w temacie sprzętu i opłacalności jestem w temacie. Zestaw dla hardcorowych graczy to wydatek minimum 3,5tyś ;). Podstawą solidnego i niezawodnego PC'ta jest dobra płyta główna. Zestawy sprzedawane w marketach zazwyczaj mają najtańszą płytę główną byleby tylko obsłużyła to co trzeba, a później klient się dziwi czemu nowszy sprzęt chodzi wolniej od starszego. Drugą sprawą jest dobry, firmowy zasilacz, który powinien mieć zapas mocy. W przypadku takich zestawów z marketów jest podobnie co z płytami głównymi, byleby pociągnęło. Ostatnią rzeczą jest procesor. Tutaj już jest większe pole manewru ale na obecny moment to opłaca się brać tylko intele. AMD jak na razie nie wydało nic sensownego, a ostatnia seria FX to istne grzałki a wydajność przeciętna. Pamięć RAM, dysk twardy, karta graficzna to już zależy od głębokości portfela :). Jeśli nie będzie zabawy w podkręcanie to pierwszy zestaw bym polecił. Dwa rdzenie fizyczne, cztery logiczne, sprawdzona i dobra płyta główna, stabilny zasilacz, a i na integrze się pogra w jakieś gierki :).

 

 

Powiedz mi co ma jakość płyty głównej do szybkości zestawu na jej bazie złożonego? I czym tak naprawdę będzie się różnił (pod względem szybkości działania) zestaw złożony na budżetowej MSI za 300zł od wypasionego Maximusa Asusa za 1000zł (na tym samym chipsecie rzecz jasna).

 

Składając komputer do gier bierzemy pod uwagę trzy rzeczy: CPU/GPU/RAM. Co na dzień dzisiejszy (jako rozsądne minimum) oznacza to chociaż najwolniejsze i5 Intela, GF 750Ti nVidii/R280 AMD + 8GB RAM.

 

Na czymś słabszym nie ma sensu się męczyć. Z tym, że stajonarkę gameingową trzeba wydać te 3K. I w tym jednym się z Tobą zgadzam.

Edytowane przez Thomm
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli płyty główne za ledwo ponad 100zł, które ładują tam. No i dużo ma to do tego ;). Mogą być niestabilne sekcje zasilania i inne dupsy, a później wszystko się sypie albo niestabilne. Wiem bo często klienci przychodzą do profesjonalnego sklepu komputerowego w moim mieście gdzie mam znajomego i właśnie takie rzeczy się dzieją, a oni zdziwieni. Ja nawet jako dzieciak miałem podobną sytuację i nigdy w zyciu już nie kupie żadnego PC w markecie. Nie będę się więcej na ten temat rozpisywać, wystarczy użyć google.

Edytowane przez Zwierzix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli płyty główne za ledwo ponad 100zł, które ładują tam. No i dużo ma to do tego ;). Mogą być niestabilne sekcje zasilania i inne dupsy, a później wszystko się sypie albo niestabilne. Wiem bo często klienci przychodzą do profesjonalnego sklepu komputerowego w moim mieście gdzie mam znajomego i właśnie takie rzeczy się dzieją. Nie będę się więcej na ten temat rozpisywać, wystarczy użyć google.

 

 

Naprawdę, nie ucz mnie używania gugla.

 

:)

 

Pisząc swój post miałem na myśli to, że kupno taniej płyty nie ma praktycznie żadnego wpływu na szybkość działania zestawu, tylko na jego stabilność. Poza tym to już nie czasy ECS'ów PC Chipsów i innych wynalazków, gdzie każdy egzemplarz mobo takiego "producenta" chodził inaczej/sprawiał większe lub mniejsze problemy. Teraz kupując nawet budżetówkę AsRocka, MSI, Gigabyta szybkość działania zestawu opartego na takowej płycie praktycznie nie różni się od konstrukcji dużo droższych. I do stabilności też nie można się specjalnie przyczepić - na szczęście. Lepsze sekcje zasilania? Okej, tyle, że my tutaj rozpatrujemy zestaw za 1,5k gdzie o o/c praktycznie nie ma mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem żadnego zamiaru Cię urazić :) po prostu lektury na ten temat są spore, więc wystarczy wstukać w google :). No i przede wszystkim stabilność powinna być na pierwszym miejscu. No to wrzuć na pokład najtańszą płytę główną jakiegoś producenta i do tego i5 albo i7, a wrzuć jakąś płytę za około 400zł z tymi samymi procesorami. Zauważysz różnicę w działaniu, nie są to jakieś kosmiczne różnice ale są. Poza tym lepsze zarządzanie pamięcią jest w lepszych płytach głównych. Nie obniża żadnych taktowań ani nic. Jeśli ktokolwiek się mnie pyta o zestaw PC to od razu mówię żeby kupił dobrą płytę główną niż jakiś badziew :). Co do OC to za 1,5k też wrzuciłem zestaw z możliwością OC ;). Tylko trzeba będzie usunąć z tego zestawu kartę graficzną bo przekracza budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że piszę ten post z kompa zbudowanego na taniej MSI Z87-G43 na której "wisi sobie" i5 4670k. Płyta, za którą półtora roku temu dałem jakieś 350zł. Stabilna, z możliwością o/c. I wierz mi, że do Haswelli z odblokowanymi mnożnikami spokojnie wystarcza ;) Natomiast co do szybkości działania nie widzę żadnych różnic pomiędzy moim mobo, a dużo droższymi konstrukcjami Asusa, Gigabyte'a itd.

 

Przyzwoita i stabilna płyta to fakt. Tyle, że tak jak napisałem - obecny wachlarz mobo różnych producentów (nawet tych tanich konstrukcji) nie schodzi poniżej pewnego, akceptowalnego poziomu - na szczęście.

 

Poza tym peace, bo chyba pisaliśmy to samo, tylko nie bardzo się zrozumieliśmy.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i 350zł za mobo z możliwością OC to jest rozsądna płyta :) Ja oczywiście wiem, ze do Haswell spokojnie wystarcza. Jeśli się nie jest jakimś overclockerem to taka płyta wystarcza :). Sam bym pewnie tyle przeznaczył na mobo do takiego i5. Też tak myślę, że o to samo chodziło :D tylko w nieco innym kontekście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC żadnego nie będzie, to na pewno :) Po prostu to ma być rozsądny, dobrze działający komputer dla łebków 12-15 letnich. Dziwię się, że trzeba te 3K wydać, żeby mieć dobry sprzęt, bo wydaje mi się, że jak ja kupowałem swojego gruchota, to w sieci krążyły podobne opinie, a mimo wszystko wszelkie nowości odpalałem i grałem bez większych problemów (może nie na maksymalnej rozdzielczości i na najwyższych ustawieniach, ale na randomowych, gdzie często była to akceptowalna rozdziałka i rozsądne detale). Cóż, jak na samym początku wspomniałem, nie mam dobrego rozeznania, ale dzięki waszej pomocy może uda mi się coś porządnego polecić ciotce, co by chłopaki nie narzekali.

 

 

Jak na razie więc mam do wyboru takie oto zestawy:

 

- http://www.morele.net/inventory/info/O9ndeF/ - tutaj trochę przekracza budżet, ale jest "komplet", za to z opisów, poza kartą, to nie wydaje się, żeby był wypas (przynajmniej dla laika)

- Dell T20 http://allegro.pl/komputer-dell-poweredge-t20-g3220-2x3-0-4gb-500gb-i4999952179.html i do tego GTX750 (wg użytkownika sp5it działą dobrze, ale ja mam wątpliwości, bo procesor jest chyba przestarzały? Do tego zasilacz jakiś no name, czy może Dell ma jakieś swoje w miarę dobre?)

 

- http://www.morele.net/inventory/info/TfHF27/

- http://www.morele.net/inventory/info/NdG2eV/ ---> Czyli dwa zestawy "na szybko" od Zwierzix'a. I tutaj mam obawy odnośnie zintegrowanej karty graficznej (vide mój przykład z PESem 2013 kilka postów wyżej), a znowu z kartą to już 2 tysiące. Różnica może dla kogoś nieznacząca, ale jednak jest.

 

 

Do tego tata znalazł taki oto sprzęt na Alle:

- http://allegro.pl/komputer-gracz-6x4-1-8gb-1-5tb-gt740-2gb-win8-1e-i4837639232.html - i tutaj niby super podzespoły (albo, powtórzę się, tak mogłoby się wydawać dla laika), ale tutaj znowu grzech główny, czyli jakiś no-name zasilacz, by się wydawało. Niby wszędzie o tym piszą, ja sam kupiłem kompa z jakimś zwykłym zasilaczem i przez 3=4 lata nie było problemów. Potem mi się zjarała grafika, zepsuł dysk (ale to wina Seagate, wymienili za free)i zepsuła płyta główna. Niemniej jednak, może teraz są jakieś lepsze standardy?

 

 

 

Jak myślicie, który zestaw najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- http://www.morele.net/inventory/info/O9ndeF/ - tutaj trochę przekracza budżet, ale jest "komplet", za to z opisów, poza kartą, to nie wydaje się, żeby był wypas (przynajmniej dla laika)

- Dell T20 http://allegro.pl/komputer-dell-poweredge-t20-g3220-2x3-0-4gb-500gb-i4999952179.html i do tego GTX750 (wg użytkownika sp5it działą dobrze, ale ja mam wątpliwości, bo procesor jest chyba przestarzały? Do tego zasilacz jakiś no name, czy może Dell ma jakieś swoje w miarę dobre?)

 

 

Oba te zestawy mają ten sam procesor. Nie jest on przestarzały, możesz o nim myśleć jako o połowie i5. Ze starymi Pentiumami z czasów Core 2 Duo nie ma on nic wspólnego. Sam mam podobnego Pentiuma, tyle że poprzedniej generacji, i większość gier działa na nim dobrze. Ten gotowiec Della jest bez sensu, jeśli w tym pierwszym zestawie zmienisz kartę na GTX750, to na jedno wyjdzie.

 

Pierwszy zestaw nie jest zły, ale:

1. Dysk 500GB jest nieopłacalny, parę złotych drożej jest 1TB.

2. 10 zł drożej jest 450W wersja tego zasilacza - myślę że warto.

3. Brakuje obudowy

 

Gotowiec z Allegro wcale takich super podzespołów nie ma - sama grafika jest już dość słaba.

 

Ja bym to widział tak:

http://www.morele.net/inventory/info/aXpAz0/

 

 

Edytowane przez topol817
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowiec z morele, Szału nie robi ale jest ok.

Ten Dell i dokupienie grafiki też dobra opcja zwłaszcza, że z Systemem.

Zestawy od Zwierzix'a

W pierwszym to brać tańszą płytę na B85 max 250 zł (asrock, gigabyte msi), obudowę z tańszych polecam Zalmany, ogólna jakość wykonania i użyte materiały lepsze od SilentiumPC. Zasialcz 550W sporo nad wysrost, max 400W najlepiej 80+ Gold, takie modyfikacje bym wprowadził:

http://www.morele.net/inventory/info/9lj61E/

Dwie stówy mniej, taka sama wydajność. I do tego dorzucić jakąś kartę graficzną w przyszłości. ewentualnie teraz dołożyć do karty.

Drugi zestaw mało opłacalny bez OC.

 

Gotowców z allegro unikaj jak ognia!

 

Możesz jeszcze rozważyć zakup sprzętu poleasingowego z poprzednia generacją Intela. Ja takie sprzęty biorę ze sklepu Amso w Krk, na allegro też są. Tak dla przykładu: http://allegro.pl/dell-790-sff-i5-2400-3-1gh-4gb-250-dvd-windows-7-i4973730551.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - ten zasilacz jest niedostępny, poza tym z Litepowerami była z tego co pamiętam taka opcja, że producent nagle zmienił bebechy na sporo gorsze. CoolerMaster N200 bije Zalmana Z1 jakościowo, oraz funkcjonalnością.

No i jeśli chłopaki mają 12-15 lat, to będą chcieli grać, więc zestaw z integrą IMO mija się z celem. Już lepiej kupić im zestaw na którym pograją teraz, czyli G3220 + GTX750, a jak sobie w wakacje zarobią to dokupią mocniejszy sprzęt z bez potrzeby zmiany całej platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem tylko o napędzie optycznym. Co prawda moim zdaniem nie jest już potrzebny, ja od dwóch lat nie potrzebowałem go ani razu, ale jeśli potrzebujesz to dorzuć najtańszą nagrywarkę z moreli i tyle.

 

8 gb w komputerze za 1500 zł? Inne części za bardzo na tym ucierpią. A RAM zawsze można dokupić później.

Edytowane przez topol817
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 gb w komputerze za 1500 zł? Inne części za bardzo na tym ucierpią.

 

Co zrobią??? Ten komputer jako, że ma dość słaby procesor i standardowy dysk miast ssd będzie "cierpiał" właśnie przez to 4GB. Szczególnie, że ma przyzwoitą kartę graficzną i ma być dla młodych chłopaków czyli będzie do grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności