Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pierwszy Gramofon do 1400 zl


Tomasus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Chciałbym kupić sobie pierwszy Gramofon do ok 1400 zł. Czy bylibyscie mi w stanie coś polecić godnego uwagi?

Muzyka ciężka tj. Death/Thrash itp. Najchętniej kupiłbym go już z jakąś porządna wkładka.

 

Mam Gramofon Grundiga 2000 Studio Hifi (ponoć sprawny) tyle ze trzeba by było go zserwisowac jako ze stal 20 lat nieużywany. Tylko zastanawia mnie jego jakość i czy jest sens go restaurowac.

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1000zł, polecam nową wkładkę Denon DL-103 lub 103R.

Preamp na początek - Graham Slee Gram Amp 2 Special edition - mam na dwa na sprzedaż, w idealnym stanie, z pudełkami, za 800zł sztuka(miałem 3 gramofony jeszcze niedawno ;))

 

Gramofon polecam Rega Planar 2 - dorwiesz za 800-1000zł - bardzo dobry napęd(można kiedyś z-upgradować do Rega TT-PSU), stabilna konstrukcja.

 

Ewentualnie, mogę odsprzedać, lepszy, z 33 i 45 rpm, automatyką, Thorens'a TD318 - klasyk - na ebay'u, w zależności od stanu, chodzą po 300-600USD - np. http://www.ebay.com/itm/Thorens-TD-318-Turntable-very-near-MINT-/131388121417?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item1e9757a149&nma=true&si=SCTO%252FyBWK%252FlTWk4JhVDD%252BNbFJAc%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

 

Moja cena: 1200zł, stan near mint, razem z osłoną akrylową, oryginalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to brawo, tylko dwukrotnie przekroczyłeś cenę, którą podał kolega :)

W takiej kasie, jeśli mowa o nowych sprzęcie niezłe opinie zbiera Pro-ject. Podstawowy gramofon to chyba 800 i preamp ok. 300.

Sam się zbieram do takiego zakupu (mogą kobietę kręcą winyle, ja fizyczne nośniki uważam za przeżytek), ale mam długą listę zabawek przed nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :-). Właśnie celuje gdzieś w Pro Ject np Debut (to dopiero pierwszy sprzęt analogowy u mnie a nie chce bawić się w czasochłonna kalibracje ustawianie itd itp). Chciałbym automata raczej.

Co myślicie o tym?

 

Wysłane z mojego D6603

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że Pro-ject robi dobre napędy, plinthy, platter'y etc, ale mimo wszystko, Rega jest trochę precyzyjniejsza w produkcji ramion i uważam, że same ramiona RB250 i RB300 stoją o wiele wyżej niż podstawowe Pro-ject'a. Te carbonowe, nie znam, ale budzą respekt. Ramiona Regi są najczęściej montowanymi w gramofonach niewielkich manufaktur, produkujących gramofony.

Osobiście znam Regę Planar 1, 2 i 3, Thorens TD318 i TD125 oraz Linn LP12, i z tych, uważam, że Planar 2 oferuje najlepszy stosunek ceny do jakości.

Denon'a DL-103, dorwiesz na eBay, z Japonii, za około 500/600zł. Tak, z budżetowych, preamp Pro-jecta, są bardzo dobre. Generalnie, Pro-ject idzie co raz dalej i wyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sorreńki za zaśmiecanie wątku ale mam pytanie odnośnie jakości płyt wydawanych w latach 80-ych. Zostawiłem tego sporo w domu rodzinnym i zastanawiam się czy jest do czego wracam i czy powinienem pomyśleć o zakupie sprzętu do nich.

dziękuję za odpowiedź i jeszcze raz przepraszam za wcinanie się w temat.

 

pozdrawiam, pasha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pasha - znaczy się te winyle z czasów PRL i zaprzyjaźnionych demoludów? Jeśli są w idealnym stanie to niektóre pewnie nadają się do słuchania, raczej kwestia walorów artystycznych/samej muzyki, bo z jakością to bywało różnie, ale w 90% przypadków źle. Jeśli były katowane na PRLowskim sprzęcie i potem przez lata źle przechowywane, to nie spodziewałbym się cudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności