Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dobre zatyczki do uszu.


crasch

Rekomendowane odpowiedzi

Zwykłe piankowe stopery kupione w aptece po maks 3zł za komplet. Zdarzało mi się, że musiałem wyjść z biura na halę produkcyjną i izolowały lepiej od takich słuchawek jak budowlańcy noszą. Ściskasz mocno w palcach i wkładasz do ucha - po 15s rozejdą się i wypełnią ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał Zenek. Izolacja jest bardzo dobra ale polecam nie siedzieć w nich długo, bo szkoda byłoby dostać zapalenie.

całkowita racja. Dużo woskowiny, wilgoć i ciepło - raj dla bakterii. Ale myślę tak do 90minut dziennie idzie przeboleć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie to samo co powyżej w niższej cenie:

http://www.ceneo.pl/26367243

"Praktycznie".

 

A jak ja potrzebuje czegoś takiego na całą noc? To niebezpieczne?

Pewnie nie tylko mnie zdarzyło się zasnąć w dokach i obudzić się rano z zatkanymi uszami. Żyję i nic mi nie było. Niemniej jednak nie sugerujemy wyrabiać sobie nawyku codziennego zatykania uszu na wiele godzin, bo daje to dogodne warunki dla rozwoju grzybów i bakterii. Trzeba jednak brać poprawkę na to, że nie każdy ma tendencje do łapania chorób uszu.

Edytowane przez wrq
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracownicy na hali, którzy zmuszeni są korzystać 8h dziennie, często potrzebują czyszczenia uszu bo dużo więcej woskowiny się wydziela, co sprzyja grzybom. Nie ma na to reguły, ale przeginając prosisz się o kłopoty :)

Znam takich co 10lat pracowali i nic im nie było i takich co oczyścili uszy raz do roku u laryngologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Praktycznie"

 

Nie wiem co może usprawiedliwiać taką wielokrotność w cenie. Przecież to tylko kawałek sylikonu, Żadna technologia kosmiczna. Zatyczki 3M są bezpieczniejsze, bo pozbawione sztywnych elementów. Trudniej więc o uraz ucha.

to zupełnie co innego,

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zapaleniem ucha to chyba przesadzacie. Ja regularnie używam piankowych stoperów w klubach po 6-7 godzin i nie miałem z tego powodu żadnych nieprzyjemności :). Dodatkowo fają sprawą jest to że dzięki nim lepiej słychać mowę ludzką przy bardzo głośniej muzyce :).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Praktycznie"

 

Nie wiem co może usprawiedliwiać taką wielokrotność w cenie. Przecież to tylko kawałek sylikonu, Żadna technologia kosmiczna. Zatyczki 3M są bezpieczniejsze, bo pozbawione sztywnych elementów. Trudniej więc o uraz ucha.

No popatrz. To skoro nie robi różnicy to pewnie doki za 20 zł i te za 200 też są takie same. Przecież to tylko membrana w obudowie. Żadna technologia kosmiczna. Nie wiem co może usprawiedliwiać taką wielokrotność w cenie. ;)

 

A na poważnie: kup obie pary to się przekonasz. Ja już trochę tych zatyczek przerobiłem (praca przy koncertach i ich nagłośnieniu) i takie badziewie za kilka złotych męczy uszy niemożebnie.

Pamiętaj też o tym, że według Ciebie to nie "praktycznie", a "teoretycznie to samo". Nie miałeś z tymi stoperami styczności, więc teoretyzujesz.

Ja mogę powiedzieć, że to "praktycznie dwa różne światy". Ty się trzymaj swoich opinii ferowanych na podstawie wyglądu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie w sieci czy gdzie tam znajdziesz - Ohropax Soft, 5 par w opakowaniu. Bardzo fajne i mięciutkie stopery.

 

Co do dłuższego użytkowania, to bywa różnie, kwestia organizmu - od ponad dziesięciu lat używam stoperów na noc i przez cały ten okres tylko raz musiałem oczyścić przytkane uszy i to po użytkowaniu stoperów woskowych(z apteki, do uformowania ręcznie), z piankowymi nie miałem problemu. Zresztą o piankowe łatwo zadbać, bez problemu je umyjesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie to samo co powyżej w niższej cenie:

http://www.ceneo.pl/26367243

Miałem je. Doskonałe tłumienie- na codzień pracuję w miejscu w którym 90-100 dB to normalka i te zatyczki nieźle się spisywały. Mimo tego myślę, aby zakupić te Ety, problem w tym, że gubię często takie zatyczki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

"Praktycznie"

 

Nie wiem co może usprawiedliwiać taką wielokrotność w cenie. Przecież to tylko kawałek sylikonu, Żadna technologia kosmiczna. Zatyczki 3M są bezpieczniejsze, bo pozbawione sztywnych elementów. Trudniej więc o uraz ucha.

No popatrz. To skoro nie robi różnicy to pewnie doki za 20 zł i te za 200 też są takie same. Przecież to tylko membrana w obudowie. Żadna technologia kosmiczna. Nie wiem co może usprawiedliwiać taką wielokrotność w cenie. ;)

 

A na poważnie: kup obie pary to się przekonasz. Ja już trochę tych zatyczek przerobiłem (praca przy koncertach i ich nagłośnieniu) i takie badziewie za kilka złotych męczy uszy niemożebnie.

Pamiętaj też o tym, że według Ciebie to nie "praktycznie", a "teoretycznie to samo". Nie miałeś z tymi stoperami styczności, więc teoretyzujesz.

Ja mogę powiedzieć, że to "praktycznie dwa różne światy". Ty się trzymaj swoich opinii ferowanych na podstawie wyglądu. :)

 

Aha...3M znam, Ty nie. Ale to nie marka.. Ten Twój producencki lans na Dellu.. Wow...

Na ZX Spectrum realizowałem Africo Simone, na Commodore 64 Irenę Santor...

Uważaj bo Ego przygniecie Ci palucha...

 

 

Ale Etymotic nie znasz. Ja próbowałem obu i 3M tłumiły dobrze, ale były mniej wygodne. A zgryźliwe uwagi zostaw na kolejną sesję nienawiści do siebie samego, którą pewnie niebawem odegrasz przed lustrem. Brak osiągnięć bywa frustrujący i powoduje chęć wyżycia się na tych, którzy robią swoje.

 

I uważaj, bo jad i zgryźliwość Cię szybko postarzy, mały zawistny człowieczku. EOT z mojej strony.

 

 

 

Praktycznie to samo co powyżej w niższej cenie:

http://www.ceneo.pl/26367243

Miałem je. Doskonałe tłumienie- na codzień pracuję w miejscu w którym 90-100 dB to normalka i te zatyczki nieźle się spisywały. Mimo tego myślę, aby zakupić te Ety, problem w tym, że gubię często takie zatyczki:)

 

 

Ety mają taki sznureczek, więc ciężej je "gdzieś posiać", ale fakt - 3M nieźle tłumią tylko moje uszy ich nie polubiły.

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Praktycznie to samo co powyżej w niższej cenie:

http://www.ceneo.pl/26367243

Miałem je. Doskonałe tłumienie- na codzień pracuję w miejscu w którym 90-100 dB to normalka i te zatyczki nieźle się spisywały. Mimo tego myślę, aby zakupić te Ety, problem w tym, że gubię często takie zatyczki:)

 

 

Ety mają taki sznureczek, więc ciężej je "gdzieś posiać", ale fakt - 3M nieźle tłumią tylko moje uszy ich nie polubiły.

 

zgubiłem właśnie z tym sznureczkiem hehe;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Mam problem z sąsiadami z góry i niektóre weekendy bywają ciężkie, a że za niedługo się wyprowadzam, to mam średnio ochotę i czas zaczynać wojnę.

 

Krótko pisząc potrzebuję stopery, w których będzie się dało bezpiecznie zasnąć. Do tej pory używam dokanałówek, ale boję się, że przypadkiem je uszkodzę. Kupiłem w aptece takie paski, z których trzeba ulepić własne stopery, ale trochę za delikatne są i mam wrażenie, że ich potem nie wyjmę z uszu. Następnie próbowałem dzisiaj stoperów z Rossmana, ale bardzo słabo izolują. Tak wyglądają mniej więcej -> http://www.bhp-gabi.pl/galerie/0/0004021344.jpg

Może i takie zatyczki nie są złe, ale może te, które kupiłem są zbyt miękkie po prostu.

Ktoś może cos fajnego polecić? Od razu mówię, że odpadają z końcówkami typu tri-flange - nie jestem w stanie wytrzymać kilka minut z czymś takim w uszach :)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ktoś używa (testował): http://allegro.pl/zatyczki-do-uszu-spania-sleepsoft-alpine-z-maska-i6260100601.html ?

 

Potrzebuję stoperów do snu. Takich żebym nie usłyszał budzika za ścianą, ale wychwycił ten przy łóżku :) Nie mam zaufania do tych piankowych czy woskowych jednorazówek, wolę kupić coś porządniejszego. Popatrzyłem na te etymotiki, ale jak to z etami, wydają się być zbyt długie i penetrujące... a ja potrzebuję czegoś, co mi nie będzie dokuczało podczas snu. Zwłaszcza, że śpię na boku z głową przyduszoną do twardej poduszki.

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności