Skocz do zawartości

FiiO X3K (FiiO X3 II)


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety nie mialem mozliwosci porownać bezposrednio do dx50 w tej konfiguracji. Myśle, że kwestia dobrania słuchawek. Ponadto dt 990 pro 250 dobrze też nie wysterował, głośność musiałem podkręcić pod koniec skali. Nie wiem dlaczego ale wszystkie playery od fiio graja cyfrowo, oczywiscie z HO, jedynie X5 gra przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak przetestować X3k i dopiero sprawdzić czy jest nowy FW... Grajek testowy był na 0.16 Beta, a na fiio.net pewnie od długiego czasu FW 1.0 :|

 

Edit: Uff, zmiany jeśli są, to niewielkie. Mam wrażenie, że jest kapkę cieplej i trochę mniej cyfrowo w sopranie, ale to może być złudzenie.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak przetestować X3k i dopiero sprawdzić czy jest nowy FW... Grajek testowy był na 0.16 Beta, a na fiio.net pewnie od długiego czasu FW 1.0 :|

:D :D no cóż każdemu się zdarzy :)

 

No niestety nie mialem mozliwosci porownać bezposrednio do dx50 w tej konfiguracji. Myśle, że kwestia dobrania słuchawek. Ponadto dt 990 pro 250 dobrze też nie wysterował, głośność musiałem podkręcić pod koniec skali. Nie wiem dlaczego ale wszystkie playery od fiio graja cyfrowo, oczywiscie z HO, jedynie X5 gra przyzwoicie.

To jest trik na polepszenie przejrzystości, wyciągnąć górę i mamy jaśniej przejrzyściej a że cyfrowo ...

No ale x3 to nadal tani grajek, w sumie nie wiem po co mu DAC. Portable DAP nie potrzebuje daca i innych bajerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja się już mocno osłuchałem... Nie macie takiego samego wrażenia że separacja instrumentów jest okropna ? Trzeba siedzieć i się skupiać by coś wychwycić, bez sensu. Nie wiem czy sprzedać czy poczekać na update'y firmware'u - dźwięk rzeczywiście może się po nich mocno zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bowers i wilkins p3, wiem iz nie sa dobre ale dostalem je w prezencie u poki co czekam na fundusze na cos lepszego. Ale separacja o ktorej mowie wyszla mi tez przez line out na wzmacniacz i glosniki zarowno u mnie i kolegi. Perkusja jest nie wyrazna, szczegolnie w relacji nisko brzmiacych bebnow i basu, oddalona bardzo. Natomiast bas, gitary wokale, pianina itd sa niesamowicie dobre w wiekszosci utworow

Edytowane przez oceter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P3 grają ślicznie średnicą - gdyby miały równie wybitny dół to już bym je miał. Dół niestety lubi się kleić. Całkiem fajnie różnicują dół k551 przegrzebane i wytłumione przez Perula. Tu iest naprawdę spora różnorodność w tym paśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza P3 nie masz dobrych słuchawek. A te B&W to firma która robi sprzęt grający funowo, a nie monitorowo. FIIO to natomiast już naprawdę porządny grajek. To trochę jakbyś w karoserię od malucha pchał silnik ferrari i dziwił się że tym się nie da jeździć. A najdziwniejsze jest to, że chcesz wymienić silnik :)

Moim zdaniem teraz właśnie pora na zainwestowanie w dobre słuchawki i dopiero wtedy osàdzenie czy grajek jest zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki :) W każdym razie oceniam iż grajek jest stworzony do pierwotnego przeznaczenia - słuchawek, bo line out przez wzmacniacz potrafi potrzebować dużej glosnosci do odpowiedniej dynamiki i szczegolowosci. Albo po prostu przy takim sprzęcie slychac roznice pomiędzy wzmacniaczami :P

Edytowane przez oceter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zamiast nieprzyjemnej odpowiedzi uslyszalbym chodzby sugestie iz sluchawki ktore posiadam nie pasuja do fiio to bym jakos to jeszcze przyjal, ale widze co innego.

Polaczkowość u niektórych wychodzi, także się nie przejmuj. Niektórzy z natury są złośliwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdyby zamiast nieprzyjemnej odpowiedzi uslyszalbym chodzby sugestie iz sluchawki ktore posiadam nie pasuja do fiio to bym jakos to jeszcze przyjal, ale widze co innego.

Polaczkowość u niektórych wychodzi, także się nie przejmuj. Niektórzy z natury są złośliwi.
Chłop wyjdzie ze wsi ale wieś z chłopa nigdy! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł x3k. Scena większa, czysty wokal, dźwięk wydaje się być bardziej cyfrowy, czysty i jaśniejszy niż u poprzednika. Mały, zgrabny,

Solidnie wykonany.Gra inaczej niż x5.

 

Jesli mozesz a bede wdzieczny napisz jaka wodzisz roznice miedzy X3K a X5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5 szerzej, bardziej szczegółowy. We wszystkich grajkach fiio podbijam soprany, wtedy dzwięk jest czystszy i jakby mniej przytłumiony i

Zbasowany .Otg w x3k ma błędy potrzebna aktualizacja oprogramowania.

Poza tym grajek 1 klasa

Dla mnie najfajniej brzmi na takstar ts 671 i akg 551 w eq wszystkie suwaki od połowy w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie x3 ma tyle tej "cyfrowej góry" że jest to "czyste" natomiast basy mimo iż sa to brakuje w nich wypelnienia. A ktoś z was tez zauwazyl może ze podlaczony do wzmacniacza przez line out jak i sluchawkowy dźwięk staje się mocno stłumiony, calosc jest zamglona i chuda ?

Edytowane przez oceter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności