Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO X3K (FiiO X3 II)


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Mam, słucham, podoba mi się. FiiO powoli ewoluuje, chociaż nie znam nowych softów X1, X3, X5, które też podobno się wyrównały. Jeszcze sporo połączeń przede mną, ale jedno mogę już teraz stwierdzić...

 

JEST PIĘKNY! :D

 

Niby to samo, co X1, kapkę grubszy, ale kolorek i wykończenie ekstra. Aż chce się korzystać. To że jest grubszy od X1 też mu dodaje charakterku, fajniejsze proporcje, masywniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę dzisiaj kilka innych tekstów i X3K będzie miało priorytet. Nie będę katował go tygodniami, bo i tak w końcu zmienią soft i robota po części pójdzie na marne :)

oujeee... co prawda mam odłożoną kaskę na X5 ale, wiesz jak to jest, nowe, fajne, tańsze, na papierze wygląda nie najgorzej, teraz jeszcze opinia kogoś osłuchanego i parę stówek może zostać w kieszeni na lepsze słuchafony ;)

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem FiiO mocno zmieniło teraz swoją sygnaturę. Nie wiem jak nowe softy X1, X3 i X5, ale X3K jest zdecydowanie najjaśniejszy z DAPów FiiO. Jak Etymotic zawsze były dobrymi kompanami FiiO, to teraz trochę za bogato w sopranie. Z ER-4S za ostro, ER-4PT już spoko.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej chudości X5 nie znam, bo słuchałem na pierwszym sofcie. Widocznie dużo się zmieniło.

 

W X3K jakoś wybitnie podbitego basu nie słyszę, ale jeszcze sporo przede mną. Ogólnie jak inne dapy FiiO dociążały mi Ety i RE-400, to X3K tego nie robi. Chociaż jest coś w charakterze basu, co go jakby przybliża, ale to jeszcze do rozszyfrowania :)

 

Góra zdecydowanie cyfrowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szło, wyszło, przyszło a w sieci jakoś cicho... dziwnie... niemal ponuro... czyżby klapa?

 

bo jak on jest najjaśniejszy, to ja go chcę ale jak on jest niewiele ponad tylko + DAC? "jak żyć"

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wcześnie :)

 

Odkryłem, że w synergii jest podobnie do X1 - zdarzają się niespodzianki. Z AKG K551 nie jest przesadnie jasno + fajne dociążenie, dobra rozdzielczość góry i nie słychać mocno tej cyfrowości. Czyli pewnie będzie loteria, bo spodziewałem się że to K551 także nie przypasuje, a tu zonk.

 

Ogólnie FiiO się rozbujało, jakościowo awansowali, ale dużo tego wydają + trzymają poziom, więc nie ma tego szału, zaskoczenia. Do tego, może dobrze, że nie ma opadów szczęki i zachwytów, bo im intensywniej na starcie, tym zazwyczaj szybciej szał cichnie i się o sprzęcie zapomina (z wyjątkami w stylu DX90).

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze jest OK (wedle dzisiejszych standardów), gdyby kosztował powyżej 1 kpln byłoby średnio. Midbas nie jest jakoś przesadnie podbity, po prostu jest "podkręcony", a cyfrowość góry i jasność - niektórzy generalnie tak lubią i im może się podobać. Mnie akurat się nie podoba, a już szczególnie braki w wypełnieniu (tzw. chudy dźwięk), co akurat pewnie da się zmienić, bo zastosowana kostka daca gra w innych aplikacjach zgoła odmiennie - tutaj wg mnie słychać że jej potencjał zdecydowanie nie został wykorzystany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł dzisiaj :) Odsłuchałem. Nie jestem audiofilem więc nie będę wam szczegółowo recenzował, miałem poprzednia wersje. Jest postęp, ale charakter misiowaty chyba został (jeśli go dobrze intepretuje : czyli bas się zlewa ze stopą perkusji naprzykład. Jestem na to wyczulony bo gram na perkusji, to na pewno także charakter sceny -a jest ona o wiele lepsza od poprzednika. Kurczę, chciałbym jakos dac opinie fiio na ten temat by wzięli to pod uwagę przy update'ach. Ale to może być tez dlatego ze słucham na kiepskich słuchawkach aktualnie (nie pytajcie...) które maja za dużo basu. Macie do polecenia jakies dobre słuchawki które poprawia ta ceche ?

Edytowane przez oceter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł x3k. Scena większa, czysty wokal, dźwięk wydaje się być bardziej cyfrowy, czysty i jaśniejszy niż u poprzednika. Mały, zgrabny,

Solidnie wykonany.Gra inaczej niż x5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem do x3k dt990 pro 250ohm oraz CAL! po rekablingu i modzie i wrażenia piorunującego na mnie nie zrobił. Od taki grajek, lepszy od pierwszej generacji. Nie ma szans do dx50 (1.9.2). Cyfrowa góra i dość chude brzmienie. Wysoki bas podbity. EQ dość słabo reaguje. To jest moja opinia po 20min odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności