Skocz do zawartości

FiiO X3K (FiiO X3 II)


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, ale obok kółek inercyjnych z iPodów to te FiiO nawet nie stały :P

 

Dla mnie te chińskie pokrętła są okrutnie niewygodne i wiem, że choćby dlatego prędzej kupię androidowego dotykowca typu ZX1 niż "palnikowe" FiiO ;)

Otóż to. Zanim miałem w ręku iPoda, to myślałem raczej "matko, sterowaniem dotykowym kółkiem? bez sensu". A chyba do tej pory bardziej intuicyjnego sterowania niż clickwheel + Rockbox nie stworzyli, szkoda tylko, że nie ma przyciskó do sterowania w kieszeni :D

 

A w X5 jest zbyt "luźne", oby w tych nowych modelach było tak jak w X1.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

CS4398 to będzie większy misiu niż X1 :) Cena bardzo OK jeśli zagra lepiej od dx50.

 

Bardzo można przejechać się na takim założeniu...

 

http://www.hardwarezone.com.sg/feature-exclusive-first-looks-fiios-new-x3-ii-gen2-high-resolution-music-player

 

No, to pierwsze Fiio, które zyskało moją uwagę. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo można przejechać się na takim założeniu...

 

http://www.hardwarezone.com.sg/feature-exclusive-first-looks-fiios-new-x3-ii-gen2-high-resolution-music-player

 

No, to pierwsze Fiio, które zyskało moją uwagę. :)

Nic z tego nie wynika. Brak porównań, nie wiadomo na jakich słuchawkach testowane.

 

299$, przy obecnym kursie to daje prawie 1200zł. Musiałby być lepszy od FiiO X5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CS4398 to kostka prądowa, a więc potrzebna jest konwersja I/V co oznacza, że w przypadku LO musi to przechodzić przez jakiś analog stage. Ale z drugiej strony daje spore możliwości jeśli chodzi o kreowanie dobrego brzmienia. Jeśli nie skopali tego to może być super graj. Czekam niecierpliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CS4398 to kostka prądowa, a więc potrzebna jest konwersja I/V co oznacza, że w przypadku LO musi to przechodzić przez jakiś analog stage. Ale z drugiej strony daje spore możliwości jeśli chodzi o kreowanie dobrego brzmienia. Jeśli nie skopali tego to może być super graj. Czekam niecierpliwie.

Owszem, a i właśnie I/V decyduje przede wszystkim o brzmieniu. Ale nic więcej niż zwykły układ na wzmacniaczach operacyjnych z baterii nie ruszy. Z drugiej strony, analog na jakimś LME np. bardzo lubianym przeze mnie 49990 jest już dość dobry i do potrzeb grajka przenośnego wystarczy. A brzmieć będzie przestrzennie i neutralnie. Więc może być ciekawie.

 

Cena plus bodajże brak funkcji konwertera usb-spdif (chyba że jest) sprawia, że wobec X5 powinien być jednak konkurencyjny brzmieniowo.

 

A czemu w przypadku LO tylko?

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz WM8740/WM8741, to do LO nie potrzebujesz analoga :)

Jasne, ale w X3K nie siedzi żadna z tych kostek.

Może źle zrozumiałem, ale napisałeś:

CS4398 to kostka prądowa, a więc potrzebna jest konwersja I/V co oznacza, że w przypadku LO musi to przechodzić przez jakiś analog stage.

Czyli tak jakby dla CS4398 do headphone out nie potrzeba było I/V, a jedynie dla line out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tylko, że w X3 LO był świetny, bo nie była konieczna konwersja.

 

Jeśli mamy LO i HPO to fajnie by było, jakby LO był mniej "zakwaszony" Wtedy jest szansa poprawić sobie humor ampem. A jak masz tą samą konwersję na obydwu gniazdach, to masz te same wady/zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tylko, że w X3 LO był świetny, bo nie była konieczna konwersja.

 

Jeśli mamy LO i HPO to fajnie by było, jakby LO był mniej "zakwaszony" Wtedy jest szansa poprawić sobie humor ampem. A jak masz tą samą konwersję na obydwu gniazdach, to masz te same wady/zalety.

OK, teraz wszystko pasuje :)

Jednak jeśli I/V będzie zrobiony porządnie, to bym na jego obecność w LO nie narzekał. Taka specyfika kostki. Wg mnie ona jest bardziej stacjonarna, jak każda kostka prądowa, ale da się ją dobrze zaimplementować także mobilnie.

 

Wiadomo, kiedy ostatecznie premiera tego cuda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zmiana kostki nic nie dała, dalej brzmi typowo dla fiio. Trochę informacji jest na audiostereo - Misiek napisał kilka słów nt brzmienia, ja też.

sprzedałem X5 właśnie z powodu tej cyfrowej góry i chudego dźwięki z nadzieją, że w nowym X3 to zmienią - teraz już wiem, że chyba trzeba będzie kupić innego grajka, tzn nie ze stajni Fiio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności