Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kompaktowy, ładnie grający odtwarzacz mp3 do 750 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W związku, że zgubiłem moje ostatnie mp3 a później kolejne potrzebuje nowego produktu.
Na początku miałem ipoda nano 3th gen a później Sony B183.
Słuchawki z jakich korzystam to a-JAYS Three.

Z ipoda byłem bardzo zadowolny jeżeli chodzi o ergonomię jak i o dzwięk.
Sony to już inna historia, ogólnie tak jakoś mi nie pasuje :(

Mój budżet to 750 zł plus minus kilka złotówek,
Czytając masę tematów dochodzę do wiosku, że wiem mniej niż jak zaczynałem, proszę więc Was o radę.

Gdyby Fiio X1 miał radio FM w ogóle nie byłoby tematu.

Z tego co przeglądałem to podoba mi się Sony E585 albo nowszy Sony A15. ipod nano oraz touch też ale nie chciacłbym chyba w pełni dotykowego urządzenia.

Wymagania jakie mam to:
- mile widziana możliwość sterowania bez patrzenia na wyświetlacz (odtwarzacz w kieszeni)
- radio
- przynajmnie 16gb lub slot kart
- wyświetlacz na którym jest wiecej niż 4 linie tekstu
- kompaktowe rozmiary, żadne mody kanapki

Muzyki słucham różnej więc tym nie będziemy się sugerować.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

Z góry dziękuję za radę:
bierz Sansa Clip
nie chce, nie podoba mi się.

P.S.
Słuchawki z czasem będą do wymiany bo zaczynają się przecierać.

Edytowane przez mic5hal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z góry dziękuję za radę:
bierz Sansa Clip
nie chce, nie podoba mi się."

 

To bierz Sansę Sport :P , wygląda lepiej, gra ciut lepiej, bateria dłużej trzyma, RB nie wgrasz.

 

585 ładniejszy ;) , ale nie ma slotu na karty pamięci.

 

Z takim budżetem to rozglądałbym się za używanym Fiio x3, bo po ile chodzą używane dx50 to nie wiem. I zrezygnowałbym z radia na poczet lepiej brzmiącej muzyki ( ale to ja tak zrobiłbym ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Sony A15 spełnia wszystkie twoje wymagania i łyka hi-resy. Tylko moim zdaniem będzie się marnował z tymi słuchawkami.

Lepiej kup w komisie jakąś taczkę np: http://forum.mp3store.pl/topic/125147-ipod-3g-touch-64gb-akcesoria/?hl=touch

i porządne słuchawki do niej np: ety hf3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką reakcję,

Co do Sansa Sport sory ale też podziękuję :D

o słuchawkach wiem, że są ch.... ale po kolei, najpierw nowy player potem słuchawki (Etymotic Research HF3, ciekawe i ładne)

Radio to jest mój dylemat, bo osobiście mógłbym z niego zrezygnować ale raz na jakiś czas przydaje się a i jak dziewczyna pożycza to tylko jego słucha.

Na koniec jeszcze jedno, bo zapomniałem dodać
Chciałbym jednak kupić nowy sprzęt nie żaden używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony A15, jak poprzednicy. Pasuje idealnie pod Twoje wymagania. Cena również, a jak potargujesz to nawet zostanie na kartę 64 Gb lub 128 Gb (nie wiem czy tak dużą pociągnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już właśnie się rozglądam, znalazłem nawet opcję za 650 zł.
Jeszcze chwilę poczekam to może uda mi się gdzieś podjechać i pomacać fiio x1 / x3

Znajduję czasem wypowiedzi, że cokolwiek z marki Cowon bije na głowę Sony. Co o tym myśliście ?
Z nich to chyba tylko I9 plus lub i10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walczę bo czasem lepiej jest mieć niż później szukać kwestia co zamiast tego radia będę miał.

To jest właśnie mój dylemat
bo jeżeli za 700 zł będę miał sony z radiem to spoko, fajnie; ale jak za 800 zł dostanę fiio x3 które zniszczy Soniaka dzwiękiem
to nie żal mi tego radia, telefon też noszę a w nim już radio jest.

Ale też nie chce nosić w kieszeni cegły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię Ci, bierz A15 ...

 

Kupisz x3, napiszesz posta o lepsze słuchawki, zaczniesz czytać to Forum, potem będziesz chciał przenośnego wzmaka, potem zaczną się myśli o stacjonarnym torze ...

( i w tym momencie będziesz już "stracony dla ludzkości")

 

A15 i ucieeekaj stąd :woot:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio x3 to specyficzny grajek, trochę podkoloryzowany ma dźwięk, dosyć wąską scenę, trochę mało powietrza. Jak Fiio x3 to tylko używkę bym brał bo cena jest bardzo atrakcyjna wtedy.

Ten soniacz może nie być taki zły, ale trzeba by potem umiejętnie dobrać do niego słuchawki, ja sam używałem przez lata a818 i bardzo sobie go chwaliłem, za gabaryty i jakość dźwięku.

Spróbuj przesłuchać kilka grajków, najlepiej na w miarę neutralnych słuchawkach i wtedy będziesz lepiej wiedział na czym stoisz.

 

paratykus masz sporo racji w tym co mówisz, dołączam się do twojej porady A15 i najlepiej trzymać się jak najdalej od tego forum :-)

Edytowane przez badyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię Ci, bierz A15 ...

 

Kupisz x3, napiszesz posta o lepsze słuchawki, zaczniesz czytać to Forum, potem będziesz chciał przenośnego wzmaka, potem zaczną się myśli o stacjonarnym torze ...

( i w tym momencie będziesz już "stracony dla ludzkości")

 

A15 i ucieeekaj stąd :woot:

 

Popieram! Sam się nad tym Sony zastanawiam. Na portalach masz taniej, a i w stacjonarnych salonach warto się targować bo podobno schodzą z ceny, tymbardziej że teraz Sony robi boom na nowy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź soniacza, nie koniecznie A15, bo E585 pewnie też cię zadowoli, ale jak możesz tanio dorwać, to czemu nie. potem do sklepu na odsłuch słuchawek i gitara. do soniacza nie musisz dokupować wzmacniacza, zmieniać softu, szukać specjalnych kabli, kombinować ze sterownikami pod usb dac - bierzesz, odpalasz i słuchasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisaliście jest bardzo pocieszające, dziękuję i skorzystam z waszej rady :)

 

Znając życie to pewnie nie zauważę żadnej różnicy między A15 a E585.

Niesety nie mogę znaleźć żadnego testu czy też recenzji porównawczej
A15 mogę mieć za 650 zł a E585 za 450 zł

czyli biorać E mam w kieszeni 300 zł za które już pewnie znajdę dobre słuchawki
Kwestia tylko czy między nimi jest taka różnica, że warto dołożyć te 200 zł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie ciągła cisza w sieci w temacie Cowona M2.

Ja po przesiadce z soniacza (638) coraz bardziej przekonuję się do wyżej wspomnianego. Są wersje 16 i 32 giga. Obsługuje karty.

Co prawda, moim zdaniem, guzikowa nawigacja Sony jest chyba sensowniejsza niż dotykowa Cowona (choć i tu podstawowe funkcje obsługują zwyczajne przyciski).

 

W każdym razie M2 wydaje się być bardzo przyzwoitym playerem.

Edytowane przez TVTV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w Sony Center i odsłuchałem oba modele. Jeden zwykły utwór nie hi-res, na tych samych słuchawkach.

I wydaje mi się, że A15 lepiej grał ale nie wiem czy nie jest to tylko efekt placebo.

Za A15 przemawia chyba ciut lepszy dźwięk i jest fajny bo ma jeszcze Bluetooth i NFC no i gniazdo microSD

za to E585 jest mniejszy, poreczniejszy i dłużej trzema na baterii. Plus ponad dwie stówy w kieszeni

 

Musze teraz tylko ustalić co jest dla mnie ważniejsze :-(

 

Dzięki temu wszystkim za rady :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu, jeżeli oczywiście chodzi o akcje typu, stop/play, następny/poprzedni utwór.

Przód A15 jest aluminiowy a tył juz plastikowy.

Przełącznik blokady jest trochę według mnie za nisko umieszczony ale jest to pewnie kwestia przyzwyczajenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj byłem na kolejnym odsłuchu wraz z laptopem.
Dogadłem się z chłopakiem z Sony Center, że wrzucę na oba odtwarzacze kilka własnych utworów.

Podsumowując:
Przy zwykłych plikach mp3 (czyli takie jakie mam) nie ma żadnej różnicy.
Słuchając na A15 utworu Hi-Res a na E585 zwykłej mp3 320kbs słychać lekką różnicę na korzyć A15 (ten sam utwór)
Słuchając na A15 utowru mp3 320kbs z funkcją DSEE HX różnica może i jest ale nie na każdym utworze.

Ostatecznie wybrałem SONY NWZ-E585 bo:
+ jest mniejszy
+ ma 2x lepszą baterię
-/+ dzwięk jest porównywalny z A15
- bez bluetooth'a i NFC przeżyje

Więc po co przepłacać :D

P.S.
W Sony Center był zestaw E585 + słuchawki ZX610AP za 549 zł
A jak pogadałem to zszedł z ceną do 399 zł

Więc nie jest chyba tak, źle? Dodatkowe słuchawki będą akurat na prezent na urodziny szwagra :D


Dzięki wszystkim za pomoc :)
Temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiłeś mnie, fajnie że się podzieliłeś swoim doświadczeniem, na pewno się przyda!

 

Masz może porównanie do jakiegoś innego jeszcze odtwarzacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności