Skocz do zawartości

Test DAC/AMP IFI Audio Nano iDSD


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Utalentowany maluch od IFI :)

 

IFi iDSD Nano to wyceniany na niewiele ponad 800 zł maluch o imponujących możliwościach. Żaden format mu nie straszny, ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy i zasilanie bateryjne, współpracuje także ze smartfonami. Czy z brzmieniem jest równie dobrze?

Przetestowaliśmy prawie całą serię Micro od iFi, więc przyszła pora by przyjrzeć się tej mniejszej, mobilnej, czyli Nano. Wszystkie urządzenia Micro to solidne produkty oferujące bardzo dobre brzmienie, ale i pewne wady ergonomiczne. Seria Nano na oko wygląda podobnie, z tym że skrócono ją o połowę.

 

Test: http://zakupek.pl/test/wzmacniacze/recenzja-ifi-audio-idsd-nano/

 

4a.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak, nawet Ryka zwracał na to uwagę jak testował "mini-wieżę" od iFi.

Ale to Angole, oni zawsze muszą coś udziwnić (poznasz ich tak samo jak Chińczyków z ich niedorozwiniętym oprogramowaniem w DAPach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten iRack to ciekawy pomysł, ale jednak trochę za lekki i za ciasny - no i dla mnie było już za "bogato" w brzmieniu, nie lubię wielu urządzeń torze. W zestawie są jeszcze odpowiednie interkonekty, takie akurat żeby wyprowadzając z frontowych RCA DACa podłączyć do preampu z tyłu, ale ostatecznie robi się z tego kłębek kabli :) IFI ma w ogóle taki lekko gadżet-audio styl, przełączniki, filtry, design nietypowy, do tego to jeszcze sprzęt dobrze brzmi i nie byle co siedzi w środku. Na Head-Fi sporo osób chwali się swoimi torami od iFi, właśnie wieżyczkami, więc wzięcie mają.

 

Muszę poprosić teraz do testu o duże iDSD i Nano iCAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i sobie chwalę - świetnie się zgrywa z CA Pro330.

 

Ano zgadzam się z tym stwierdzeniem, bardzo te połączenie mi przypadło do gustu a także z Beyerdynamicami T70. Zresztą jak dla mnie jest to jeden z najlepszych DACów do tysiąca złotych. Większy brat różni się i znająć Cię Maciek bardziej Ci się spodoba, gdyż jego barwa już nie jest tak neutralna, tylko zmierza w kierunku analityczności. No i ta jego neutralność mnie zastanawia w Nano, gdyż dla mnie on jest neutralny, ale cześć osób mówi że on jest bardzo jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również. Tak naturalnie zrównoważonego, a nie neutralnie-studyjnego - stąd bez żyletek, chudości ;)

 

Muszę przyznać, że Nano mi się bardzo podoba. Mam ostatnio fazę na takie brzmienie, podoba mi się precyzja i muzykalność, ta łagodność, ale jeśli duży iDSD jest bardziej analityczny to również dobrze. Chociaż np. Micro iDAC vs Nano iDSD, to wolę Nano, mimo że iDAC to Sabre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności