Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony NW-ZX2


Mercury

Rekomendowane odpowiedzi

Wow wygląda nader ciekawie. Mam nadzieje ze zmiany będą jakieś znaczne bo jeżeli pójdą droga xperi to do zx4 obecni posiadacze flagowca nie maja się co zastanawiać nad zmiana.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zx1 w nowej budzie ze slotem na micro SD. Szkoda że z ceną tylko poszaleli bo za 5 tysięcy można mieć znacznie ciekawsze playery. Zaczynam widzieć analogię z postępem cenowym jak na rynku GSM :/

http://www.phileweb.com/news/d-av/201501/06/36159.html

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosków że to to samo to bym nie wyciągał. Nie wiadomo jaki tam dac siedzi czy wzmacniacz. To że przy wzmaku napisali s-master hx to raczej jest tylko znaczkiem i tyle. Na pewno ma osobne oscylatory do 44.1 i 48 kHz. Ale cena 1120$ to trochę przesada.

 

http://www.androidcentral.com/sony-walkman-nw-zx2-packs-128gb-storage-1120-price-tag


A no i mówili o nowym codecu do przesylania dźwięku LDAC. Ale za wiele nie powiedzieli zakładam że chodziło o ich własną odpowiedź na apt-x, która znając życie będzie zamkniętą technoogią która się nie przyjmie:/

Edytowane przez Mercury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem również na informacje w ojczystym języku, do tego wywiad z Jeff'em z teamu audio Sony:

http://www.telix.pl/artykul/ces-2015--sony-walkman-nw-zx2-wzmacniacz-s-master-hx-i-technologie-dsee-hx-3,65454.html

 

Czy tylko mi się wydaje, że to po prostu ZX1 w nowej obudowie (czy ładniejszej-kwestia gustu, no i waży teraz prawie ćwierć kilograma)? Natomiast in plus, względem poprzednika, mamy większą baterię (do 60h mp3 i do 33h dla gęstych plików brzmi nieźle) oraz możliwość zastosowania karty microSD. LDAC pomijam, moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby wsadzenie właśnie apt-x'a, przynajmniej jest na rynku trochę sprzętu obsługującego ten standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz 4", jak w ZX1, obsługuje się go bardzo przyjemnie nawet jedną ręką, zwłaszcza przydatne te cale jeśli mamy rozbudowaną bibliotekę plików, lub gdy korzystamy z serwisów streamingowych :)

 

Z ceną rzeczywiście przegięcie delikatne... Ale nie powiem, ciekaw jestem jak będzie grał :)

Edytowane przez surround
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy to na pewno slot na kartę przyszłościowa inwestycja ;p).

Jak dla mnie jest brzydszy od ZX1, 2 razy większa bateria - 2 razy dłuższy czas odtwarzania, czyli mocy raczej więcej mieć nie będzie. W dodatku trzeba

przecież komuś upchnąć wzmaki przenośne. Spodziewałem sie 256 GB a tu 128 ( no ale w sumie jest slot na karte pamięci).

Co do ceny to jest zdecydowanie przesadzona.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocy raczej nie poprawili, skoro tyle ma na baterii wytrzymać. Posiadacze ZX1 mogą spać spokojnie, to po prostu będzie dobrze "wylansowana" wersja ZX1, ot dla tych którzy mają np więcej pieniędzy. Sony małpuje Irivera, i wcale się nie dziwię, skoro działa - czemu nie ;).

 

Wątpię że przebije dźwiękowo X5/DX90, ale czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NW-ZX2 dostępny w przedsprzedaży na sony.pl za kwotę 5209zł

Okazyjna cena, kupię pińć, coby mi bateria na jeszcze dłużej wystarczyła.

 

Nie chcę się czepiać, ale już niektórzy producenci na głowy poupadali. Paradoks Veblena ma się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki praktyczne wyjście maksymalna (JEITA 16Ω / mW): 15MW + 15MW

 

Czyli tak jak się spodziewaliśmy, w końcu czas pracy na baterii robi swoje.

 

Ciekaw jestem dojrzałych recenzji jak już opadnie trochę kurz, po pierwszych "oh ah".

 

Źródło:

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ja&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.sony.jp%2Fwalkman%2Fproducts%2FNW-ZX2%2Fspec.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można w Polsce zapolować na demo w Sony store. W Chinach podobno sie juz pojawiły. Może w marcu coś będzie juz i u nas.

M.

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

NW-ZX2 dostępny w przedsprzedaży na sony.pl za kwotę 5209zł

5 tysi za plejer z limitem głośności, super!

Każdy player ma limit głośności. ZX1 ma jej wystarczająco dużo do wysterowania słuchawek portable

Mocy raczej nie poprawili, skoro tyle ma na baterii wytrzymać. Posiadacze ZX1 mogą spać spokojnie, to po prostu będzie dobrze "wylansowana" wersja ZX1, ot dla tych którzy mają np więcej pieniędzy. Sony małpuje Irivera, i wcale się nie dziwię, skoro działa - czemu nie ;).

 

Wątpię że przebije dźwiękowo X5/DX90, ale czas pokaże.

Jak dla mnie już ZX1 gra lepiej od obu wiec ZX2 nie powinien grać gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

NW-ZX2 dostępny w przedsprzedaży na sony.pl za kwotę 5209zł

5 tysi za plejer z limitem głośności, super!
Każdy player ma limit głośności. ZX1 ma jej wystarczająco dużo do wysterowania słuchawek portable

Mocy raczej nie poprawili, skoro tyle ma na baterii wytrzymać. Posiadacze ZX1 mogą spać spokojnie, to po prostu będzie dobrze "wylansowana" wersja ZX1, ot dla tych którzy mają np więcej pieniędzy. Sony małpuje Irivera, i wcale się nie dziwię, skoro działa - czemu nie ;).

 

Wątpię że przebije dźwiękowo X5/DX90, ale czas pokaże.

Jak dla mnie już ZX1 gra lepiej od obu wiec ZX2 nie powinien grać gorzej

Nie każdy. ZX1 nie był w stanie napędzić 80 ohmowych DT1350. Mój telefon ma prawie dwa razy więcej mocy...

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie już ZX1 gra lepiej od obu wiec ZX2 nie powinien grać gorzej

 

Gorzej grać nie będzie, ale zakładam że podobnie, fizyki nie oszukasz, bateria rozmiarów ZX2 nie pozwoli na tak długi czas działania bez obcinania mocy. Dorzuć jeszcze wyświetlacz i inne moduły. No i cena dosłownie fantastyczna. Myslę że posiadacze ZX1 wcale nie mają się czego wstydzić, nawet bym wolał cieńszą wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności