Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony NW-ZX2


Mercury

Rekomendowane odpowiedzi

I tak jak ostatnio miałem okazję porównać ZX2 do WM1A, to ja tak na swoje ucho jakieś większej różnicy pomiędzy nimi nie usłyszałem. Pomijając oczywiście aspekt funkcjonalności. Jest lepiej, ale... Czy warto? Ja najpierw myślałem, że tak. Teraz, to już sam nie wiem. Oba są zacne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, earnam napisał:

Edit: chyba, że źle zrozumiałem przedmówcę i a15 przy zx2 nie poleca.

 

O to, to, to. 

 

Zx2 bardzo fajnie gra mi z Filaudio4, zx300 "tylko" fajnie. 

 

Tylko te gabaryty i ciężar zx2 są trudne "do przełknięcia" dla kieszeni spodni...a rurek nie noszę😉.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego się oczekuje od DAP'a, jeśli chce się mieć bardzo nasycony odtwarzacz na wysokim basie i niskiej średnicy to ZX2, jeśli trochę równiejszy, ale nadal nasycony to ZX300, a jeśli najbardziej zbalansowany tonalnie to wtedy seria A. 

Swoją drogą jestem ciekawy różnić dźwięku między ZX300 a ZX300G, co dodanie zegara i zmiana sekcji zasilania zmieniła w dźwięku.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak więc troszkę wczoraj posłuchałem w nocy i wygląda to tak:

Na Andromedach szumi trochę bardziej niż bym chciał. Raczej da się wytrzymać ale nie jest to ultracichy szum gdzieś w tle. 
Za to sposób prezentacji i ogólne wrażenia odsłuchowe to bajka. Fenomenalna separacja, świetna szczegółowość itp. Brakuje mi trochę kontroli na basie, ale może to wina miedziaka od Forzy. 

Trochę nie rozumiem tej legendy połączenia Andromed z ZX2, jako najlepszy DAP do tych słuchawek. Sony robi z Andromed trochę inne słuchawki, nie uważam że działa to na jakąś spektakularną korzyść. Ogólnie, słucha się wybornie, ale słyszałem już lepsze połączenia z Andromedami, przede wszystkim z Ultimą Copper na czele. 

Pozostaje mi jeszcze sprawdzić słuchawki z TRRS 3,5mm, bo czytałem że to znacznie poprawia jakość ZX2, aczkolwiek...czaje się na Noble Khan, więc jak już się na nie zdecyduje to dopiero wtedy taki kabel ogarnę, bo to mmcx w andro vs 2pin w Khan.

Dzisiaj posłucham sobie w nocy ZX2 z Khanami jako ultrareferencja i się jeszcze wypowiem. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jest jeden zx2 w komisie za XXXX do nabycia... Nabywca się ucieszy.

Edytowane przez earnam
Ukryto cenę żeby innym nie było przykro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, rev napisał:

Brakuje mi trochę kontroli na basie, ale może to wina miedziaka od Forzy. 

Czytałem podobne opinie o połączeniu Andro + ZX2, osoby te wspominały też, że właśnie przez ten aspekt wolą połączenie z ZX300, który podobno lepiej kontroluje dół.

 

14 godzin temu, rev napisał:

Już nieaktualny, kolega po odsłuchu mojego kupił:p

Twój kolega mnie ubiegł, napisałem do sprzedającego, ale się spóźniłem. Jakby kolega się rozmyślił, to dajcie znać ;) Może jeszcze do tego czasu nie wezmę ZX300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał:

Czytałem podobne opinie o połączeniu Andro + ZX2, osoby te wspominały też, że właśnie przez ten aspekt wolą połączenie z ZX300, który podobno lepiej kontroluje dół.

 

Twój kolega mnie ubiegł, napisałem do sprzedającego, ale się spóźniłem. Jakby kolega się rozmyślił, to dajcie znać ;) Może jeszcze do tego czasu nie wezmę ZX300.

Spoko, dam znać, kolega się z zakupu nie rozmyśli, ewentualnie posłucha parę dni i stwierdzi że to jednak nie jego DAP.

Posłuchałem ZX2 z Noble Khan i jakoś mi za bardzo nie siedzi to połączenie - trochę zbyt sterylne i neutralne do mojej muzyki. Dobre realizacje miażdżą, ale ja słucham muzyki zrealizowanej raczej średnio, więc już mi się przyjemniej na Andromedach słucha.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I I ja się w końcu dołączam do grona z dapem Sony napoczątku był A45, a teraz ZX2. Przez przypadek musiałem jeszcze zmienić jacka w kablu, więc odrazu zmieniłem na TRRS, gdyż takie zachwyty były na head-fi. Owszem jest lepiej jeśli chodzi o bas, gdyż jest go minimalnie mniej oraz jest lepiej kontrolowany. 

 

Co do połączenia z Noble Khan to momentami bardzo mi się podobało, a momentami odrzucało od słuchania, zależne jest to od realizacji utworu i różnego rodzaju efektów cyfrowych, im gorszy mastering utworu i im więcej efektów cyfrowych tym nie da się słuchać połączenia ZX2 i Khanów, jest ostro i sucho, czyli mówiąc prościej jeśli są jakieś przestery, wokal na auto-tune czy bardzo kiepski głos, a także kiedy gitarzyści używają efektów to tego nie da się słuchać i możemy zapomnieć o większości muzyki rockowej, metalowej, popowej. Natomiast jeśli są instrumenty żywe czy to w muzyce klasycznej, czy to symfoniczny utwór czy jakieś instrumenty pojedyncze, blues, jazz, czy muzyka filmowa łącząca sobie różne gatunki, np. kompozycje Sawano, czyli symfonika, z muzyką rockową i elektroniką to miałem opad szczęki, gdyż zarówno była muzykalność jak i super szczegółowość.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności