Skocz do zawartości
  • 0

Wokółuszne do 200 zł - które Superluxy? (rock/metal, ciepłe)


k4cz0r

Pytanie

Zakupiłem kartę Xonar DS + planuję jakiś OP-AMP [np. Muses8820 bądź LME49990], do tego obecnie mam nowe słuchawki AKG K514 MKII. Niestety - okazały się zbyt jasne dla mnie. Bas musiałem podbić w EQ Asusa i obecnie w nim dwa suwaki odpowiadające za 30 i 60 Hz są ustawione na +10 i +7 dB. Już pomijając fakt, że nie powinno się grzebać w żadnych poprawiaczach dźwięku, to mimo to czasami gryzą w uszy najwyższe partie np. damski wokal w metalu podczas syczących głosek. Dziś mija równo 14 dni od zakupu, tak więc sklep pozwala na zwrot i już złożyłem podanie...


Co w zamian? Na innym forum masa osób poleca słuchawki Superlux. Czytając przeróżne fora z cenami do 300-400 zł nie sposób znaleźć inne polecane [a przynajmniej także jako jedne] właśnie tej marki [bądź bliźniacze Takstar]. I cóż - ponieważ jasność K514 zbyt drażniła, potrzebuję NIECO cieplejszych słuchawek. Najlepiej dalej niezbyt ciemnych, ale też na pewno nie jasne. Kiedyś długo używałem K404, które podobno są ciemne, i one właśnie nieco zbyt ciemne niskie partie mają. To samo moje dokanałowe Brainwavz R1, w których średnica niemal nie istnieje, w porównaniu do K514.


I tak więc lista polecanych jest bardzo długa:


- HD681 Evo

- HD669

- HD668b

- HD660

- Takstar HD2000

I nieco poza budżetem, ale może warto?:

- Takstar HI2050

- Takstar TS671

- Takstar TS662


Czytając opinie którychkolwiek - "bardzo dobre", "świetna jakość", "bezkonkurencyjne w swej cenie". Jednak każde z nich mają nieco inną charakterystykę i z tego co wiem to np.:

- HD681 Evo - ciemno-ciepłe, mocno na bas nastawione, ALE podobno dołączane obecnie welurowe pady dają nieco więcej wyższych pasm

- HD669 - na nie najbardziej nastawiony jestem. Podobno bardzo wygodne pady i dobrej jakości. Mocno wyrównanie [nie którzy piszą, że też jasne?], jednak mają zamkniętą budowę tak więc musi być tego basu wiecej niż w K514.


Ktoś coś wie o nich? Może sam posiada i może się jakoś wypowiedzieć? Dodam, że bardzo ważna dla mnie jest także wygoda, ze względu na długie słuchanie wieczorami. Aby pałąk zbyt nie dociskał do głowy, zaś pady nie uciskały i nie powodowały mocnej potliwości [tym bardziej, że większość skórzane].

Edytowane przez k4cz0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

CAL! podobno są ciemne, i przykładowo talerze perkusyjne nieco w nich zamierają [co mi będzie mocno doskwierać, bo sam jestem bębniarzem ;) ]. Niby wymiana kabla pomaga, ale jaki sens kupować mi słuchawki, które i tak lekko wykraczają poza mój budżet [bo 200 zł to taka totalnie górna granica, muszę pamiętać o kosztach wysyłki ;) ], a jeszcze musiałbym modować?

Edytowane przez k4cz0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czemu nie Takstary HD6000?

 

....bo kosztują 250-300 zł, a 200 zł to mój maksymalny budżet wliczając koszt wysyłki. ;) (czyli same słuchawki max 180-190 zł)

 

@ALTON , coś więcej o HD2000? ;) Bo jesteś drugą osobą, która o nich mi mówi, ale jednak żadnych konkretów na ich temat. :P Jakoś je porównać np. do HD681 Evo?

 

EDIT: I może ktoś coś o TS-662? Podobno nieco cieplejsze niż TS-671?

Edytowane przez k4cz0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dopisz do listy Superluxy HD330. Było o nich sporo napisane, poczytaj np. http://zakupek.pl/test/sluchawki/test-superlux-hd330/2/. Ja je odbieram dokładnie tak jak opisał je Maciux.

Evo sobie odpuść - za dużo basu. Jak dla mnie na welurach jest jeszcze gorzej. Chociaż jak czytam, że podbijasz bas +7-10dB to sam nie wiem :P

Taksy TS-662 fabrycznie to duża V-ka (czyli mało śrendnich), chociaż jak słuchałem modowanych to grały już znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przekopiuję z innego forum najdokładniejszy opis, jaki dźwięk mi się podoba i z porównaniem do różnego sprzętu, i wtedy mi doradzicie. Chyba będzie najlepiej ;)

Kiedyś używałem AKG K404, które podobno są ciemne. Wyjąłem je 3 dni temu z szafy aby porównać do K514 - zdecydowanie za duża dominacja basu i za wąska scena. Brakuje mi tam tej dokładności i detali w wysokich tonach, jaką ma K514 (choć chwilami aż za bardzo). Z dokanałowymi ciężko porównywać, a obecne K514 są NIECO za słabe w dolnych pasmach. I zbyt lubi iskrzyć chwilami (jak wspomniałem, że chwilami za bardzo dominuje góra). Na pewno nie chcę też słuchawek grających dużą V'ką, ponieważ dokanałowym Brainwavz R1 brak tej średnicy i wyraźnie teraz to słyszę po nałożeniu K514 bądź nawet słuchaniu na głośnikach Microlab B77. Chcę po prostu ulepszone K514 - ze zdecydowanie bogatszym dołem, zaś lekutko bardziej opanowaną górą w powyżej 10-15kHz (bo sama charakterystyka jest bardzo fajna).

 

Co do HD-330, czy wystarczy Xonar DS aby napędzić te 150 omów? :P

Edytowane przez k4cz0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powinien dać radę. Głośności napewno nie braknie. U mnie HD330 grają sporo głośniej niż Evo z fabrycznymi filcowymi krążkamii na przetworniku.

Mi w HD330 niestety brakuje górnej średnicy, która gdzieś znikła po wygrzaniu. Sama góra nie jest taka zła.

 

Taksów HD2000 nie znam, ale po przeczytaniu tej recki http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-takstar-hd-2000/2/ wydaje mi się, że mogą Ci przypasować. To ciekawe słucahawki. Ostatnio na forum przeżywają "renesans" :P

Edytowane przez Herman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kierując się basem, to HD330. Jeśli bardziej zależy na detalach w całym paśmie i dobrym basem w ilościach optymalnych to, jak najbardziej Takstar HD2000.

 

Może nie renesans, bo te słuchawki zawsze były dobre. Po prostu ich popularność nie wynika z jakości, a powinna :)

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wg niektórych opinii Takstary HD2000 to CAL na sterydach, czyli po rekablingu?

Ale zawsze należy czytać między wierszami tej recenzji HD2000:

Gdy jednak rozmiar nie ma znaczenia celowałbym raczej w stronę zamkniętych Superluxów HD660 lub półotwartych HD330.

- zakupek.pl

Ja uważałbym na ten pałąk i rozmiar padów w tych HD2000. Jak chcesz wygodne słuchawki, to pamiętaj że w tych słuchawkach jedyne co przemawia za ich wygodą, to niska waga i mały docisk. Cała reszta jest przeciwko niej i zależy od twojej głowy i uszu... :) Edytowane przez ReznoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Czemu nie Takstary HD6000?

 

....bo kosztują 250-300 zł, a 200 zł to mój maksymalny budżet wliczając koszt wysyłki. ;) (czyli same słuchawki max 180-190 zł)

 

@ALTON , coś więcej o HD2000? ;) Bo jesteś drugą osobą, która o nich mi mówi, ale jednak żadnych konkretów na ich temat. :P Jakoś je porównać np. do HD681 Evo?

 

EDIT: I może ktoś coś o TS-662? Podobno nieco cieplejsze niż TS-671?

 

co do HD2000 to są to świetne słuchawki, mają wystarczającą ilośc wysokich, grają wyższą średnicą, i basu jest w nich sporo, rzekłbym że wystarczająca ilość, nic nie zamula, grają żywiołowo i bardzo rozrywkowo, scena raczej mała i blisko grają . Co do basu to taka sama ilość lub nieco więcej niż w shure 240A, tamte jednak grały bardzo zmiennie.

Porównując do cal to są bardzo blisko moim zdaniem to znaczy nie mają ubytków i w górze i w dole i w środku jest przyzwoicie przy małej scenie wydaję sie super , prawie jak w creative aurvana live. Według mnie bo kupiłem je w promocji za 80 zł to były najlepsze słuchawki jakie miałem. Docisk jest niewielki, pady są słabej jakości , pałąk jest plastikowy i delikatny, są jednak bardzo wygodne i świetnie grają. Pałąk w cal też jest ****o warty.

 

Według mnie cale przy zmianie źródła będą bogatsze niż taksy, zwłaszcza w średnicy , pytanie czy one będą zamulać basem. Ja nie lubie zamyły i grania na jedną modłę.

Edytowane przez jameshook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Głowę mam okrągłą, zaś uszy raczej mniejsze. :P Tak więc pady nie muszą być duże. Obecne K514 są idealne pod tym względem, a do muszli spokojnie i palec jeszcze zmieszczę pod małżowinę. ;) HD2000 wyglądają na sporo większe niż K514, także jeżeli do tego mają słaby docisk, mogą mi spadać z głowy. Czy tylko złudzenie, że mniejsze?

 

Właśnie wsłuchałem się w kawałek, który chyba idealnie odda to, co mi bardziej potrzebne - Green Day - When I Come Around, piosenka bardzo spokojna z mocno wyeksponowaną perkusją i nietypową stopą. W K514 hi-hat zdecydowanie jest bliżej i bardziej słyszalny niż stopa perkusyjna, i to za nic nie może się zmienić. A te miłe pomrukiwanie na basówce... I gdy w 2:12 minucie na chwilę wjeżdża gitara elektryczna z mini-solówką, za nic nie powinna być za niższą partią, a wyjść na sam przód niczym frontmen na środku sceny. ;)

 

Tak więc na ringu zostają dalej HD681 Evo, przybliżone mi HD2000 [jednak jak z ich wygodą?], iii....?

- HD330 chyba jednak odrzucę, bo więcej odradza niż poleca

- TS-662 to jednak wyczytałem, że raczej V jak i wyżej mi pisano, a to może kłóć na Xonarze jak obecnie K514. A tym bardziej TS-671, które mają mniej dołu podobno.

- HD669 - wcześniej mi też polecano [m.in. ReznoR wyżej ;) ] jednak doczytałem, że to mocno analityczne i bardzo płasko grające słuchawki, gdzie tego basu chwilami brakuje nawet? Yup?

 

EDIT: Inny ciekawy przykład piosenki. Też Green Day - Nightlife. Podczas zwrotek gra niemal sam bas + hihat. Przy słuchaniu na dokanałowych R1, ten bas wręcz ściska mi mózg - niedopuszczalne. Zaś na K514 [oczywiście, po EQ...] jest to miłe, niskie pomrukiwanie, gdzie to wokale są na pierwszym miejscu, a nie ten muł z R1'ek.

Edytowane przez k4cz0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Taksy TS-662 fabrycznie to duża V-ka (czyli mało śrendnich), chociaż jak słuchałem modowanych to grały już znacznie lepiej.

Jak Herman pisze, modowane są dużo lepsze- przede wszystkim środek się pokazał i odebrało trochę bas (nie jest on najwyższej jakości).

 

Możesz napisać PW- dogadamy się przy odsprzedaży (mam za dużo słuchawek )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"Basolubustwo" to nieco za dużo. :P Po prostu ma być, i tyle. ;) A K514 niemal go nie mają. Chociaż nieco się wygrzały to coś zaczęło pomrukiwać i tylko delikatnie teraz w EQ mam podbite o 5dB [w panelu Asusa wygląda tak -> http://oi62.tinypic.com/22l461.jpg ]. Ogólny charakter słuchawek mi się podoba - piękne talerze, wokal idealnie tu gdzie ma być, nigdzie nie schowany, solówki gitarowe z pewnością wyróżnione. Tak więc naprawdę się obawiam że ciemno-ciepłe EVO będą miały zbyt przytłumione wyższe partie, np. talerze perkusyjne.

 

A co z HD669? Użytkownik z innego foru mi je polecił. Miał EVO z którym sporo modów zrobił, ma teraz HD669 i słucha rocka/metalu jak ja, to mówi że brakowało mu tej otwartości i czystości jaką dały mu 669.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale 668b też górne pasma mają podobne do 669. ;) Tak wynika z porównań i testów.

 

A z co z tymi HD-330? Zacząłem się nad nimi z powrotem zastanawiać. W porównaniu 1313, czy recenzji na Audiofanatyku, podobno raczej cieplejsze słuchawki jednak z wyróżnioną górą - może to strzał w 10? Tylko bardzo duża impedancja i czy Xonar da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jeżeli miałbym ufać jego porównaniom bezgranicznie, to HD669 powinny być idealne, ponieważ użył takiego ładnego zwrotu "Dla analityków i "bass-headów" w jednym, to gratka." :P A mi właśnie podoba się ta dokładność K514, a brakuje np. nieco tego niskiego kopa w elektrycznych gitarach. Tylko ta opinia nieco się kłóci z masą innych, gdzie 669 określa się raczej jako jasne lub neutralne.

Edytowane przez k4cz0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mnie nie porwały ale nie odmowie im jakości. 668b dla mnie lepsze i nie brakuje mi w nich nic, zwłaszcza za tą kasę. Zważywszy że w 668b bas jest bardzo fajny to tutaj może być podobnie plus większy wykop, bo zamknięte. Ja słuchałem około poł godziny porównując obydwie pary i zdecydowałem się na 668b. Ale ja słucham jazzu, klasycznej i połamanej elektroniki, nie koniecznie z basem. Do rocka zamknięte mogą się okazać lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności