Skocz do zawartości

Głosniki do komputera 600~


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie zacznę, że mam zerowe pojęcie o głosnikach/kolumnach, nawet nie wiem czym one się różnią.
Mam budżet około 600 zł, ale mogę dołożyć więcej jakby było coś dobrego, wartego uwagi.
Chciałbym kupić głośniki do komputera, dzięki którym mógłbym słuchać muzyki w jak najlepszej jakości. Słucham głownie rapu, ale jestem otwarty również na inne gatunki.
Mam niestety kartę dźwiękową zintegrowaną. Czyli lepiej kupić głośniki czy kolumny?
Co polecacie w okolicach 600 zł?
W sumie może być też trochę taniej, okolice 500 zł, ale wolałbym chyba 600+, w sumie to możecie podać dobre głośniki z tej i tej półki cenowej eh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram 7c albo edifier r2600. W zupełności wystarczą- dźwięk naprawdę przyzwoity i w tych pieniądzach za nowy sprzęt ciężko te propozycje przebić. Ewentualnie edifier r1600tiii - też grają rewelacyjnie, ale niektórym może brakować trochę basu (dla mnie r1600 nie maja konkurencji do 800zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieszczą się (wymiary 220 x 325 x 558, mm), ale będą wyglądy dziwacznie i scena będzie zrąbana, bo muszą stać w pewnym odstępie od siebie i ściany... przy takiej przestrzeni to moim zdaniem tylko edifiery, ewentualnie jakieś monitory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic lepszego i nowego w tej cenie. Jeśli rozmiar 7c je dyskwalifikuje to r2600/r1600(dla mnie najlepsze komputerówki na rynku w sensownych pieniądzach)/solo6c.

Przy czym cenowo r1600 lepiej wypadają przy 6c i ładniej wykonane. R2600 to brzmienie bardziej dociążone, potrafią łupnąć, dla mnie za głośne i zbyt basowe, co znaczy że dla Ciebie będą najprawdopodobniej idealne :) - gdybyś miał możliwość odsłuchu (ja miałem w domu r2600 i r1600 i stwierdziłem że zostają te drugie) to mogłoby się okazać, że r1600 wystarczą, bo można w nich bas podbić, a odkręcone na 70% wcale ciche nie są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem od 2-3 lat Solo6c, które właśnie stały na krańcach biurka, odległość to może z 1,5 m od siebie a 1 m ode mnie. Przy biurku na fotelu dźwięku nie zdołał się rozejść do końca, bas nie był rozwinięty, za to na kanapie z 2-3 m ode mnie dźwięku był już pełny, grały bardzo dobrze. Wniosek - 6c nie do końca są sprzętem stricte biurkowym, który może stać przy monitorze, chyba, że ktoś ma spore biurko i może swobodnie je rozstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że chcesz edifiery r1600tiii - w stosunku do 6c to nie będzie skok jakościowy, raczej.... retusz. Imho grają minimalnie lepiej od solówek, ale mając 6c nie wiem czy bym zmieniał. Za to wyglądają super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stoją na komodzie obok TV. Niby mają nóżki silikonowe albo coś w ten deseń, ale jak odkręcilem bas d la testu to był pogłos jakby z subwoofera kiepskiej jakości. Postawiłem na piankach od karimaty i było ok :)

Na codzień stoją na oryginalnych nóżkach bo ja basu nie lubię za dużo więc jest skręcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności