Skocz do zawartości

Odtwarzacz przenośny do 450zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jak w temacie. Szukam jakiegoś przenośnego odtwarzacza do 450zł.

Słuchawki jakie posiadam to AKG K420, muzycznie raczej na ostro ;)

Zastanawiam się na FiiO X1. Czy znajdę coś lepszego w tej kategorii cenowej?

Sprzęt preferuję raczej nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jak w temacie. Szukam jakiegoś przenośnego odtwarzacza do 450zł.

Słuchawki jakie posiadam to AKG K420, muzycznie raczej na ostro ;)

Zastanawiam się na FiiO X1. Czy znajdę coś lepszego w tej kategorii cenowej?

Sprzęt preferuję raczej nowy.

Do 450 zł znajdziesz tylko Clip+/Zip/Sport... i X1, ewentualnie coś z chińczyków z ebay, np. Xuelin iHIFI 770c.

Z używek Ipod 5/5.5G, Imod, może Fiio X3 albo coś z Sony.

Z podanych propozycji najlepiej Ipod Video, reszta to +/- to samo co X1, bądź bliżej niesprawdzone konstrukcje(770c).

Soniacze to raczej ciepłe granie.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony mam - model NWZ-826. Gra fajnie, ale nie odtwarza .flac a na tym też mi zależy i ma tylko 4GB wbudowanej pamięci.

Jak się ma X1 do Sansy? A może Cowon iAudio i9 - bo też mieści się w moim przedziale cenowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tylko Clip+/ZIP i to dosyć dawno, Sporta nie miałem okazji słuchać - Clipy będą bardziej neutralne/suche w porówniu do X1, nie pamiętam też jak u nich z mocą przy bardziej wymagających słuchawkach.

X1 jest dosyć wybredny jeżeli chodzi o słuchawki - dobrze zgrały mi się tylko ProAplhy i Rock It Sounds R-50.

Cowona też nie słuchałem, więc nie pomogę w tej kwestii.

Dla mnie najlepszą opcją byłby Ipod Video, najlepiej 5.5G + adapter i karta CF 64GB - przy odrobinie szczęścia zmieściłbyś się w 450 zł. Gdybyś kupił Ipoda z dobrym dyskiem, to koszt spadnie - po zainstalowaniu karty CF możesz sprzedać sprawny dysk. Możesz też kupić Imoda 5.5G po CF modzie - koszt pewnie w granicach 450/500 zł ale dochodzi jeszcze koszt dodatkowego DAC'a/ AMP'a.

Może warto zainwestować w używanego X3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą NWZ'tkę - fajnie wykonana i mała, X1 to niezłe bydlę przy Soniaczu.

Dwie wady - brak możliwości rozbudowania pamięci i mniej mocy niż X1(tak zapamiętałem).

O ile dobrze pamiętam, brzmi trochę cieplej niż X1.

Nad X1 ma jedną dużą przewagę, przy odtwarzaniu flaców potrafi pociągnąć spokojnie 40 godz. na jednym ładowaniu gdzie Fiio wytrzyma góra 13 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brzmi cieplej to dla mnie jednak X1 będzie lepszym wyborem. Ponadto można włożyć kartę microSD do 128GB. Czas odtwarzania jest dla mniej najmniej istotny. NWZ'tka ma teraz fajną cenę w jednym ze sklepów, bo ze słuchawkami Sony ZX-610 kosztuje 499zł, a X1 450zł. Ponieważ słuchawki już mam (AKG K420) i jestem z nich zadowolony to Sony mógłbym sprzedać i summa summarum wyszedłbym do przodu. Pytanie, czy nie kosztem dźwięku.

Edytowane przez murderotic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brzmi cieplej to dla mnie jednak X1 będzie lepszym wyborem. Ponadto można włożyć kartę microSD do 128GB. Czas odtwarzania jest dla mniej najmniej istotny. NWZ'tka ma teraz fajną cenę w jednym ze sklepów, bo ze słuchawkami Sony ZX-610 kosztuje 499zł, a X1 450zł. Ponieważ słuchawki już mam (AKG K420) i jestem z nich zadowolony to Sony mógłbym sprzedać i summa summarum wyszedłbym do przodu. Pytanie, czy nie kosztem dźwięku.

Sony brzmi cieplej głównie chyba przez to, że ma większego roll off'a na górnych rejestrach więc "strata" dźwięku względem Fiio jest umowna i zależy od preferencji - jeżeli lubisz ciepłe brzmienie, to nie powinno być problemu.

Tak naprawdę musisz zsumować plusy i minusy obu odtwarzaczy i zdecydować czy pewne kompromisy (np. ograniczona pamięć Sony) Ci odpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony tak, teoretycznie wybór X1 powienien być lepszy. Z drugiej strony na forum pojawiają się info w stylu miałem X1, nie podpasował mi, mam coś innego. Zresztą kolega tutaj napisał, że X1 jest wybredny co do słuchawek.

Kupno w ślepo grajka to loteria. Mam wrażenie, że 585 Soniaka jest bezpieczniejszy.

 

Nie miałem żadnego, nie namawiam na żadnego, jedynie na odsłuch w realu jak grają.

Sam napalilem się na X1, ale po paru wypowiedziach ludzi a forum wiem, że nie kupię go w ciemno, najpierw odsłuch.

Edytowane przez Conti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

585 gra bardzo fajnie z K420. w ogóle w mojej opinii K420 lubią się z soniaczami, szczególnie z tymi scenicznymi

 

z x1 może być zbyt mulasto na średnicy i wyższym basie

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie wrażenie odnośnie k420. Na pewno nie mogę ich używać z sansą clip, odpycha mnie to co z siebie wydają. Ze starym soniaczem wręcz przeciwnie, jest fajnie, a odkąd wymieniłem stare sparciałe gąbki na nówkeczki prosto z chin to na nowo odkryłem górę w tych słuchawkach. Jak dla mnie to już nawet z galaxy s3 lepiej te słuchawki grają niż z clipem. A jeśli X1 ma bliżej do clipa niż do ciepłoty sonego .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony tak, teoretycznie wybór X1 powienien być lepszy. Z drugiej strony na forum pojawiają się info w stylu miałem X1, nie podpasował mi, mam coś innego. Zresztą kolega tutaj napisał, że X1 jest wybredny co do słuchawek.

Kupno w ślepo grajka to loteria. Mam wrażenie, że 585 Soniaka jest bezpieczniejszy.

 

Nie miałem żadnego, nie namawiam na żadnego, jedynie na odsłuch w realu jak grają.

Sam napalilem się na X1, ale po paru wypowiedziach ludzi a forum wiem, że nie kupię go w ciemno, najpierw odsłuch.

Ludzie sprzedają X1 bo kupowali z ciekawości, a że nie przypasił bo dla niektórych był za ciepły(w tym dla mnie - lubię neutralne/jasne grajki) to kilka sztuk poszło w świat.. W preorderze nie było ryzyka straty kasy, co więcej można go było sprzedać z zyskiem.

A jeśli X1 ma bliżej do clipa niż do ciepłoty sonego .....

Tak, X1 chyba bliżej do Clipów niż do Soniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał soniacza. używałem dość długo K420, ostatnio do nich wróciłem. Z clipem 1 jak i plusem było zbyt mulasto, z video IMO zbyt jasno i góra siarczysta z tego wychodziła. z touchem 4g było fajnie, ale do spokojnych gatunków, z Wave też było ok, ale pod niego lepsze są V-jaysy (chociaż nie mówię, że połączenie z akg było złe). kilka sony z nim przerobiłem, sony dodają AKG kolorków, fajnego dociążenia na basie bez mulenia, scena fajnie się w nich rozchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale jakby Ci podpasował, to by nie poszedł w świat.

Jest to silna propozycja, ale w zgodzie ze wszystkimi napiszę: odsłuch, odsłuch, odsłuch, bo każdy ma inne uszy, nie wspominając o tym co pomiędzy uszami ....

Tak, gdyby przypasował to by został ale... ja go kupowałem z ciekawości a nie z nastawieniem, że na 100% u mnie zostanie. Gdyby nie był tak wybredny w kwestii słuchawek, tym bardziej miałby szansę zostać.

 

Soniacz napewno będzie bezpieczniejszy i jeżeli nie przeszkadza Ci brak gniazda kart microSD to myślę, że będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1 będzie cieplejszy, z tego, co na forum piszą. sony są delikatnie ocieplone, wygładzone. fiio dodaje mięcha słuchawkom, które go potrzebują, a takie K420 mogą się zamulić z fiio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę z pamięci bo NZW miałem dosyć dawno - X1 będzie miał więcej dołu i trochę agresywniejszą górę(?!) przez co gładki charakter Soniacza może dawać złudzenie większego ciepła ale... skoro nie słuchałeś X1 to i tak bez znaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na FiiO X1.

Grają całkiem fajnie z K420. Oczywiście, z tego co słychać dużo zależy od jakości samej płyty. Deftones, Tycho, Born Of Osiris, Avenged Sevenfold brzmią fantastycznie, ale już na przykład nowego albumu Obituary nie da się słuchać, bo gra jak w zamkniętym pudełku kartonowym ;)

Dzięki za wszystkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności