Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki + ewentualnie źródło za maksymalnie 600zł


herbata

Pytanie

Witam wszystkich użytkowników forum

Chciałbym poprosić was o pomoc w wyborze zestawu słuchawkowego. Wszystkie informacje zapisałem poniżej, jak czegoś zapomniałem to dajcie znać.

Budżet: <600zł na słuchawki razem z karta/dac (jeśli karta/dac nie są wymagane to myślę że do 300)

Czego potrzebujesz?:Słuchawek(z tego co czytałem to otwarte by mi pasowały)

Przeznaczenie :Muzyka(tutaj na prawdę różne gatunki, od spokojnej muzyki fortepianowej z śpiewem do rocka progresywnego )

Źródło: przeważnie komputer z realtec alc888b i czasami ipod nano 4g

Jakość plików: W większości mp3 320kbs i youtube

Oczekiwania: Z racji dużego zróżnicowania w muzyce oczekuje uniwersalności. Nie lubię jak z dźwięku słychać głownie bas (właściwie dudnienie) a inne częstotliwości brzmią byle jak.
Własna propozycja: Jestem właściwie zdecydowany na audio technica ath tad400. Z informacji które czytałem wynika że by mi pasowały. Wygodne przestrzenne nie przebasowione.

Inne: Tutaj pojawia się największy dylemat. Słuchawki podobno są łatwe do napędzenia i niezbyt wymagające co do źródła ale czy integra którą posiadam napędzi je odpowiednio?

I czy przy jakości plików z jakich korzystam i tych słuchawkach będzie duża odczuwalna różnica jeśli dokupie np fiio e10k?

Dziękuje za przeczytanie i liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dla twoich preferencji proponuję K551 z giełdy: http://forum.mp3store.pl/topic/124402-s-akg-k551/ . Możesz je potem rekablować i zmodować.

To fiio e10k nie jest złe, różnicę odczujesz na pewno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli jeśli o dac to niezależnie od słuchawek warto się w niego zaopatrzyć bo różnica będzie odczuwalna i warta dopłaty, dobrze rozumiem?

Ma ktoś doświadczenie z tym nowym fiio e10k?

W recenzjach wypada całkiem nieźle jeśli chodzi o jakość i stosunek do ceny ale chętnie poznam wasze zdanie.

 

I teraz jeśli chodzi o słuchawki.

Te akg raczej odpadają bo wyjdę sporo poza budżet, po za tym są zamknięte co do dłuższego odsłuchu może być trochę męczące. ale dziękuje za propozycje :-)

Philipsy całkiem ciekawie wyglądają tylko ciężko z dostępnością a będę miał tylko chwile na ich zakup i ciężko będzie o ich ewentualny zwrot w razie czego.Z tego powodu wolałbym raczej nowe.

A te ath tad400 waszym zdaniem nie sprawdziły by się? są mało popularne ale według recenzji na tym forum jak i na headfi wypadają bardzo dobrze.

 

Mam nadzieję że nie marudzę za bardzo :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Różnica będzie przy 10k zauważalna, ale jakoś od razu tyłka nie urwie. Raczej po dłuższych odsłuchach z DAC trudniej będzie wrócić do podłączenia bezpośrednio do dziurki.

AKG K551 używam w pracy po 6-7 godzin dziennie i są bardzo wygodne. Po 2 godzinach trochę grzeją uszy, ale to akurat na wyjście na kawę, albo pomoc koledze z biurka obok i wszystko się "schładza" :) więc nie ma mowy o uciążliwości. Co do SHP9500 - to większość,z tych którzy je mają, twierdzi że do 5 stów ciężko o konkurencję, zwłaszcza łatwonapędzalną.

Można poszukać wśród takstarów otwartych, albo superluxów (chyba 330), ale nie się wypowiedzą ci, którzy je lepiej znają. Ja mogę polecić SL HD668B, które grają wybitną fałką, ale tutaj możesz mieć za dużo basu jak na swój gust.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mam bo nie znam :)

Jak k550 za drogie to trochę taniej brainwavz hm5, ale te są trochę mniej wygodne.

Poza tym propozycja @Play jest baaardzo fajna - tym filipkom blisko do k550 i zmiescisz sie w kasie z DAC.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Shp9500 - forumowy komis, albo prywatna wiadomość do użytkownika adikadik - on pomaga sprowadzać je za około 300zł (nie znam dokładnej kwoty ale to te granice). Moje fiio - no cóż jakość wykonania super: szczotkowane aluminum, solidny klocek. Brzmieniowo 3 klasy wyżej od zintegrowanej karty w kompie, a wśród dac średniak. E10k czyli nowsza wersja ma kostki sabre bodaj, które dają większą scenę od mojego dac. Ogólnie udany model. Przejrzyj audiofanatyk.pl tam jest recenzja. Maciux chyba też recenzował ten sprzęt na zakupek.pl. Aha - marka jest chińska, ale teraz to już niewiele znaczy, bo jakość niezła.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie chwaląc się ja też miałem okazję przetestować E10K.

http://muzostajnia.wordpress.com/2014/09/21/fiio-e10k-olympus-2-test/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Znalazłem, sprowadza je z amazona gdzie są tańsze niż w Polsce.

Cóż muszę jeszcze przemyśleć które wybrać czy philipsy czy audio technice ale wezmę jedne z tych dwóch.


Zdaję sobie sprawę z tego że dac high endowy kosztuje pewnie sporo więcej niż ja chcę wydać na daca i słuchawki razem :unsure: ale z tego co piszesz to i tak będzie niezły przeskok z integry z 2010 roku.

Jd1210 czytałem twoją recenzje i kilka innych w tym te podane przez zenekhajzer i wyglądają zachęcająco, a skoro są dobrze wykonane to powinien trochę posłużyć bo tam w sumie chyba nie ma co się psuć.

Zastanawiałem się też na audiotrack cube ale jakoś e10k bardziej zachęca i to go wybiorę. Powinien też dobrze zgrywać sie z modelami podanymi wyżej.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Przy okazji zapytam tutaj żeby nie zakładać nowego tematu czy bayerdynamic dt501p będą dobrym wyborem jako słuchawki przenośne ale też do domu bo chcę wybrać coś dla mamy?


Używa ona obecnie słuchawek dołączonych do telefonu które jakością nie grzeszą.Będzie na nich słuchać popu, lżejszego rocka i parę innych gatunków a będą one przeważnie podłączone do lg 2mini i ipoda.


Na tym forum nagradza się jakoś odpowiedzi?

Edytowane przez herbata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Audiotrack Cube to jasne granie chyba, trzymaj się raczej E10K. Pod SHP9500 powinno być dobrze, przynajmniej z K551 było Ok.

Bayerdynamic dt501p nie są złe, małe składane, muzykalne. Mi nie podeszły bo nauszne i ciepłe granie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności