Skocz do zawartości

Nowoczesny zestaw stereo do salonu - jak to ugryźć?


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

nie mialem przyjemnosci z tym modelem, ale wspolczesne yamahy to zupelnie mi nie przynosza na mysl dobrej podstawy basowej, pelnego dzwieku... a czesto wrecz wlasnie ostrosc.

Dla mnie w tym budzecie to atoll in50se (tak wiem powtarzam sie.. ale na prawde ten klocek na mnie wrazenie zrobil) albo nad355bee.

 

nie sluchalem ale majac te same priorytety chetnie bym potestowal audiolab 8000 czy jakiego luxmana 4xx .


jeszcze z takich co mnie interesuja przy podobnych priorytetach to primare i22 / i21 ... dalo sie wyrwac w tej cenie i21. Teraz widze licytacja juz jest wyzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widział reckę yamahy na audiofanatyku? Może ta by była ok? Czarna chyba.

 

Jakoś mnie ta Yamaha nie przekonuje.

 

 

nie mialem przyjemnosci z tym modelem, ale wspolczesne yamahy to zupelnie mi nie przynosza na mysl dobrej podstawy basowej, pelnego dzwieku... a czesto wrecz wlasnie ostrosc.

Dla mnie w tym budzecie to atoll in50se (tak wiem powtarzam sie.. ale na prawde ten klocek na mnie wrazenie zrobil) albo nad355bee.

 

nie sluchalem ale majac te same priorytety chetnie bym potestowal audiolab 8000 czy jakiego luxmana 4xx .

jeszcze z takich co mnie interesuja przy podobnych priorytetach to primare i22 / i21 ... dalo sie wyrwac w tej cenie i21. Teraz widze licytacja juz jest wyzej...

 

Wiem, mam Atolle na radarze, ale bardzo rzadko się pojawiają.

 

Ten primare poszedł za 1750, całkiem dobra cena, ale to ponoć jasny wzmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłeś te Tannoye z UK? Ile Cię wyniosły jeśli można wiedzieć? One są koszmarnie duże czy to tylko taka gra z perspektywą?

 

To moje 1 kolumny, ale jak dla mnie są raczej z tych kompaktowych, żadne kolosy, raczej poniżej średniej. Dla zobrazowania fotka ze standardowym laptopem 15,6 cala:

 

aa.jpg

 

Tak, udało się ściągnąć z UK. Cena jaką zapłaciłem to 350 funtów, obecnie są nawet za 250, ale tylko z odbiorem osobistym w salonie, więc i tak nie miałbym możliwości kupienia w tej cenie. Zmniejszyli cene 1 dzień po moim zakupie... ale za to wersja SE jest teraz za 400 funtów. To już chyba ostatki tych kolumn, stąd tak niska cena, bo zastąpił je nowy model. Nowe DC6T w momencie premiery kosztowały 800 funtów, cena w PL to nadal ok 4000 za parę.

 

Całość wyszła mi 2160zł z dostawą pod drzwi. Wykonanie jest świetne, wzmaka jeszcze nie zdążyłem kupić więc nie mam jak sprawdzić nawet czy grają. Zapakowanie pancerne. Jedyny babol to w jednej z podstaw nie mam nagwintowane otworu na jeden z kolców. Na zdjęciu są bez podstaw.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentują się zacnie.

 

http://www.richersounds.com/search/dc6t

 

No właśnie jeszcze nie mam pomysłu, chyba Marantz, zależy co się trafi w używkach.

 

Jeszcze miałem rozkminkę nad Castle Knight 4, też tanio w UK, u nas 3700zł... słuchałem podstawkowego modelu 2 to wymiótł np Monitor Audio. Piękna średnica i ciekawie rozwiązany bas refleks. No i w okleinie antique oak wyglądają bajecznie.

 

Castle-Knight4-kolumny-głośniki-słupsk-koszalin-gdańsk.jpg

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyczytałem, że 90W.

 

No tak, ale to 20 lat stało, nie wiadomo co sie z tym działo, zaśniedziałe może być czy coś. Już lepiej jakby grał przez te lata. No i szampan. :( Poza tym nie wiem jaka cena. Sprzedający też nie. Także ten...

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś koło 1500zł za używkę. Coś na początek chcę w miarę uniwersalnego i sprawdzonego, żeby mieć jakiś punkt wyjściowy.

Za gramanicą polecają Marantze, np 6004/5 ale z tego co się zorientowałem to może być za cienki, stąd spoglądam bardziej w serię 7000/8000, w starsze modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem NADy grają gęsto i ciepło, ja nie lubię takiego grania. Chcę wzmaka, który gra pełnym dźwiękiem, ale w okolicach neutralności, gładko i spójnie. Zresztą ciężko mi coś wymyślić jak nigdy nie miałem kontaktu ze stereo poza kilkoma budżetówkami i paroma odsłuchami w salonach, nawet nie wiem jeszcze jak grają kolumny, które kupiłem. Poza tym NADy są paskudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak grają Marantzy, znam tylko HD-DAC1 i on gra lekko ciepło ale właśnie w granicach neutralności. Ze wzmacniaczami Marantza to chyba jest różnie, bo opinie są skrajne, ale w większośći właśnie piszą tak, jak ja odbieram HD-DAC1. Za to o Nadach zawsze piszą tak samo, ze to po prostu wzmaki po ciepłej stronie mocy.

 

Jakie firmy warto jeszcze wziąć na celownik? Mam Marantza, Atoll, Exposure - po prostu jak trafi się coś w dobrej cenie to biorę bez kombinowania, jak nie podpasuje to sprzedam i kupię coś innego, może NADa właśnie :) ale nie w 1 "turze". Jak do tej pory taka praktyka w słuchawkowym świecie raczej się sprawdzała.

 

No i niestety jestem wzrokowcem, więc tylko srebrne klocki mnie interesują.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel też jest po ciemnej stronie, nie jestem pewien czy przypasuje tym Tannoyom

Marantz jest bardziej neutralny mam tu na myśli PM8003,

można znaleźć takiego w okolicach 1,7k, to jest wersja robiona przez Kena ale już bez znaczka KI,

u mnie gra już ładnych parę lat z B&W i całkiem dobrze się spisuje.

http://audio.com.pl/testy/marantz-pm8003:2

 

Pełnym dźwiękiem też grał Creek ale one maiły problemy z buczącym trafem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z tym, że to Made in China?

Swoją drogą to jest dziwne, bo starsze i niższe serie np 7001 są Japan, nowe 7005 też Japan, nowe 8005 Japan, a tylko ten 8003 jest China?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem na próbę do starego klocka, który gdzieś się walał po garażu. Na pewno potrzebuje wzmaka z dobrym basem, bo Tannoye nie grzeszą w tym aspekcie...

 

Cholera, cały tydzien czaiłem się na PM KI Pearl Lite na ebayu i dziś wszedłem 3 minuty za późno, żeby zalicytować, zapomniałem... poszedł za 512eur.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu za mało miało mocy to wykopalisko? Ja bym był ostrożny w wydawaniu takich sądów, chyba że znasz ten wzmacniacz i mocowo pasuje on do tych tannoyek. W przeciwnym razie można się srodze zawieźć.

Skoro aspekt wizualny rów ież się liczy, to dlaczego nie spróbować nówki? Masz 14 dni na zwrot. Sprzęt pewny, a za 1.5 klocka to już aż takiego paździerza nie kupisz, żeby te kolumny kaleczyły dźwiękiem.

PS - NADów nie bierz. Grubbby się przekonał, że one są takie sobie, testując mega kałacha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jest za słaby, to jest stary JVC, i to w dodatku dosyć niska półka, 2x40W.

Chociaż gra to bardzo głośno, czy brak mocy może powodować anemiczny bas?

 

 

Jaki nowy dostanę do 2000? Raczej nic ciekawego nie ma. NADa nie chcę, szkoda, że ten Marantz mi przeszedł koło nosa, chciałem dać maks 550, 3 min wcześniej i bym wygrał aukcję. No nic, czatuję dalej. Jeszcze Roksan Kandy K2 ponoć niezły.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności