Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

doki, duża scena, dużo powietrza, polski portfel


tyciuni

Pytanie

będzie niestety długo, ale po PORADĘ idę i stąd przydługi wstęp (za co od razu przepraszam):

słabo się znam, audiofilem nie jestem, stąd wielka prośba do uczestników forum, gdzie - jak mi się wydaje - sporo fachmanów i ludzi dobrze słyszących, poza jednym, który nie dosłyszy, a się wymądrza, a przynajmniej sam o sobie tak mówi :-)

zależy mi na dokach, które dają jak największą scenę, najlepiej z przodu - kiedy czegoś słucham, to jako publika, a nie między muzykami,

ogromna większość doków, przynajmniej tych budżetowych, gra w głowie, a fajniej byłoby, gdyby grały trochę dalej (albo trochę więcej niż trochę),

z tytułu posta wynika, że raczej pokaźną kasą nie dysponuję, czyli trzeba iść na kompromisy, ale...

chciałbym jednak, żeby było raczej neutralnie, raczej szczególaście, raczej separacyjnie, bez specjalnego podbijania któregoś z pasm,ale z dynamiką, gdzie trzeba :-)

górna granica to tak jakoś między trzema i czterema stówkami (lepiej mniej niż więcej),

muzyka bardzo różna, bo i Zappa, Cave, Dead, ale i siermiężny blues, i kwasożłopy, i progres, i nawet trochę klasyki się trafia,

napęd stacjonarny: albo Xonar DX, albo Prodigy Cube (kilka wzmaków do podmianki, aktualnie LME4972),

napęd mobilny: bardzo różnie - imod 5 z fiio e07, Clip+, Cowon S9, Samsung YP-P2, Samsung YP-T9, Philips GoGear plus telefony SGS III lub Lumia 735 (ew. z fiio e05)

żeby w ewentualnych poradach nie powtarzały się słuchawki - niżej te, które akurat mam i w których mi czegoś brakuje - mniej więcej w kolejności brzmienia (bardzo mniej więcej, bo to zależy i od źródła, i od samego nagrania),

nie przepadam za OTA, nie używam pianek, wolę jak kabel się za bardzo nie plącze (plusy tam, gdzie kabel - jak dla mnie (nie szarpię!) - albo w porządku, albo może być)

Audeo PFE 122 +

Astrotec AX-35 --

Sony XBA-3iP +

Brainwavz m5 +

Klipsch S4 II +

IE8 (kupione okazyjnie na ebaju amerykańskim, nie wiem, czy oryginalne; z wyguglanych porównań wychodzi, że oryginały, ale podejrzliwy jestem, bo nie powalają) +

Ultimate Ears 700

Zen Aurvana

Brainwavz Delta

Fischer Audio Tandem ++

Fischer Audio Silverbullets

Fischer Audio Consonance ++

hifiman re0 (prawdopodobnie fejk; btw. jest sposób, żeby to sprawdzić?)

AKG K375

kolejne za bardzo się nie nadają (czy raczej może tak się nadają, ale trochę jak niektóre filipsy do pół stówki)

Ultimate Ears Super FI 4vi

NuForce NE-600X +

Etymotics mc2

Klipsch Image S3

soundmagic e10 -

MEE M9P 2

wiem, że wygląda to na listę życzeń/żądań, ale nie bardzo potrafię wyjaśnić krócej, o co mi idzie,

bardzo proszę o poradę,

thx in advance

jeżeli uważacie, że do czterech stówek jest niemożliwe znalezienie czegoś sensownego, to walcie bez litości - mam nadzieję, że wytrzymam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

nawet mialem zamiar sprobowac Ci cos doradzic ale jak zobaczylem liste Twoich dokow to se pomyslalem ze to raczej Ty mozesz doradzac mi;)

apropo sceny z przodu to bym Ci polecil yamaszki eph100 (tylko sie boje czy nie stwierdzis ze faworyzuja basy;) sam lubie jak sluchawki graja przed twarza najlepiej z pewnego dystansu i tak zapamietalem eph100. chociaz tez tak zapamietalem audeo ktore masz. no ale trzeba by ze stowke dolozyc do budrzetu

z takich mega tanich z duza scena i masa powietrza to polecam sm e30 - tylko ze te faktycznie faworyzuja niskie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te wszystkie doki przesłuchałeś? Szacun.
Pod te źródła zaproponuję Ci Zero Audio - ZH-DX200 Carbo Tenore
Bardzo uniwersalne doki, grają ze wszystkiego, równe pasmo i duża scena w głąb.
Lekkie, wygodne, kabel nie ma efektu mikrofonowego, świetna izolacja.

Jedyna wadą jest to, że u nas nie są dostępne, trzeba je sprowadzać.

Tu jest spory temat o nich http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.head-fi.org/t/665111/zero-audio-zh-dx200-carbo-tenore-zh-dx210-carbo-basso-carbon-aluminium-iem-information-appreciation-and-impressions-thread&prev=search

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wielkie dzięki za odzew,

obu słuchawkom się przyjrzę,

nt. Yamah to sporo czytania (już zauważyłem),

co do Tenore - sprowadzanie to często loteria, ale może się uda (i przy okazji uda się ominąć UC w Katowicach, bo tam wariują z cłem),

lista doków jest niby długa, ale bierzcie pod uwagę, że najstarsze są u mnie już z 7-8 lat, to się po prostu nawarstwia,

jeszcze raz dzięki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności