Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Soundmagic e10 słaby dźwięk


reizen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Właśnie wróciłem od dziewczyny z prezentem który dostałem , jaki byłem szczęśliwy gdy zobaczyłem że są to słuchawki Soundmagic , które chciałem sobie kupić w najbliższym czasie , ponieważ sporo dobrego naczytałem się o produktach tej firmy.
Jako że miałem ze sobą zarówno mp3 (paluch od sony) i telefon ( galaxy s3 z boeffla sound i nooxvoide) szybko zabrałem się za test .
No i tu zaczęły się problemy , podłączam słuchawki do telefonu z nadzieją że dźwięk który z nich popłynie będzie nieziemski , a tutaj zdziwienie .. słuchawki grają na poziomie moich panasoniców hje coś tam za 30 zł.
Sprawdziłem z każdym rodzajem muzyki i nic nadzwyczajnego zarówno na tel jak na odtwarzaczu.

Zacząłem potem kombinować z gumkami , a jest ich sporo , ale co z tego jeśli połowy z nich nie mogłem po prostu włożyć (tych małych na których najbardziej mi zależało ) PS mógłby wgl ktoś napisać jakie gumki są najlepsze w tych słuchawkach , żeby w miarę dobrze leżały w uchu i w miarę dobrze grały ?

Wracając do tematu , słyszałem o takim czymś jak wygrzewanie słuchawek , czy jest szansa że po 15 h grania zagrają lepiej ? Czy po prostu te 100 zł w stosunku do panasoniców była to dopłata za futerał i 4 pary więcej gumek no i oczywiście lepszych materiałów użytych do produkcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzej co najmniej z 24h, zostaw grające w szufladzie na noc i dzień i zobacz czy coś się zmieniło. Jeżeli żadnej zmiany nie będzie to może jakaś awaria wystąpiła, co w przypadku tego modelu nie jest ewenementem. Awaryjność jest na bardzo wysokim poziomie, w razie czego reklamuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wgl można się spodziwać jakiejś wielkiej odskoczni od dźwięku panasonic hje 120 (za około 30zł ) bo póki co są troszeczke lepsze , czy po prostu mam zbyt wygórowane wymagania i za wysoko postawiłem im poprzeczke ?
I jak to jest z wersjami tych słuchawek ? Wszedłem na jej allegro i kupiła od tego samego gościa za 135 a teraz gość ma tylko aukcje za 149 i w tytule napisane jest V2 , to jakaś różnica ?

Edytowane przez reizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wgl można się spodziwać jakiejś wielkiej odskoczni od dźwięku panasonic hje 120 (za około 30zł ) bo póki co są troszeczke lepsze , czy po prostu mam zbyt wygórowane wymagania i za wysoko postawiłem im poprzeczke ?

I jak to jest z wersjami tych słuchawek ? Wszedłem na jej allegro i kupiła od tego samego gościa za 135 a teraz gość ma tylko aukcje za 149 i w tytule napisane jest V2 , to jakaś różnica ?

 

 

 

Powinna byc zdecydowana różnica pomiędzy tanimi panasami a e10. Jednak jak sobie możesz przeczytać w wątku obok dotyczącym awarii e10 występują różnice w jakości pomiędzy tym samym modelem. Jeżeli jesteś niezadowolony to reklamuj lub wymień na inny egzemplarz. Co do rewizji to oczwyiście każdy producent modyfikuje i odświeża wersje zatem to nic nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ostatnio w media expercie muzyki na Sennheiserach Momentum i wgniotły mnie w ziemie a te doki niestety nie , może to kwestia tego że te gumki dołączone w zestawie jakoś słabo leżą w uchu ( nie zasysają dobrze ), Polecilibyście jakieś dobre niedrogie gumeczki do nich ? Może to poprawi efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ostatnio w media expercie muzyki na Sennheiserach Momentum i wgniotły mnie w ziemie a te doki niestety nie , może to kwestia tego że te gumki dołączone w zestawie jakoś słabo leżą w uchu ( nie zasysają dobrze ), Polecilibyście jakieś dobre niedrogie gumeczki do nich ? Może to poprawi efekt :)

 

Może zamiast gumeczek pianki comply.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

24h to naprawdę mało. Miałem z początku to samo z nimi, ale poleżały tydzień grając sobie w szafce i się ogarnęły. Jedyne kiedy były wyciągane to na wyjście na siłownie. :D

W najgorszym wypadku malutkie dziureczki, które umożliwiają wylot powietrza z "łuski" słuchawki mogą być przedziurawione.. Kiedyś bawiłem się szpilką i przedziurawiłem niechcący jedną z nich, to słuchawka straciła w ogóle jakąkolwiek dźwięczność. Zakleiłem klejem i było OK. Co nie zmienia faktu, że do E10 już nawet nie sięgam jak mam JVC HA-FRD80, bo różnica kolosalna. ;)

Edytowane przez Chrumekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności