Skocz do zawartości

Jaki internet wybrać?! Aktualny doprowadza mnie do szału.


mihi97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, aktualnie korzystam z usług lokalnej firmy która dostarcza internet radiowy. Sporo gram i mogę stwierdzić, że do gier jest on idealny, ping po 30-50. Ale prędkość i cena nie zachwyca, za 1mb/s płacę 55zł (mogę podpisać umowę, że za 55zł będę miał 2mb/s). Dużo nie ściągam ale czasem chce pobrać jakiś większy plik, obejrzeć film na necie czy pooglądać streamy i wtedy 2mb/s to dość mało. Na dodatek w te święta miałem momentami 70% straconych pakietów co uniemożliwiło korzystanie z neta. Wkurzyłem się i stwierdziłem, że dość tego, zmieniam internet. I tu jest problem, mieszkam na wsi, nie mam domowego telefonu, więc dość popularna Neostrada kosztuje 50zł za 10mb/s ale że nie mam stacjonarki to musialbym doliczyć 30zł za utrzymanie łącza, a 80zł przekracza mój budżet. Macie jakieś inne alternatywy dla mnie? Mieszkam na wsi więc dużego wyboru nie mam jak. np w mieście, w blokach. Chciałbym, żeby cena za msc była podobna czyli 50-60zł. Z góry dzięki za pomoc! [czy jest jakiś dział dotyczący takich spraw?]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podepne, potrzebuje tani transfer mobilny, najlepiej bez ograniczen, jest taki, pytam serio?

 

 

w T-mobile jest na firmę lte bez ograniczeń transferu za 80 zł netto. tak to dla prywatnego masz maksymalnie 100gb, chociaz jak ja patrzyłem moje zużycie wraz ze ściąganiem gier ze steam to mam 60 gb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też radiówkę, wykorzystałem świąteczną promocję i tym sposobem z 4 mb/s podskoczyłem do 15 mb/s.

Cena pozostała bez zmian, 49 zł.

 

test.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie telekomunikacja, a owszem telefon by założyła ale o neostradzie zapomnij. Chyba że im kupię nową centralę.

Dobrze że jest radiówka, tym sposobem mam w dupie monopolistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie telekomunikacja, a owszem telefon by założyła ale o neostradzie zapomnij. Chyba że im kupię nową centralę.

Dobrze że jest radiówka, tym sposobem mam w dupie monopolistów.

 

 

Okej. Janusz, ja wiem, że każdy z nas gdzieś tam mieszka, gdzie z netem nie jest... różowo, ale jak czytam, że płacisz 49zł za 15 Mbit to... Mnie ostatnio mój ISP i mój były szef (bo kiedyś w tej firmie pracowałem) zaproponował 200Mbit za te 99zł (symetrycznie of course). I tak się zastanawaiam czy dyski mi wyrobią taki zapis ;)

 

Przeprowadź się do Zawiercia, co? Będziesz miał szybki, tani net. I będziemy mieli do siebie może z 10 minut (piechotą!) żeby się na odsłuchy nowych "zabawek" zgadywać.

 

;)

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Azahiel.

Jak to sprawdzic, ile srednio dziennie zuzywam transferu, jest jakis program, ktorym moge to zliczyc? Czy taki np LTE dziala bez problemu, jak stacjonarny, nie ma problemow z laczeniem, przepelnieniem sieci, czy co tam? ;)

 

 

Wiesz co mam LTE w komórce, i masz screena ile wyciąga. Grałem na tym, a nawet na hdspa + i spokojnie głosowe połączenie jak i gra szła płynnie. Ping różny. Przepełnienie sieci masz w momencie świat itp, jednak LTE to tylko sygnał internetowy wiec wielu problemów co miał HDSPA czy GSM nie ma. Generalnie bardzo fajnie się śmiga na LTE. Co do zużycia neta- ja w Toya mam możliwość podejrzenia. W T-mobile można też wykupić "Blueconnect noc" za 9, i wtedy masz w nocy bez limitu chyba od 22 do 7 czy tam 9.

 

2014-10-09 10.45.32.png

 

Co do Play- to nielimitowany jest w granicach ich przekaźnika i jak się kupuje sam net, to trzeba uważać- w zależności od ceny mamy blokowaną prędkość. Najtańszy tam za 19 zł, to 2 mbity, więc kij nie LTe. Warto zwrócić na to uwagę. Aaaa i to nie jest do końca bez limitu- 200gb jest tam limitem.

 

I z tego co wyczytałem operator zastrzega sobie jak są przeciążenia czy godziny gdzie dużo się korzysta zwolnienie do 2mbitów, więc trzeba o tym pamiętać. Plus i T-mobile tego nie ma, niestety nie przeglądałem regulaminów Orange.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie telekomunikacja, a owszem telefon by założyła ale o neostradzie zapomnij. Chyba że im kupię nową centralę.

Dobrze że jest radiówka, tym sposobem mam w dupie monopolistów.

 

 

Okej. Janusz, ja wiem, że każdy z nas gdzieś tam mieszka, gdzie z netem nie jest... różowo, ale jak czytam, że płacisz 49zł za 15 Mbit to... Mnie ostatnio mój ISP i mój były szef (bo kiedyś w tej firmie pracowałem) zaproponował 200Mbit za te 99zł (symetrycznie of course). I tak się zastanawaiam czy dyski mi wyrobią taki zapis ;)

 

Przeprowadź się do Zawiercia, co? Będziesz miał szybki, tani net. I będziemy mieli do siebie może z 10 minut (piechotą!) żeby się na odsłuchy nowych "zabawek" zgadywać.

 

;)

 

Ja się cieszę z tego co mam, gdybyś wiedział jaką batalię z toczyłem, żeby w ogóle mieć dostęp do sieci.

Wiem że w dużych aglomeracjach płaci się mniej i to za szybszy transfer, ale nie ma tam tego.

https://www.google.pl/search?q=kobyla+g%C3%B3ra&safe=off&espv=2&biw=1494&bih=944&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=41WcVNa4McjtO9yqgegM&ved=0CAcQ_AUoAg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50zł za 15Mbit to standard, sam tyle płacę, net od Netii. Mimo że mają w ofercie obecnie DO 50Mbit za 50zł, to u mnie oczywiście jest to niedostępne i muszę tyle zdzierżyć nie wiadomo przez ile kolejnych lat. W Tepsie to samo jest, identyczne warunki i jakość, jak Netia. Szybki Internet w Polsce to nadal rarytas, z wyłączeniem dużych miast, gdzie jest mnogość ofert i tam dystrybutorzy naprawdę muszą walczyć o klienta. Tam gdzie nie muszą, np. moja miejscowość, nie robią NIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50zł za 15Mbit to standard, sam tyle płacę, net od Netii. Mimo że mają w ofercie obecnie DO 50Mbit za 50zł, to u mnie oczywiście jest to niedostępne i muszę tyle zdzierżyć nie wiadomo przez ile kolejnych lat. W Tepsie to samo jest, identyczne warunki i jakość, jak Netia. Szybki Internet w Polsce to nadal rarytas, z wyłączeniem dużych miast, gdzie jest mnogość ofert i tam dystrybutorzy naprawdę muszą walczyć o klienta. Tam gdzie nie muszą, np. moja miejscowość, nie robią NIC.

Cała prawda o internecie w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tepsa i Netia mają jedną wadę- ograniczenia względem Centrali, kabli itp... U siebie w Toya mam 60mbitów za 60 zł i mam stałe. Jednak, fakt- to Łódź, gdzie jest spora Konkurencja. Na jednym osiedlu jest taki net za 39 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie telekomunikacja, a owszem telefon by założyła ale o neostradzie zapomnij. Chyba że im kupię nową centralę.

Dobrze że jest radiówka, tym sposobem mam w dupie monopolistów.

 

 

Okej. Janusz, ja wiem, że każdy z nas gdzieś tam mieszka, gdzie z netem nie jest... różowo, ale jak czytam, że płacisz 49zł za 15 Mbit to... Mnie ostatnio mój ISP i mój były szef (bo kiedyś w tej firmie pracowałem) zaproponował 200Mbit za te 99zł (symetrycznie of course). I tak się zastanawaiam czy dyski mi wyrobią taki zapis ;)

 

Przeprowadź się do Zawiercia, co? Będziesz miał szybki, tani net. I będziemy mieli do siebie może z 10 minut (piechotą!) żeby się na odsłuchy nowych "zabawek" zgadywać.

 

;)

 

Ja się cieszę z tego co mam, gdybyś wiedział jaką batalię z toczyłem, żeby w ogóle mieć dostęp do sieci.

Wiem że w dużych aglomeracjach płaci się mniej i to za szybszy transfer, ale nie ma tam tego.

https://www.google.pl/search?q=kobyla+g%C3%B3ra&safe=off&espv=2&biw=1494&bih=944&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=41WcVNa4McjtO9yqgegM&ved=0CAcQ_AUoAg

 

 

 

No wiem, że tego nie ma. Tyle, że Chłopie, co Ty piszesz?? Zawiercie to typowe zadupie. Wiocha mieniąca się miastem tylko dlatego, że ma te 60 tys. mieszkańców na liczniku.

 

"Miasto" emerytów i bezrobotnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności