Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Beyerdynamic DT R10 "by michauczok"


aallen

Rekomendowane odpowiedzi

Też uderzyłem z takim projektem do mihauczoka po jego debiucie, jednak całość padła z kilku mniej ważnych na chwilę obecną przyczyn. Jestem ciekaw jak wypadnie to brzmieniowo, stosowaliśćie jakieś rozwiązania typowe dla R10 wewnątrz muszli, czy tylko zewnętrzna powłoka nawiązuje do legendy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ja chciałem ten temat założyć, mam cały zestaw zdjęc z budowy :( A wnętrze jest o tyle sprytne że też są schodki jak w r10, a kształt komory jest asymetryczny.

Nic straconego. Au-tor! Au-tor! Au-tor! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę chwilę, to zrobie porządnie opisane fotostory z budowy, jeśli chcecie :) Jako dawca posłużyły Beyerdynamic DT770 PRO 250Ohm. Drewno z którego są zbudowane muszle to orzech amerykański, gniazda driverów z afrykańskiego wenge, kabelek na magicznym fatsowym przewodniku, drewniane splitter i jack. Całość pokryta fillerem, polerowana do 2000 grit, olejowana i woskowana.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy DT990 250Ohm i DT770 250Ohm mają ten sam przetwornik?

Słyszałem że beyery róznią sie tylko aplikacją drivera w serii DT770/880/990, czyli tak, prawdopodobnie jest taki sam.

 

Taki headband by się przydał...

 

Prawde mówicie, przydałby się :)

Edytowane przez michauczok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, tak krótko charakteryzując, to szybkie, przestrzenne, duża scena, wieloplanowosc, i swietnie gitary wybrzmiewają, mają tez lekkiego pazura jak trzeba. Bassheadom będzie za mało basu - jest bardzo kontrolowany, a cała charakrerystyka jest wyrównana, przez co nie "walą" basem. Można by go łatwo dużo dołożyć, ale zastanawiam się czy jest sens - mi sę tak podoba, od schodzenia basem do piekieł mam SWS-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... od schodzenia basem do piekieł mam SWS-y.

znaczy, że to Twoje słuchawki (trochę inaczej zrozumiałem pierwszy post)? Ja bym jednak (dla siebie) basreflexy dorobił ;)

 

Jaka jest charakterystyka średnich tonów - więcej jest tych niższych (jak w typowych Sennheiserach) czy wyższych (jak w typowych Beyerach)?

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli środek Beyerowy pozostał. Pewnie charakterystyką coś podobnego do DT250 (ze słabszym basem z tego co piszesz).

 

Najniższego basu i impaktu możesz dodać poprze podkładki z pianki pod pady, lub inne uszczelnienie tych dziurek od spodu padów, niekoniecznie basreflexy. Chociaż te pewnie też by się przydały, zwłaszcza jakby był jakiś mechanizm regulacji ilości otworów jak w COP (i w moich DIY fatality również ;) ), żeby każdy mógł sobie brzmienie pod swoje upodobania dobrać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bassreflex to kwestia jednej dziurki...

...

Pady można zawsze na skóre zmienic...

wolałbym 3 małe zamiast jednej większej - mniej się w oczy rzuca i lepsza możliwość regulacji ilości basu :)

 

Pady welurowe są dla mnie wygodniejsze, więc wolę wprowadzać zmiany na nich (a właściwie pod nimi, bo padów nie tykam przy takiej operacji) - poza tym koszty kawałka pianki (lub skaju lub czegoś co podobnie zadziała) są dużo niższe ;) .

Estetyki to i tak nie zmieni, bo wszystko pod padem siedzi i nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności