Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Czytnik dobry do pdf.


wieras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

przymierzam się do kupna czytnika. Zależy mi na tym, aby czytnik dobrze czytał przede wszystkim pdf. Słyszałem, że Kindle nie do końca radzi sobie z tym formatem. Czytam rankingi, ale wiem że są często kupowane więc nie są do końca wiarygodne. Doradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie pdfów z rysunkami, grafikami i zdjęciami na małym ekranie czytnika to droga przez mękę.

Polecam stronę o czytnikach:

 

światczytnikow.pl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcja to 10" czytnik. Ale tutaj tracisz główną zaletę czyli mobilność. Ja mam lark freebook 6". Ale klawisze są słabej jakości(co prawda działają prawie dwa lata bez usterek, ale to czuć że prędzej czy później padną). Lark otwiera prawie wszystkie formaty, również pdf - ale zapomnij o przeglądaniu wykresów/grafik. Przy powiększeniu z pojedynczego obrazka zrobi Ci colage(czy jak tam się to powinno pisać), czy inną rozsypankę. Przy kindle masz dodatkowo babranie z konwersją bo sporo formatów nie przejdzie. Konkluzja? Książki techniczne/ekonomiczne bądź każde inne z grafikami i wykeesami = ZAPOMNIJ O E INKU :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiński tablet 10 cali z matrycą IPS. Używam do przeglądania rożnych pdf i sprawdza się w tym.

M

Gdyby nie apetyt na energię było by okej, czytniki wytrzymują ok miesiąc używania po 2h, tablet co najwyżej 10h do rozładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do PDF to już lepiej się w tableta większego wyposażyć. Czytniki sobie niestety nie za bardzo radzą z tego typu rzeczami. Tylko wtedy jest problem błyszczącej matrycy i podświetlania ekranu męczącego wzrok po dłuższym używaniu, no ale więcej nie da się wykombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przeszkadza Ci rozmiar i cena 10" e-ink to jak najbardziej polecam. Mnie odrzuciła (2 lata temu) opcja wydania 1000zł na czytadło. Będzie się dobrze czytało, czas pracy w tygodniach- ale mobilność i taki czytnik to antagonizmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, a w czytniku 2m-ce. A jaki masz tablet tak z ciekawosci?

 

 

Chyba jak czytasz po 30 minut dziennie... Ja przy czytaniu 2-3h (dosyc szybko czytam więc strony przelatują) - 3 tygodnie wytrzymuje powiedzmy. Tablet- tabletowi nie równy. Jednak z doświadczenia wiem posiadając tablet i czytnik: Czytnik- beletrystyka, książki jakiekolwiek rodzaju bez wykresów, obrazków itp. Tablet- cała reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, owszem- chodziło mi jednak o tym co mówiłeś o czytniku niż w kontekście tabletu. Patrząc że i tak prawdopodobnie ładujesz coś codziennie (czy co dwa dni- to kwestia prądu to nie problem). Nie rozumiem serio tego czy to wytrzymuje 3 dni a to 3 miesiące.. Rozumiem gdybyśmy mieli ograniczony dostęp do prądu... Jednak mamy i w domu, w pracy, na uczelni, w marketach teraz... W aucie, battery packi... Co za problem? Ja ładuje tel w drodze do pracy, w pracy. Rzadkie ładowanie czytnika sprawia że jak nie czytam to leży i zapominam o nim- po prostu się wyładowuje sam :D Pomijam już fakt ładowania podczas przerzucania plików... Ja w kindlu w ogóle nie podłączam do pc...

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o brak dostepu do pradu, ale o KONIECZNOSC duzo czestszego ladowania w przypadku tableta niz czytnika. Sadzilem, ze to oczywiste. Mi wystarczajaco uprzykrza zycie telefon, ktory musze codziennie ladowac i szukac gniazdka w przeroznych sytuacjach. No ale rozumiem, ze Tobie wszystko jedno.

A na tablecie realnie wyjdzie Ci pewnie 2dni, bo nie bedziesz go uzywal tylko do ebookow, tak jak czytnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Kindla też do PC nie podłączam.

 

Czasami udaje mi się ładnie przekonwertować książkę w pdf ( z grafikami, obrazkami itp.). Napisałem "udaje", bo nie wnikam w struktury tylko lecę z automatu, tzn.

 

- najpierw programem PDFtoEPUB zamieniam pdf na html

 

- później w Calibre html zamieniam na mobi

 

Oczywiście to musi być "rasowy" pdf, a nie skany czy zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawet może i więcej... Mój lg g pad 8.0 wytrzymuje na 40% podświetlenia i sieci lte 8 i pół godziny świecenia... I tak w sumie raz na 3 dni go ładuje, a gram w pracy w Real Racing... Jasne, masz rację. Ja rozwiązałem problem gniazdek- posiadając osobną ładowarkę w pracy i samochodzie. Jadę do pracy ładuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności