Skocz do zawartości

Jakie głośniki 2.0 do PC ?


AvIataN

Rekomendowane odpowiedzi

Solóweczki spoko, edifiery chyba bardziej (dla mnie) spoko, ale to spore głośniki. W edifierach dostaniesz troche więcej basu niż w 6c. Jeśli masz okazję pdzesłuchać to spróbuj koniecznie r1600tIII czy nie są za ciche, bo jeśli w nich głośności wystarczy, to moim zdaniem najlepszy wybór w tej cenie (u mnie grają z tv przez fiio taishan i jestem zachwycony). Do dużych pomieszczeń się nie nadają, ale to w końcu do komputera :) więc odsłuch z max 1.5 m.

Zapomniałem dodać, że kurzweili nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają ciepło i ciemnawo(dla mnie za ciepło, dlatego mam bas skręcony na wbudowanym EQ), 2600 grają jeszcze ciemniej(no i oczywiście głośniej).

Majlepiej ujął to @maciux tutaj:

http://zakupek.pl/test/glosniki/recenzja-edifier-r1600tiii/

 

do solówek trudno mi się odnieść bo nie słuchałem ich na raz z edifierami (2600 i 1600 porównywałem u siebie i 1600 mimo że ciszej, to naturalniej grały).

Modecomy grają fajnie, ale ja się nie podjąłem kupna chociażby ze względu na to, że maciux recenzował 3 pary modecomów i każda z dostarczonych miała jakąś wadę (np. niedziałający/pierdzący tweeter).

 

W r1600tIII może zabraknąć Ci najniższego basu, bo przenoszą od 30Hz i to słychać. Ale nie oszukujmy się - ile masz kawałków gdzie jest dużo dźwięków w zakresie 20-30Hz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź jeszcze pod uwagę wielkość samych głośników i ile Ci zabiorą miejsca na biurku. Sam posiadam właśnie R1600TIII (które wybrałem po 2 tyg wertowania różnych tematów) i jak dla mnie są już bardzo na styk z miejscem. Z samego zakupu jestem zadowolony. Grają ładnie rozrywkowo, basik jest wtedy kiedy trzeba, a mocy spokojnie wystarcza na statystyczną spokojną domówkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miejsca to tak czy siak kiepsko z nim, później jakieś stojaki kupie bądź wymienię biurko. Co do R1600Tii vs R2600 opłaca sie dokładać te 200zł ?


Jakbym miał wybierać między Edifier Studio 6 R2600 Plus a Microlab Solo 7c co by było lepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej - jeśli nie potrzebujesz mega głośno i nie lubisz efektu subwoofera -r1600 będą lepsze.

Natomiast 2600/7c to nie wiem co bym wybrał. Chyba solówki. Ale te obie pary to już kolumny, nie głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę R2600 Solo 7c będą za duże, a jak będzie chciał w przyszłości kupować kolumny z amplitunerem to się wyda z 4-5 kafli na duzo lepszy sprzęt :)

 

Będę w stanie podłączyć je pod FiiO E07K ?


?

Edytowane przez AvIataN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności